|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Coraz mocniej zgrzyta w porozumieniu w tarnowskiej Radzie Miasta

Koalicja zawarta między Nowoczesną, Platformą Obywatelską i ugrupowaniem Nasze Miasto Tarnów, po ostatnim głosowaniu w sprawie podwyżek opłaty śmieciowej w Tarnowie, wydaje się wisieć na włosku. Ugrupowanie Nasze Miasto Tarnów nie poparło bowiem wniosku koalicjanta i zagłosowało ramię w ramię z opozycyjnymi radnymi z PiS.

Posłuchaj rozmowy z szefem tarnowskiej Nowoczesnej, Sebastianem Stepkiem

fot: P. Topolski

Szef tarnowskiej Nowoczesnej Sebastian Stepek przyznaje, że był rozczarowany takim obrotem spraw. "Chciałbym, żeby radni Naszego Miasta Tarnów zastanowili się, w jaki kierunku chcą iść. Czy ta koalicja ich dalej interesuje? Pojawiają się pogłoski, że jest podobne porozumienie klubu Nasze Miasto Tarnów z klubem PiS. Chciałbym się dowiedzieć, czy to prawda, czy nie. Może to gra na dwa fronty?" - mówi.

Stepek przyznaje, że wspólnie z Platforma Obywatelską oczekuje, że radni z Naszego Miasta Tarnów określą się, w jakim kierunku ma dążyć ich współpraca. Otwarcie też krytykuje radnych za to, że nie podnieśli stawki podatku śmieciowego.

W najbliższy czwartek tarnowscy radni spotkają się na kolejnej sesji nadzwyczajnej, tym razem po to aby znaleźć w budżecie brakujące pieniądze na gospodarkę śmieciową. To ponad 4 miliony złotych. Prezydent na sesji zaproponuje cięcia w planowanych inwestycjach. "Na pewno kilka inwestycji infrastrukturalnych. Jakieś remonty ulic, chodników. Mówi się o tym, że pewnie w zagadnieniach związanych ze sportem i kulturą będą cięcia. Niestety stoimy przed taką sytaucją, przed którą nas postawili radni PiS i Naszego Miasta Tarnów"  - dodaje Sebastian Stepek.

Ugrupowanie Nasze Miasto Tarnów odrzuca oskarżenia Koalicji Obywatelskiej. Radni z ugrupowania twierdzą, że porozumienie miedzy klubami dotyczy wspólnej realizacji dobrych zadań dla miasta, a nie traktowania ich jak "maszynki do głosowania". 

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

29%
71%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 43

Czwartek, 14 marca 2019, 17:36

Żaku czy u ciebie była STRAŻ MIEJSKA i liczyła Ci w mieszkaniu lokatorów wychodzi na to ze nie skoro głosowałes za cieciami w remontach .

Odpowiedz

zajac andrzej.

Czwartek, 14 marca 2019, 12:02

Ale da obywatelski przykład wzorcowego szeryfa miasta.

Odpowiedz

Czwartek, 14 marca 2019, 10:12

@zajac andrzej.

po co te parę tys nic nie wniesie do budżetu

Odpowiedz

(Platon, Państwo Księga X)

Czwartek, 14 marca 2019, 09:09

Najpiękniej jest zachowywać w nieszczęściach spokój, najbardziej jak tylko można, i nie ciskać się, bo ani nie widać dość jasno, co jest dobre a co złe w takich rzeczach, ani cierpiącemu nic nie przyjdzie z cierpienia, ani też niczego z rzeczy ludzkich nie warto brać poważnie, a smutek i cierpienie przeszkadza tylko i oddala to, czego nam w takich razach potrzeba jak najprędzej. A czego takiego? Tego, żeby przemyśleć to, co się stało, i tak, jakby kości w ten sposób upadły, dostosować swoje sprawy do tego, co zaszło, jak rozum powiada, że byłoby najlepiej - a nie, kiedy nas nieszczęście spotkało, trzymać się jak dziecko za miejsce uderzone i nic, tylko krzyczeć, zamiast przyzwyczajać duszę, aby się jak najprędzej leczyć zaczęła, i na nogi stawiać to, co upadło, więc zaczęło chorować i zabiegami leczniczymi pieśń bólu uciszać. A to, co prowadzi do rozpamiętywania nieszczęścia i do skarg i nigdy się nimi nasycić nie może, czy nie powiemy, że to jest pierwiastek nierozumny i leniwy i sprzyjający tchórzostwu? - Powiemy.

Odpowiedz

zajac andrzej.

Czwartek, 14 marca 2019, 08:43

Kierownika punktu skupu interesują tylko podwyżki. Może by w ramach oszczędności zaproponował obniżenie własnej pensji.

Odpowiedz

reto

Czwartek, 14 marca 2019, 08:25

Nasze miasto Tarnów. To wydmuszka. Zero pracy dla dobra miasta i mieszkańców. Próba zbijania kapitału politycznego.

Odpowiedz

prezes

Czwartek, 14 marca 2019, 08:19

Pewnie obetną żużlowcom, hahahah

Odpowiedz

Środa, 13 marca 2019, 23:04

Tomasz Olszówka napisał na fb: Klub Nasze Miasto Tarnów popiera pomysł dołożenia na jutrzejszej sesji RM brakujących w budżecie środków finansowych na remont płyty Rynku, tak aby przedmiotowy przetarg mógł zostać niezwłocznie rozstrzygnięty, a prace rozpoczęte. Jednocześnie NMT nie zgadza się na proponowane cięcia środków w zakresie: kultury, sportu czy remontów ulic, o które od lat zabiegają mieszkańcy (i wspierają w ramach budżetów rad osiedli czy budżetu obywatelskiego). Poparcie tych propozycji stałoby w sprzeczności z naszymi ideami ruchu miejskiego. Proponujemy aby magistrat sięgnął po dodatkowe wpływy i oszczędności z następujących źródeł: - uszczelnienia systemu poboru opłat śmieciowych, - jednorazowej dywidendy z zysku za 2018 od najbogatszej spółki miejskiej czyli MPEC (wzorem np. Opola), - korekt faktur za energię elektryczną w związku z ustawą, - ujęcia w długoterminowym rachunku cash flow przyszłych wpływów z kar umownych za opóźnienia w remoncie hali Jaskółka, - przesunięcia w czasie remontu zaplecza stadionu Błękitni oraz rezygnacji z budowy zadaszenia trybuny, - przesunięcia w czasie II etapu instalacji Kantorii. W toku jutrzejszej debaty liczymy na inne konstruktywne pomysły, które doprowadzą do konsensusu między klubami radnych i Prezydentem.

Odpowiedz

Ernest

Środa, 13 marca 2019, 22:26

@Hehe

Śmieszy mnie pseudo liberał Stepek, który twierdzi, że należy podnieść ceny bo się nie kalkuluje. To jest on liberałem czy nie? A z mieszkańcami miasta, do których zawitał na wyborach powiedział, że będzie podnosić wszystkie opłaty?

Odpowiedz

Janek

Środa, 13 marca 2019, 21:57

Problem jest w tym że pan prezydent z panem Wardzałą wzięli na listę Ciesielczyka. Teraz udaje owieczkę, ale każdy pamięta jego działania.

Odpowiedz

boczny obserwator

Środa, 13 marca 2019, 21:52

Problemem jest charakter Ciepieli. On jest najmądrzejszy a wszyscy to niekumate idioty. Tak próbuje traktować radnych NMT. Nie zawarli z Nim żadnej koalicji o czym powinna wiedzieć pani Agnieszka tylko porozumienie. Jeżeli jedna strona porozumienia leci w kulki to trudno dziwić się, że druga staje okoniem. Tak będzie do czasu, kiedy prezydent odpuści i zacznie po prostu ze wszystkimi rozmawiać na każdy temat.

Odpowiedz

Środa, 13 marca 2019, 21:38

Kwaśnemu zależało na posadzie przewodniczącego i tyle. A czy Marian Wardzała zabierze kiedyś głos? On jest bezużyteczny. Kto go wybrał? Ludzie...

Odpowiedz

Pilos

Środa, 13 marca 2019, 21:15

A ten ciesielczyk to wogole kiedyś pracował czy tylko slizga się na dietach radnego? Do roboty go ! Np niech szuka ludzi którzy uchylają się od opłat za śmieci

Odpowiedz

kropka

Środa, 13 marca 2019, 19:45

Nowośmieszna to śmieszne ugrupowanie. Nie dorobiła się w Tarnowie posła, a już właściwie się rozleciała. Nic dziwnego, że przyciąga takie polityczne umysły, jak Sebastianek. Przecież nie mają szans zaistnieć w jakiejkolwiek partii, która nie tonie od samego początku. Doskonale pasuje do takich mężów stanu jak Ryszard sześciu króli, Joaśka z Madery, Joanna Schlezwig Holstein, posłanka Lubrykant, Myszka Agresorka, czy tęczowy Rabiej.

Odpowiedz

Ciepielczyk

Środa, 13 marca 2019, 18:45

@smiesznosc

Nieobliczalny w myśl Marka to taki, który nie głosuje jak maszynka za politycznymi decyzjami klubu żużlowca. Tymczasem Olszówka głosuje zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, których reprezentuje. A ty Marku kogo reprezentujesz głosując za podniesieniem o 2/3 ceny śmieci? Tak ci Ciepiela kazał, wiec posłusznie wykonujesz rozkazy.

Odpowiedz

Romano

Środa, 13 marca 2019, 18:42

Kto to wogole jest ten Stepek? Partyjny bełkot. Co zrobił dla Tarnowa? Ludzie czy Wy macie mgłę na oczach ? Wybieracie jakiś dziwnych ludzi albo nierobów i mieszaczy w szambie jak Ciesielczyka, który jeszcze nic dobrego dla Tarnowa nie zrobił przez tyle kadencji. Zwykły populista i demagog. Jednak są upomni umysłowo bo ktoś na niego zagłosował.

Odpowiedz

smiesznosc

Środa, 13 marca 2019, 18:25

Nieobliczalny i nieodpowiedzilany Olszowka nie nadaje sie ani na radnego ani na prezydenta. Razem ze "Slodkim" sa jedynie zaintersowani kariera i robienie na zlosc innym

Odpowiedz

Prawda boli

Środa, 13 marca 2019, 18:20

@Husz

@Husz w sedno. Wiją się teraz jak piskorze, Ciepiela jest bezwzględnym politycznym graczem, już niejednokrotnie wyrolował nawet najlepszych kumpli. Cyniczny nigdy nie słuchający nikogo.

Odpowiedz

Środa, 13 marca 2019, 18:02

Skoro Ciesielczyk wstrzymuje się od głosu niech złoży mandat. Płacimy mu za wyrażanie zdania a nie za strategiczne wazeliniarstwo.

Odpowiedz

Husz

Środa, 13 marca 2019, 17:59

Ciepielczyk ma zagwózdkę, kłamał i kłamał będzie, nawet Stępka nauczyli kłamać. Nieudolne rządzenie Ciepieli z Augustyńskim i Stankiewicz doprowadza to miasto do degradacji. Biedni Ci radni z nowoczesnej nie rozróżniają porozumienia od koalicji. Zresztą Nowoczesnej już prawie nie ma. Ryszardo z dziewczynkami ma Teraz a reszta na garnuszku PO. Stępek też przechodzi do PO, nie powiedział tego w wywiadzie? NMT ma rację i nie będzie z kłamcami i lawirantami negocjowało. Brawa będą się im należały jeżeli nie udzielą Ciepielczykowi absolutorium za nędzną organizację i rozbuchane przedwyborcze obiecanki, nigdy nie skończone inwestycje w terminie i ciągle oszukiwanie mieszkańców.

Odpowiedz