|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Coraz mocniej zgrzyta w porozumieniu w tarnowskiej Radzie Miasta

Koalicja zawarta między Nowoczesną, Platformą Obywatelską i ugrupowaniem Nasze Miasto Tarnów, po ostatnim głosowaniu w sprawie podwyżek opłaty śmieciowej w Tarnowie, wydaje się wisieć na włosku. Ugrupowanie Nasze Miasto Tarnów nie poparło bowiem wniosku koalicjanta i zagłosowało ramię w ramię z opozycyjnymi radnymi z PiS.

Posłuchaj rozmowy z szefem tarnowskiej Nowoczesnej, Sebastianem Stepkiem

fot: P. Topolski

Szef tarnowskiej Nowoczesnej Sebastian Stepek przyznaje, że był rozczarowany takim obrotem spraw. "Chciałbym, żeby radni Naszego Miasta Tarnów zastanowili się, w jaki kierunku chcą iść. Czy ta koalicja ich dalej interesuje? Pojawiają się pogłoski, że jest podobne porozumienie klubu Nasze Miasto Tarnów z klubem PiS. Chciałbym się dowiedzieć, czy to prawda, czy nie. Może to gra na dwa fronty?" - mówi.

Stepek przyznaje, że wspólnie z Platforma Obywatelską oczekuje, że radni z Naszego Miasta Tarnów określą się, w jakim kierunku ma dążyć ich współpraca. Otwarcie też krytykuje radnych za to, że nie podnieśli stawki podatku śmieciowego.

W najbliższy czwartek tarnowscy radni spotkają się na kolejnej sesji nadzwyczajnej, tym razem po to aby znaleźć w budżecie brakujące pieniądze na gospodarkę śmieciową. To ponad 4 miliony złotych. Prezydent na sesji zaproponuje cięcia w planowanych inwestycjach. "Na pewno kilka inwestycji infrastrukturalnych. Jakieś remonty ulic, chodników. Mówi się o tym, że pewnie w zagadnieniach związanych ze sportem i kulturą będą cięcia. Niestety stoimy przed taką sytaucją, przed którą nas postawili radni PiS i Naszego Miasta Tarnów"  - dodaje Sebastian Stepek.

Ugrupowanie Nasze Miasto Tarnów odrzuca oskarżenia Koalicji Obywatelskiej. Radni z ugrupowania twierdzą, że porozumienie miedzy klubami dotyczy wspólnej realizacji dobrych zadań dla miasta, a nie traktowania ich jak "maszynki do głosowania". 

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

28%
72%