|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Kuratorium uchyliło decyzję o zamknięciu kontrowersyjnego sądeckiego przedszkola

Wszystko przez uchybienia formalne - kuratorium oświaty uchyliło swoją decyzję o zamknięciu przedszkola w Nowym Sączu, w którym właścicielka miała znęcać się nad trzylatkiem.

Fot. pixabay

Małopolskie Kuratorium Oświaty uchyliło swoją decyzję dotyczącą zamknięcia przedszkola "Mali Odkrywcy" w Nowym Sączu. Chodzi o placówkę, w którym dochodziło do przemocy. Właścicielka usłyszała prokuratorski zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad 3-latkiem. Władze Nowego Sącza wykreśliły placówkę z ewidencji niepublicznych przedszkoli w mieście, ale kobieta odwołała się od tej decyzji do kuratorium. Odwołanie zostało rozpatrzone... pozytywnie.

"Nie zmieniliśmy zdania, to przedszkole nie powinno funkcjonować, ale musimy naprawić drobne uchybienia formalne, które popełniliśmy. W tej chwili zwracam się do prezydenta, by ponownie rozpoczął procedurę wykreślenia placówki z ewidencji, z pewną dbałością o kolejne proceduralne kroki. Dla mnie wciąż kluczową sprawą w tej sytuacji jest brak odpowiedniej reakcji prokuratury - wyjaśnia małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak.

Zdaniem kurator - przedszkole powinno zostać zamknięte w momencie, kiedy prezydent Nowego Sącza wydał decyzję o natychmiastowej wykonalności likwidacji placówki. 

Przypomnijmy, właścicielka przedszkola usłyszała zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad 3-latkiem. Sprawa wyszła na jaw dzięki jednej z pracownic placówki, która skopiowała z przedszkolnego monitoringu szokujące nagranie. Widać na nim jak dyrektorka szarpie i przydusza chłopca, kiedy ten nie chce zasnąć. 

 

 

(Joanna Porębska/ew)

0%
0%