|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rozmowy górniczych związków z zarządem Spółki Tauron Wydobycie odłożone do piątku

To nie spodobało się górnikom zgromadzonych przed siedzibą spółki. Protest pracowników kopalń - między innymi z Brzeszcz i Libiąża trwa od piątku. Część załogi wzięła urlopy na żądanie lub przedstawiła zwolnienia lekarskie. W poniedziałek od rana demonstrowali przed siedzibą Tauron Wydobycie w Jaworznie.

Posluchaj materiału Marcina Friedricha

Rozmowy w Jaworznie. / fot: M. Friedrich

Rozmowy zostały przerwane do piątku do godziny 10. Związkowy i delegaci załogi kopani Janina przedstawili swoje postulaty, jest ich kilkanaście. Najważniejsze to oczywiście te placowe. Chcą 1800 zł jednorazowej rekompensaty za nisze wypłaty w czerwcu. Reszta postulatów ma charakter organizacyjny i techniczny.

Zarząd poprosił o czas na analizę tych żądań. W piątek mają już paść konkretne propozycje. Górnikom zgromadzonym przed budynkiem te ustalenia nie spodobały się. Była też próba wdarcia się do budynku, ale ostatecznie górnicy rozjechali się do domów.

Główny inżynier kopalni Janina ma nadzieję, że jeszcze dziś w nocy kopalnia wznowi wydobycie.

W poniedziałek ok. połowa górników kopalni Janina nie podjęła pracy. Normalnie pracuje kopania w Brzeszczach i w Jaworznie.

 

Komunikat po spotkaniu zarządu TAURON Wydobycie ze stroną społeczną:
 
 W siedzibie TAURON Wydobycie odbyło się kolejne spotkanie zarządu TAURON Wydobycie z przedstawicielami załogi i strony społecznej trzech zakładów górniczych spółki tj. ZG Janina, ZG Brzeszcze i ZG Sobieski. Rozmowy były wynikiem piątkowego spotkania otwartego z załogą w ZG Janina. Podczas spotkania zarząd TAURON Wydobycie przypomniał o aktualnej sytuacji finansowej zakładu, a także omówione zostały zgłoszone przez stronę społeczną sprawy pracownicze, w tym kwestie płacowe.

Zarząd TAURON Wydobycie poinformował, że podstawą prowadzenia rozmów na wszystkie zgłoszone przez załogę tematy jest kontynuowanie pracy przez wszystkich pracowników zakładów Spółki.

- Dzisiejsze spotkanie pokazuje, że stawiamy na aktywny dialog z pracownikami i stroną społeczną zakładów górniczych Spółki. Regularnie informujemy też załogę o sytuacji Spółki i stojących przed nią wyzwaniach – mówi Sławomir Obidziński, prezes zarządu TAURON Wydobycie - Deklarujemy chęć wspólnego poszukiwania satysfakcjonujących rozwiązań w warunkach utrzymania normalnej pracy zakładów – dodaje prezes zarządu.

W odniesieniu do zgłoszonego tematu płacowego przypomniano, że w Grupie TAURON kwestię tę regulują zapisy porozumienia płacowego wypracowane na poziomie Rady Społecznej Grupy TAURON, które jest realizowane i we wrześniu ponownie rozpoczną się rozmowy na temat weryfikacji wynagrodzeń zasadniczych Grupy.

W efekcie rozmów zaplanowane zostało kolejne spotkanie zarządu TAURON Wydobycie z przedstawicielami związków zawodowych oraz załogi w najbliższy piątek. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Marek Mędela/Marcin Friedrich/ko)

88%
12%