|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zebrali ponad 6 tysięcy podpisów, teraz chcą zwołania nadzwyczajnej komisji Rady Miasta Krakowa

Prawdopodobnie jeszcze w marcu pod obrady Rady Miasta Krakowa trafi projekt uchwały o powołaniu nadzwyczajnej komisji w sprawie zmian w organizacji ruchu w centrum Krakowa. Wnioskuje o to komitet mieszkańców „Nic o nas bez nas”, którego przedstawiciele poinformowali, że zebrali w tej sprawie około 6800 podpisów. Chodzi m. in. o wprowadzenie ulic jednokierunkowych i likwidację około 3 tysięcy miejsc parkingowych.

Pikieta przeciwko usunięciu trzech tysięcy miejsc parkingowych z centrum miasta. Fot. arch. M. Lasyka

Część mieszkańców twierdzi, że wprowadzone zmiany są niezgodne z prawem. Reorganizacji ruchu w centrum Krakowa, na wniosek komitetu „Nic o nas bez nas”, przygląda się wojewoda i prokuratura.

Bogusław Kośmider – przewodniczący Rady Miasta Krakowa, poinformował, że radni zajmą się projektem uchwały w sprawie powołania specjalnej komisji, na jednej z sesji w przyszłym miesiącu. Czyli najpóźniej 28 marca. Jeśli rada miasta zdecyduje o powołaniu komisji badającej zmiany w ruchu w centrum Krakowa, będzie musiała także ponownie zagłosować, wybierając jej skład.

"Mam nadzieję, że radni poprą projekt uchwały w sprawie powołania nadzwyczajnej komisji" - mówi radny Prawa i Sprawiedliwości, Michał Drewnicki. Według radnego Drewnickiego, wątpliwości ciągle narasta. Zwłaszcza jeśli chodzi o przetargi na organizację strefy, a także montowanie słupków uniemożliwiających nieprawidłowe parkowanie. "Komisja powinna wzywać na swoje, powiedzmy, przesłuchania przede wszystkim prezydenta Jacka Majchrowskiego, a potem innych wiceprezydentów i urzędników. Mam nadzieję, że w przyszłości sami mieszkańcy w tych spotkaniach będą mogli uczestniczyć, zadawać pytania i swoje wątpliwości zgłaszać, a miasto będzie mogło odpowiednio reagować" - komentuje w rozmowie z Radiem Kraków Michał Drewnicki. 

Mieszkańcy Krakowa zrzeszeni w Komitecie ”Nic o nas bez nas” twierdzą też, że w strefie ograniczonego ruchu nie wyznaczono odpowiedniej liczby miejsc dla osób niepełnosprawnych.Sprzeciwiają się również m.in. zamontowaniu na ulicach miasta setek słupków, które uniemożliwiają nieprawidłowe parkowanie.

 

 

(Dominika Panek/ew)

78%
22%