|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W warzywniaku na osiedlu Centrum A można znaleźć torby-bumerangi

Torby-bumerangi mają pomóc zadbać o środowisko i są częścią kampanii stowarzyszenia Zero Waste. Jej celem jest między innymi ograniczenie użycia toreb foliowych. To torby ekologiczne. Zwane są bumerangami, ponieważ można je zabrać i oddać przy okazji.

Posłuchaj materiału Katarzyny Maciejczyk

fot: K. Maciejczyk

Torby-bumerangi można znaleźć w warzywniaku na osiedlu Centrum A w Nowej Hucie. Pan Jan - właściciel - od dawna stara się jak najmniej produktów pakować w foliowe woreczki i siatki. Pan Jan wierzy w sukces akcji. "Akcja się dopiero rozkręca. Ona chwyci. Nasi klienci i mieszkańcy osiedla sprzyjają tej akcji. Przynosi to już rezultacik" - mówi.

- Muszę tu przynieść kilka torebek. Mam z supermarketów duże torby. Trzeba to przeglądnąć i tu powiesić. Ja już męża nauczyłam nosić siatkę ze sobą. Ja zwykle mam przy sobie reklamówkę, ale tym razem zapomniałam - dodają klienci.

Do akcji może przyłączyć się każdy sklep. Wystarczy wydrukować plakat akcji ze strony stowarzyszenia, dla zachęty powiesić jedną torbę i podpowiadać klientom, że jeśli chcą chronić środowisko mogą z niej skorzystać. 

94%
6%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 4

KJ

Sobota, 24 listopada 2018, 10:48

Fantastyczna inicjatywa , popieram calkowicie . Przy okazji , takiego sklepu jak u Pana Jana i Bogusi nie ma w calym Krakowie. Ludzie otwarci z ogromnym sercem , pomagajacy potrzebujacym . Kiosk zaopatrzony fantastycznie w szeroka game produktow ekologicznych , a przede wszystkim JAKOSC produktow . Niesamowici ludzie , niesamowite magiczne miejsce. POLECAM !!!!!

Odpowiedz

Ehh

Piątek, 23 listopada 2018, 04:17

Za ostatniej Komuny też nie było...torebek foliowych Nawet tetrapakow nie było.Taki to był ekologiczny ustrój ale weszło nowe i ludzie zaczęli kupować nawet G.,byle tylko ładnie zapakowane i rozreklamowane.Niektóre produkty są najzwyczajniej...przepakowane.

Odpowiedz

popieram

Piątek, 23 listopada 2018, 01:42

@ekolog nie zgodzę się. Jeżeli zakażesz to nie nauczysz, gdyż w innej sytuacji ludzie nadal nadal nie zmienią swoich przyzwyczajeń. Prościej i efektywniej jest uświadamiać i uczyć żeby ludzie sami zrozumieli czym jest troska o środowisko, tak żeby nie tylko przy plastikowych torbach ale w każdej dziedzinie życia sami próbowali być eko. Wydaje mi się wysoce prawdopodobne że przy zakazie toreb ludzie stwierdzą "już dbamy o środowisko" i zostawią włączone światło wychodząc z domu. Gdyby prowadzone były rzetelne debaty oraz kampanie ludzie sami przekonaliby się do tego, że warto poświęcić nawyk dla naszej ziemi i zastanowili się gdzie możemy jej jeszcze pomóc :) A tak ot kolejny zakaz i żyjemy dalej nie zastanawiając się. To przykład innych ludzi, którzy pokazują, że można inaczej i że coś jest na rzeczy spowoduje według mnie większą refleksję a co za tym idzie większe efekty

Odpowiedz

ekolog

Czwartek, 22 listopada 2018, 14:58

Wymyślanie różnych pomysłów może jest medialne ale prościej likwidacja plastikowych toreb.

Odpowiedz