|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rzeź drzew w Krowodrzy dla wygody dewelopera. ZDJĘCIA

Przy ulicy Czyżewskiego w Krakowie wycięto szpaler około 70 zdrowych drzew. Niektóre z nich miały kilkumetrowe obwody. Okoliczni mieszkańcy, z którymi rozmawiał na miejscu reporter Radia Kraków, są wściekli i z bólem patrzą na wystające z ziemi okazałe pnie.

Posłuchaj materiału Grzegorza Krzywaka

fot: G. Krzywak

- Tragedia. Okropnie jest. Widzi pan jaka jest pustka. Przed chwilą to zobaczyłam. Coś mi się zmieniło. Szkoda tego. To nasze życie. Bez drzew nie żyjemy - mówią mieszkańcy. Drzewa przy ulicy Czyżewskiego zostały wycięte w związku z pobliską budową bloku mieszkalnego. Deweloper zaplanował w miejscu zieleni drogę dojazdową na swoje osiedle.

Na wycinkę pozwolił Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Rzecznik prasowy tej jednostki - Michał Pyclik - w rozmowie z reporterem Radia Kraków podkreślił, że to upłynni ruch samochodowy w tym miejscu. "Drzewa zniknęły, ponieważ przebudowywujemy ulice, żeby ten cały układ drogowy był w stanie przenosić ruch, gdy w pobliżu powstanie duże osiedle. My tej decyzji nie konsultowaliśmy z mieszkańcami Krowodrzy. Cała ta inwestycja nie jest jednak realizowana przez ZIKiT, ale inwestora, który jest pełnomocnikiem ZIKiT w tym zakresie" - mówi.

- Nie ma w całym grodzie Kraka żadnego mieszkańca, który nie zauważył, że za rządów obecnego prezydenta deweloperzy są traktowani jak święte krowy. Kto jednak bogatemu zabroni? Kto z nas stanie mu na drodze, nie mając armii prawników z najwyższej półki? - pyta z kolei Agnieszka Wantuch - radna dzielnicy Krowodrza, która dodaje, że ulica Czyżewskiego stała się w tej chwili "ulicą wymordowanych drzew", a tempo wycinek zieleni w dzielnicy V jest przerażające.

 

 

 

 

(Grzegorz Krzywak/ko)

12%
88%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 64

Mieszko

Poniedziałek, 18 września 2017, 19:56

Majchrowski za długo panuje, Kraków zabetonowuje :(

Odpowiedz

lewak

Niedziela, 17 września 2017, 12:11

@armatus

Ale tu jest Polska! Tu się wycina.

Odpowiedz

lewak

Niedziela, 17 września 2017, 12:09

I co z Waszych negatywnych opinii. PANU deweloperowi możecie co najwyżej nagryźć pająków.

Odpowiedz

j

Sobota, 16 września 2017, 20:01

@krakowianka jedna

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/21730937_1928017674081532_8923124451787364533_n.png

Odpowiedz

gall

Sobota, 16 września 2017, 19:59

https://www.facebook.com/CienciaConstante/photos/a.1625817754301527.1073741828.1625809554302347/1928017674081532/?type=3&theater

Odpowiedz

jędrek

Sobota, 16 września 2017, 10:51

Takie łotry "rządzą" miastem od nastu lat, to zbieramy owoce tego łajdactwa. W normalnie rządzonym mieście rozbudowa miasta nie polega na tym, że wytniemy wam w środku miasta zieleń i zalejemy betonem. Zamiast rozbudowywać na zewnątrz oni zlikwidują park, plac zabaw, zielony skwer gdzie przez ostatnie 20 lat ludzie sobie latem na kocu leżeli, bo trzeba nowy beton lać. Większość mieszkańców żyje tylko dlatego w tym krakowskim łez padole, bo nie są tak dziani finansowo, żeby sobie kupić działkę daleko od tego chorego, zniszczonego ekologicznie miasta i wybudować sobie dom w pięknej zielonej okolicy i olać to wykolejone miasta. Na tych łotrów tylko sąd Boży w dniu ostatecznym pomoże. Mieszkaniec w tym chorym mieście jest jak śmieć. Ci co wydają takie łajdackie pozwolenia na niszczenie zielonych płuc miasta sami mieszkają poza tym zasmrodzonym miastem i mają w d... mieszkańców. Niech się plebs dusi i wypluje płuca... A bloki na Czyżewskiego to oczywiste, że to kolejny akademik, bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się wprowadzał do bloku stojącego kilka metrów od torów kolejowych. Kto na takie kretynizmy w tym mieście pozwala? Rządzący miastem tacy sami jak sądownictwo, łotr na łotrze! Po co powołali ten głupi zarząd zieleni skoro to zikit wydaje nadal zgodę na cięcie drzew? Rozumiem, że drzewo to nie zieleń? Czyli 2 zbyteczne instytucje biurkowej armii od niczego: zikit i zzm, które opłaca mieszkaniec. Rodzinę znowu trzeba było gdzieś upchać za meblami? Rzygać się chce widząc co zrobiono z tym miastem przez ostatnie lata, bo ktoś musi się nażreć kasą, a mieszkaniec z dziada pradziada niech zdycha w tym syfie.

Odpowiedz

Kris

Piątek, 15 września 2017, 22:08

Bandytyzm !!!!!

Odpowiedz

borek

Piątek, 15 września 2017, 21:44

Żal :-( Borek Fałęcki też krwawi na zielono, ktoś skorumpowanego wybrał. Zastał zieleń zostawi beton, ale jego kasa pełna...

Odpowiedz

Mm

Piątek, 15 września 2017, 14:07

Różnica jest kolosalna, teraz jest łyso, ciekawi mnie tylko ca za debil kupi mieszkanie przy złomie gdzie mieszkają szczury :D Naprawde trzeba być niespełna umysłu

Odpowiedz

Priam

Piątek, 15 września 2017, 06:48

Dlatego tak wazne jest sadzenie drzew jak tutaj: https://www.facebook.com/116DrzewDlaSosnowca

Odpowiedz

Snakee

Czwartek, 14 września 2017, 23:38

Urodziłem się w Krakowie, mieszkam od 40 lat, ale dzięki Majchrowskiemu i ZIKiTowi wprowadzam się. Zniszczyliście gnoje piękne miasto

Odpowiedz

Ola

Czwartek, 14 września 2017, 18:22

Dramat. Była piękna aleja drzew, będzie betonowe osiedle. Jak wszędzie!

Odpowiedz

MAH

Czwartek, 14 września 2017, 14:33

Wynoszę się z tego miasta jak najszybciej. Betonowa pustynia z betonowymi klocami. Nowe osiedla są koszmarne.

Odpowiedz

kamil

Czwartek, 14 września 2017, 13:23

A najlepsze jest to, że wielu ludzi i tak będzie miało pretensje do ministra Szyszki... Sprytne zagranie, drużyno Majchrowskiego, sprytne

Odpowiedz

PG

Czwartek, 14 września 2017, 11:18

Niefajnie... i to samo będzie przy ul Rydla tam gdzie jest fort, to samo przy ul Glowackiego... beton i jeszcze raz beton... szary i brzydki beton zamiast parków i zieleń...

Odpowiedz

Pisowiec

Czwartek, 14 września 2017, 09:56

Wreszcie dobra zmiana robi porzadek. Po co drzewa i zieleń. Więcej betonu!

Odpowiedz

On

Czwartek, 14 września 2017, 07:25

@Ona

No i sadzą je w lasku wolskim.

Odpowiedz

Kasia

Czwartek, 14 września 2017, 02:30

@wkurzony

Dokładnie. A co najlepsze w związku z topolami - najlepsze drzewa na smog!! Robiono badania w dużych aglomeracjach i w mieście topola rośnie dwa razy szybciej niż na obrzeżach. Po prostu " żywi się " smogiem.

Odpowiedz

Munix

Czwartek, 14 września 2017, 01:07

No i co to za drzewa? Topole? To jak duże pokrzywy - zero wartości. Wsadzicie nowe i za 10 lat będą jak wieżowce.

Odpowiedz