|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rzeź drzew w Krowodrzy dla wygody dewelopera. ZDJĘCIA

Przy ulicy Czyżewskiego w Krakowie wycięto szpaler około 70 zdrowych drzew. Niektóre z nich miały kilkumetrowe obwody. Okoliczni mieszkańcy, z którymi rozmawiał na miejscu reporter Radia Kraków, są wściekli i z bólem patrzą na wystające z ziemi okazałe pnie.

Posłuchaj materiału Grzegorza Krzywaka

fot: G. Krzywak

- Tragedia. Okropnie jest. Widzi pan jaka jest pustka. Przed chwilą to zobaczyłam. Coś mi się zmieniło. Szkoda tego. To nasze życie. Bez drzew nie żyjemy - mówią mieszkańcy. Drzewa przy ulicy Czyżewskiego zostały wycięte w związku z pobliską budową bloku mieszkalnego. Deweloper zaplanował w miejscu zieleni drogę dojazdową na swoje osiedle.

Na wycinkę pozwolił Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Rzecznik prasowy tej jednostki - Michał Pyclik - w rozmowie z reporterem Radia Kraków podkreślił, że to upłynni ruch samochodowy w tym miejscu. "Drzewa zniknęły, ponieważ przebudowywujemy ulice, żeby ten cały układ drogowy był w stanie przenosić ruch, gdy w pobliżu powstanie duże osiedle. My tej decyzji nie konsultowaliśmy z mieszkańcami Krowodrzy. Cała ta inwestycja nie jest jednak realizowana przez ZIKiT, ale inwestora, który jest pełnomocnikiem ZIKiT w tym zakresie" - mówi.

- Nie ma w całym grodzie Kraka żadnego mieszkańca, który nie zauważył, że za rządów obecnego prezydenta deweloperzy są traktowani jak święte krowy. Kto jednak bogatemu zabroni? Kto z nas stanie mu na drodze, nie mając armii prawników z najwyższej półki? - pyta z kolei Agnieszka Wantuch - radna dzielnicy Krowodrza, która dodaje, że ulica Czyżewskiego stała się w tej chwili "ulicą wymordowanych drzew", a tempo wycinek zieleni w dzielnicy V jest przerażające.

 

 

 

 

(Grzegorz Krzywak/ko)

12%
88%