- A
- A
- A
Pierwszy Dom Fundacji Ronalda McDonalda powstał przy szpitalu w Prokocimiu
Dzięki temu domowi rodzice będą bliżej swoich chorych dzieci. W Krakowie przy szpitalu w Prokocimiu Fundacja Ronalda McDonalda otworzyła pierwszy w Polsce dom, w którym podczas pobytu dziecka w szpitalu będą mieszkać ich rodzice. W domu jest 20 pokoi, wspólny salon, kuchnię, jadalnię i pralnię. Za pobyt w nim nie trzeba będzie płacić."Pobyt jest darmowy. Taka jest przyjęta zasada tego miejsca. Chcemy by poczucie bezpieczeństwa i komfortu nie wynikało z posiadania pieniędzy. Chorują dzieci bogatych i biednych. W chwili, gdy szpital będzie kierował rodziny do naszego domu, będzie brał pod uwagę ciężar choroby, jak daleko rodzic ma do malucha" - mówiła Katarzyna Nowakowska z Fundacji Ronalda McDonalda.
Wokół domu powstał także ogród. Budowa domu Ronalda McDonalda kosztowała 7,5 miliona złotych. Za całość zapłacili darczyńcy.
(Kuba Niziński/ew)
Obserwuj autora na Twitterze:
Komentarze (0)
Najnowsze
-
18:11
Telebim kupiony w ramach tarnowskiego budżetu obywatelskiego kurzy się w garażu
-
17:28
Wiemy, kiedy interaktywny spis "niebieskich kopert" pojawi się w aplikacji mKraków
-
17:01
Poszukiwany lekarz, poszukiwana lekarka... Obowiązkowe feminatywy w ogłoszeniach o pracę
-
16:41
Ambitna pogoń Smoków w meczu z mistrzem Polski. "Ten wynik napawa nas optymizmem"
-
16:33
Jak zmienią się bulwary wiślane w Krakowie? Początek prac już niebawem
-
16:10
W Łuczycach pociąg potrącił młodego mężczyznę
-
15:27
Odbiór elektroodpadów – wyzwania i rodzaje elektrozłomu
-
15:14
Mówią "nie" biometanowni. Inwestor planuje kolejne instalacje w Małopolsce
-
14:47
Prezydent Nowego Sącza i jego zastępca zawieszeni z zakazem wstępu do urzędu. Nowy komunikat CBA
-
14:44
"Detektywi wojny" - reportaż Joanny Gąski
-
14:28
Jak nauczyć się oszczędzać? Poznaj 3 sposoby!
-
14:10
Jaki ekspres automatyczny do kawy kupić? TOP 5 polecanych modeli
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze