|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Małopolska policja: "Nie ma obaw co do bezpieczeństwa na Światowych Dniach Młodzieży"

Po zamachach w Paryżu wielu internautów zaczęło się zastanawiać, czy do podobnej sytuacji nie mogłoby dojść podczas przyszłorocznego spotkania młodzieży z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Do stolicy Małopolski przyjechać ma wtedy ponad 2 miliony chrześcijan. O bezpieczeństwo pielgrzymów martwi się kardynał Dziwisz. Metropolita krakowski, komentując wydarzenia w Paryżu, wyraził nadzieję, że spotkanie młodych w lecie 2016 roku odbędzie w spokoju i bezpiecznej atmosferze.

Posłuchaj co mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski

fot: Karol Surówka

- Analizujemy każde możliwe zagrożenie, także terrorystyczne. Jesteśmy przygotowani. Nasze działania oczywiście zmierzają do tego, żeby zapewnić maksimum bezpieczeństwa wszystkim osobom, które będą wtedy w Małopolsce. Na chwilę obecną uspokajam. Żadnych wiarygodnych sygnałów, które by mówiły o tym, że w czasie Światowych Dni Młodzieży miałoby się wydarzyć w Małopolsce coś nadzwyczajnego, nie otrzymaliśmy - przekonuje Mariusz Ciarka z małopolskiej policji.

Jak dodaje Ciarka, każda impreza masowa w Małopolsce, od meczu piłkarskiego przez manifestację, jest analizowana pod kątem zagrożenia terrorystycznego. Przed Światowymi Dniami Młodzieży policja chce między innymi zwiększyć liczbę psów zdolnych do wykrycia materiałów wybuchowych. W sumie podczas przyjazdu papieża Franciszka do Krakowa ulice stolicy Małopolski będzie patrolować ponad 80 policyjnych czworonogów.

"Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy przyjadą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży" - uspokaja słuchaczy Radia Kraków marszałek województwa małopolskiego. Jacek Krupa zapewnia, że nie ma mowy o odwoływaniu albo przekładaniu wydarzenia. "Gdziekolwiek w Europie odbywałyby się Dni Młodzieży istniałoby pewne zagrożenie. To wydarzenie będzie areną solidarności europejskiej, chrześcijańskiej" - przyznał. Podobnego zdania jest prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski: "Miasto jest przygotowane, utrzymujemy kontakt ze służbami państwowymi. Przy takiej ilości ludzi nie jest trudno wywołać panikę. Wykonujemy olbrzymią pracę, jeśli idzie o zapewnienie porządku podczas Światowych Dni Młodzieży".

Spotkanie młodych odbędzie się w Krakowie za nieco ponad 8 miesięcy. 

 

 

 

(Karol Surówka, Teresa Gut/ko)

17%
83%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 5

Heniu

Poniedziałek, 16 listopada 2015, 15:37

@Z. Szczerba

Oczywiście wszyscy terroryści słuchają lokalnych mediów na bieżąco, ponadto są na tyle tępi, że nie orientują się w możliwościach i skrzętnie będą korzystać z rad udzielanych przez dziennikarzy...

Odpowiedz

Heniu

Poniedziałek, 16 listopada 2015, 15:35

@Zty

Miszcz! ;)

Odpowiedz

Ja-nuszek

Poniedziałek, 16 listopada 2015, 15:19

Pan Wojciech Żurawski z dnia na dzień traci w moich oczach i uszach. Może niech także on "się uszczelni" i nie mówi wszystkiego co mu przez głowę przemknie, tylko wcześniej przemyśli i wyartykułuje tylko część (tę sensowniejszą).

Odpowiedz

Zty

Poniedziałek, 16 listopada 2015, 15:04

2000000 ludzi, każdy wąchanych przez 1 sekundę przez 1 psa daje 7 godzin wąchania na każdego psa non stop. Ponieważ psy też się męcza, a wąchanie trwa tak naprawdę powyżej 5 sekund, więc potrzeba przynajmniej 10 razy tyle piesków! Przy całym szacunku dla policyjnych piesków!

Odpowiedz

Z. Szczerba

Poniedziałek, 16 listopada 2015, 14:08

Komentarze dziennikarzy ktorych slucham od wczoraj odnosnie zagrozenia zamachami podczas SDM jeat jak pokazywanie palcem zainteresowanym gdzie i kiedy moga uderzyc bo bedzie latwo. Wypowiedz dzisiejsza przed 14 pana Wojciecha Zurawskiego zmrozila mnie. Czy naprawde trzeba tak na tacy wykladac to w jaki sposob mozna przeprowadzic zamach. To proszenie sie o najgorsze i zniechecanie do przyjazdu mlodych.

Odpowiedz