|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

J. Majchrowski: puste ulice stanowią dowód, że poważnie podchodzimy do zaleceń

Puste ulice Krakowa są dla mnie, a jestem przekonany, że i dla Państwa również, niepokojące. Ale jednocześnie stanowią dowód, że poważnie podchodzimy do zaleceń służb sanitarnych - mówił prezydent miasta Jacek Majchrowski w apelu do mieszkańców.

Fot. RK

Prezydent Jacek Majchrowski w wideo zamieszczonym w środę w serwisie miejskim podkreślił, że puste ulice są dowodem także na to, że krakowianie dbają o własne i cudze zdrowie, w związku z czym jak najwięcej czasu spędzają w domach.

"Tym większe są moje podziękowania dla tych, którzy w domach pozostać nie mogą – przedstawicieli służby zdrowia, sprzedawców, licznej rzeszy pracowników naszych spółek komunalnych, którzy dbają o to, by miasto funkcjonowało w miarę normalnie" - mówił prezydent.

Dziękował także instytucjom kultury, które swoją działalność przeniosły do sieci. Przyznał, że jest "pod wrażeniem" liczby wolontariuszy, wspierających w tym czasie seniorów i organizujących zbiórki na rzecz szpitali. Majchrowski przypomniał także, że krakowscy przedsiębiorcy - mimo że sami znaleźli się w trudnej sytuacji - wspierają służbę zdrowia i pracowników szpitali. "Podziwiam Państwa działalność i serdecznie za nią dziękuję" - dodał.

Majchrowski przyznał, że choć sam nie może pozwolić sobie na pracę zdalną, ograniczył liczbę spotkań do koniecznego minimum. Zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, iż dla większości z mieszkańców "czas spędzony w domu jest powodem do niepokoju o przyszłość".

"Bardzo proszę – wytrzymajmy najbliższe tygodnie w jak największej dyscyplinie, nie narażajmy siebie i innych" - apelował. "Zachowujmy się rozsądnie i takiego rozsądku nauczmy nasze dzieci, które przy pięknej pogodzie męczą się w czterech ścianach" - powiedział, podkreślając równocześnie, że "to jest teraz konieczne".

Prezydent zapewnił, że "potem wspólnie zrobimy wszystko, by nasze życie wróciło do normy". Przypomniał, że wraz z innymi samorządowcami wspólnie przygotowuje propozycje dla rządu, które "mają pomóc podnieść się naszym miastom i ich mieszkańcom po ustaniu tej epidemii". "Wierzę, że tak jak teraz potrafimy się zdyscyplinować i zmobilizować, tak i potem uda nam się szybko powrócić do normalnego życia" - ocenił.

 

(PAP/sp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

67%
33%