Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

MZ: 36 nowych przypadków koronawirusa w Polsce; łącznie 287. 18.03.2020. RELACJA

  • Aktualności
  • date_range Środa, 2020.03.18 07:13 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:26 )
Badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u kolejnych 36 osób – podało Ministerstwo Zdrowia. Bilans w środę wieczorem to 287 osób, z których pięć zmarło.

Fot. PAP/Art Serwis

ODŚWIEŻ RELACJĘ

 

22.55 - "Zostańcie w domu"- taki wielki napis świetlny pojawił się  wieczorem na słynnym wieżowcu w Mediolane, znanym pod nazwą Pirellone. Tak władze włoskiego regionu Lombardia zaapelowały do mieszkańców, by nie wychodzili bez potrzeby w dniach epidemii koronawirusa.

Apel ten wystosowano w dniu gorących dyskusji w mieście, gdzie - jak się okazało na podstawie analizy sygnału telefonów komórkowych- 40 proc. mieszkańców wychodzi z domu, mimo rozporządzenia rządu o znacznym ograniczeniu prawa do przemieszczania się z powodu kryzysu epidemiologicznego.

22.39 - Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton zaapelował do internetowych platform streamingu video, takich jak np. Netflix, aby przyjęły rozwiązania, które ograniczałaby ryzyko blokowania internetu w czasach, w których wielu ludzi spędza całe dni w domach z powodu koronawirusa .

Zachęcił platformy oferujące wideo online do czasowego obniżenia jakości dostarczanego wideo, oferując standardową rozdzielczość zamiast wysokiej.

Breton powiedział też, że operatorzy telekomunikacyjni powinni również podjąć kroki w celu zmniejszenia przeciążenia sieci, a użytkownicy powinni w domu przełączać się na Wi-Fi, zamiast korzystać z transferu poprzez maszty telekomunikacyjne.

22.29 - Finansowanie testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 i dodatkowe środki za dostępność respiratorów w szpitalach jednoimiennych - przewiduje znowelizowane zarządzenie prezesa NFZ.

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Adam Niedzielski wydał  zmienione zarządzenie w sprawie zasad rozliczania świadczeń opieki zdrowotnej związanych z COVID-19.

22.19 - Od 19 marca w całej Chorwacji zamknięta zostanie większość lokali usługowych i sklepów - poinformował szef MSW kraju Davor Bożinović. Restrykcje będą obowiązywać przez miesiąc.

W ramach walki z epidemia nowego koronawirusa, w kraju zostaną zamknięte wszystkie kina, restauracje, bary oraz sklepy. Wyjątkiem są sklepy z żywnością, apteki oraz stacje benzynowe. Od poniedziałku zamknięte są chorwackie szkoły i uniwersytety.

22.11 - Apelujemy do kierowców tirów czekających na przekroczenie granicy w Świecku: przepuśćcie transport żywych zwierząt, nie blokujecie im przejazdu - zaapelowała na Twitterze w środę wieczorem Straż Graniczna. Z kolei Główny Inspektorat Weterynarii podał, że do transportu zwierząt wyznaczono przejście w Gubinku.

22.01 - Kraje na całym świecie muszą przyjąć kompleksowe podejście do walki z pandemią koronawirusa oraz izolować, testować i śledzić jak najwięcej przypadków - zalecił w środę szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

"To duże międzynarodowe obrady mają na celu wygenerowanie wiarygodnych danych, których potrzebujemy, aby wykazać, jakie terapie są najskuteczniejsze. Nazwaliśmy to procesem solidarnościowym" - powiedział Tedros.

21.50 - Z powodu pandemii koronawirusa Stany Zjednoczone zawieszają wszelkie czynności, związane z wizami imigranckimi i nieimigranckimi w większości państw świata - poinformowała w środę rzeczniczka Departamentu Stanu USA. Dotyczy to też wydawania wiz.

Od poniedziałku Ambasada USA w Warszawie i Konsulat Generalny w Krakowie zawiesiły większość usług związanych z wizami. Obsługa obywateli amerykańskich funkcjonuje bez zmian.

21.38 - Koronawirus w dramatyczny sposób zmienia życie w naszym kraju - oświadczyła  kanclerz Niemiec Angela Merkel w orędziu do narodu. wyemitowanym w telewizjach i na portalach internetowych.

„To historyczne zadanie - zauważyła Merkel. - Od czasów II wojny światowej nie było wyzwania dla naszego kraju, podczas którego nasza wspólna solidarność byłaby tak ważna".

W Niemczech odnotowano dotąd 11 145 zakażonych. 28 osób zmarło.

21.19 - Mimo zwiększonych wypłat klientów, zaopatrzenie banków w walutę polską przebiega sprawnie na terenie całego kraju - zapewnia w środę w komunikacie Narodowy Bank Polski.

NBP podkreślił, że na bieżąco zasila banki w gotówkę.

21.05 - Około sześciu godzin wynosił w środę po południu czas oczekiwania na wjazd do Polski z Czech autostradą D1/A1 w Gorzyczkach. Kierowcy przekraczający granicę drogą 48/S52 w Cieszynie czekali cztery godziny - wynika z ostatnich danych Straży Granicznej.

Strażnicy apelowali do kierowców, aby w miarę możliwości korzystali z przejść, przy których tworzyły się mniejsze kolejki: na przejściu drogowym na drodze nr 78 w Chałupkach kierowcy czekali po południu półtorej godziny; na lokalnym przejściu w Gołkowicach ruch odbywał się natomiast na bieżąco.

20.49 - Testów na koronawirusa mamy absolutnie wystarczająco - zapewnił w środę premier Mateusz Morawiecki. Mówiąc o przygotowaniu polskiej służby zdrowia do rozwoju zagrożenia epidemią zapewnił, że jest ona coraz lepsza. Robimy wszystko w najlepszy możliwy sposób. Nie szczędzimy sił i środków - podkreślił.

20.23 - Ustawa, która ma wprowadzić w życie Tarczę Antykryzysową mającą złagodzić skutki gospodarcze związane z epidemią koronawirusa, ma we wtorek w przyszłym tygodniu trafić pod obrady Rady Ministrów - poinformowała w środę na antenie TVN 24 minister rozwoju Jadwiga Emilewcz.

20.16 - Francuska agencja zdrowia publicznego poinformowała w środę wieczorem, że w ciągu minionej doby liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła o 89 - do 264. Liczba zakażonych we Francji wynosi 9134; dzień wcześniej było to 7730 osób.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła w ciągu doby o 51 proc., a zakażeń - o 18 proc. Stan 931 chorych jest bardzo ciężki i wymagają oni podtrzymywania funkcji życiowych; połowa z nich to osoby poniżej 60. roku życia - powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor generalny w resorcie zdrowia i solidarności Jerome Salomon.

20.01 - Epidemiolog Annemie Vandamme z belgijskiego Uniwersytetu Leuven uważa, że zakażenia koronawirusem osiągną szczyt za 10-14 dni. Belgijska telewizja VRT podkreśliła, że informacje z Chin i Włoch pokazują, iż objawy COVID-19 można złagodzić. Szczepionka jest już testowana. „To idzie do przodu niesamowicie szybko. Nie poszło tak szybko z żadną inną chorobą, a to daje nadzieję” - oświadczyła prof. Vandamme.

19.51 - Od środy każdy obywatel Szwajcarii będzie miał prawo kupić tylko jedno opakowanie leków przeciwgorączkowych dziennie - postanowiły szwajcarskie władze. To efekt masowego wykupowania leków w aptekach. Z powodu epidemii Covid-19 odwołano też referendum w sprawie relacji z UE.

19.38 -

19.27 - Konsulat Generalny RP w Ostrawie apeluje do Polaków pracujących w Czechach o zakrycie twarzy maseczką przy wjeździe do naszego południowego sąsiada.

W związku z epidemią koronawirusa od północy w Czechach można wychodzić z domu jedynie w maseczce ochronnej. "Chcielibyśmy, aby nasi obywatele uniknęli problemów i kolejek na przejściach granicznych, dlatego przypominamy o obowiązku zakrycia twarzy" - mówi konsul generalna Izabella Wołłejko-Chwastowicz

19.24 - Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski poinformował w środę wieczorem na Twitterze, że wprowadzono zakaz wjazdu cudzoziemców na terytorium Izraela oraz terytoria podlegające Palestyńskiej Władzy Narodowej.

19.20 - Wsparcie państwa dla twórców i artystów, wzrost środków na pomoc socjalną, wspieranie rozwoju nowych form udostępniania kultury w sieci i aktywizację po przywróceniu działalności - zakłada przygotowana przez rząd Tarcza Antykryzysowa, która obejmie ludzi i instytucje kultury.

19.10 - W Małopolsce w środę potwierdzono kolejny – szósty przypadek zarażenia koronawirusem. Mężczyzna w sile wieku trafił do Szpitala Uniwersyteckiego. W porównaniu z poprzednią dobą znacząco wzrosła liczba osób objętych kwarantanną z 715 do 3 tys. 850.

Jak podały w środę służby prasowe wojewody mężczyzna, u którego potwierdzono zarażenie wcześniej przebywał w kwarantannie domowej. Jego stan jest określany jako stabilny.

Zgodnie z raportem o koronawirusie, przesłanym mediom wieczorem przez biuro prasowe urzędu wojewódzkiego z 24 do 19 spadła liczba osób hospitalizowanych. Do 3 tys. 850 z 715 wzrosła liczba objętych kwarantanną, a pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 1343 (we wtorek były to 763 osoby)

19.05 - Ministerstwo poinformowało w środę wieczorem, że jest 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nowe przypadki dotyczą 28 osób z woj. mazowieckiego, czterech z woj. śląskiego, dwóch osób z woj. dolnośląskiego oraz po jednej osobie z województw pomorskiego i opolskiego.

18.59 - MZ: 36 nowych przypadków koronawirusa w Polsce; łącznie 287

18.46 - Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchamiają pierwszy wirtualny kanał edukacyjny - poinformowało w środę TVP. Nowe pasmo powstało z myślą o uczniach, pozostających w domach.

"Już w czwartek 19 marca o godz. 9 na stronie vod.tvp.pl wszyscy uczniowie znajdą wartościowe materiały uzupełniające edukację programową. 4-godzinny, bezpłatny program będzie dostępny na stronie tvp.vod.pl w godzinach 9-13 w sekcji na żywo"

18.36 - 475 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu doby we Włoszech - poinformowała w środę Obrona Cywilna. Tym samym liczba zmarłych wzrosła do 2978. Obecnie w całym kraju zakażonych jest ponad 28 tysięcy osób. Od wtorku wyzdrowiało 1084 chorych.

Od początku kryzysu liczba wyleczonych wynosi 4025.Liczba zmarłych w ciągu doby jest bardzo wysoka. We wtorek wynosiła 345 osób.

18.21 - W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby zanotowano 676 nowych zachorowań na koronawirusa.
Służby podały też, że od początku kryzysu życie straciły 104 osoby. Kraj wchodzi w fazę szczytową kryzysu. Premier Boris Johnson zapowiedział w parlamencie zwiększenie liczby badań.

18.14 - Mimo wszelkich trudności powinniśmy wspólnie zadbać o to, by dzieci i młodzież miały możliwość nauki także w warunkach domowych, dlatego ruszyła Akcja Edukacja, czyli szkoła online - zapowiedziała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, zachęcając do korzystania z tej formy edukacji.

W krótkim nagraniu opublikowanym na stronie prezydent.pl Agata Kornhauser-Duda zauważyła, że "mamy wyjątkowy, niełatwy dla nas wszystkich czas". Przekonywała, że "mimo wszelkich trudności powinniśmy wspólnie zadbać o to, by dzieci i młodzież miały możliwość nauki także w warunkach domowych, dlatego ruszyła #AkcjaEdukacja, czyli szkoła online".

18.04 - Noclegownie dla osób bezdomnych w Krakowie działają ze wzmożoną siłą - zapewnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Witold Kramarz. Wiele placówek jest teraz dostępnych nie tylko w nocy, a całodobowo - ze wskazaniem, by osoby które do nich docierają - tych placówek już nie opuszczały. Oprócz tego MOPS dba o to, by do osób bezdomnych docierały ciepłe posiłki. Również Dzieło Pomocy św Ojca Pio jest na posterunku - także w soboty i niedziele. Wolontariusze i pracownicy działają z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

17.55 - Ze względu na sytuację zagrożenia epidemicznego wstrzymano czasowo bezpośrednie przyjmowanie wniosków oraz wysyłkę paczek z Krakowską  Wyprawką.
Wnioski można jednak nadal składać drogą elektroniczną. Skan wypełnionego i zaszyfrowanego za pomocą programu 7zip, WinZip lub WinRAR dokumentu należy wysłać na adres e-mail: [email protected]. Natomiast hasło do zaszyfrowanego pliku należy wysłać na numer telefonu koordynatora Krakowskiej Wyprawki. Numer telefonu oraz wniosek do pobrania można znaleźć na stronach miasta www.krakow.pl. Wprowadzone zmiany obowiązują aż do odwołania.

17.43 - Władze Tarnowa podjęły decyzję o zamknięciu aż do odwołania wszystkich miejskich placów zabaw. Jak tłumaczą, słoneczna pogoda spowodowała, że korzystało z nich sporo rodziców z dziećmi, co w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest zdecydowanie niewskazane.

Jak poinformował w środę tarnowski magistrat, na wszystkich placach zabaw pojawią się tabliczki informujące, iż obowiązuje zakaz wstępu i korzystania z urządzeń do zabawy wraz z sugestiami pozostania w domu.

17.36 - Prognozy Narodowego Banku Polskiego nie zakładają wejścia polskiej gospodarki w recesję - podkreślił prezes Adam Glapiński. Ocenił, że wzrost gospodarczy spowolni, ale nawet w najgorszym przypadku nie spadnie poniżej 1,6 proc.

17.25 - Małopolski sanepid ostrzega przed oszustami. Jak poinformował w środę, w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych, Małopolski Wojewódzki Inspektor Sanitarny, pracownicy stacji nie odwiedzają prywatnych mieszkań w celu ich dezynfekcji.

"Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, którzy mogą mieć z państwem kontakt osobisty powinni się wylegitymować legitymacją służbową. Nie są ubrani w uniformy ani inny strój roboczy" - podkreślono w komunikacie.

17.15 - Epidemia koronawirusa może mocno odbić się na branży ślubnej. O masowych odwoływaniach wesel mówią już zarówno właściciele lokali, jak i kamerzyści, didżeje, zespoły weselne i cukiernicy. A pary młode, które muszą przełożyć uroczystości, tracą często dużo pieniędzy. To także trudny czas dla żałobników, którzy muszą zmierzyć się z odejściem bliskiej osoby. WIĘCEJ

17.09 - Do 12 wzrosła liczba zarażonych koronawirusem pracowników szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą (Mazowieckie). Kolejnych 60 pielęgniarek, lekarzy, pracowników obsługi i pacjentów czeka na wyniki badań. W lecznicy zaczyna brakować personelu.

17.05 - Nie ma planów przesunięcia wyborów prezydenckich na inny termin; data 10 maja b.r. jest niezagrożona - przekazała PAP marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Państwo dołoży wszelkich starań, by wybory odbyły się terminowo i z zachowaniem standardów bezpieczeństwa - zapewniła.

16.56 - Zespół Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - we współpracy z zespołem NIZP-PZH w Warszawie - wyizolował i scharakteryzował wirusa SARS-CoV-2 z próbki pobranej od pierwszego pacjenta z Polski, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem.

16.49 - Z budynku oddziału zakaźnego wrocławskiego szpitala wyskoczył pacjent, który trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego z podejrzeniem koronawirusa – poinformowała PAP rzeczniczka szpitala Urszula Małecka. Po upadku z 1. piętra mężczyzna trafił na OIOM.

16.42 - Ukraińskie ministerstwo infrastruktury poinformowało w środę, że w celu przewiezienia oczekujących w Polsce na ewakuację Ukraińców uruchomione będzie połączenie kolejowe Przemyśl-Kijów. Specjalne pociągi mają też przewieźć obywateli Ukrainy z Niemiec i Czech.

16.33 - Od środy ZUS wzmocnił swoją infolinię i uruchomił trzy nowe numery telefonów obsługiwanych przez ekspertów.            

Dzwoniąc pod numer 22 290 87 01 każdy może uzyskać informacje na temat obsługi w sprawie świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji, a także na temat obsługi w sprawie zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły.

Drugi uruchomiony numer 22 290 87 02 to obsługa w sprawie wsparcia dla przedsiębiorców, a trzeci - 22 290 87 03 to obsługa w sprawie odwołanych badań lekarskich i rehabilitacji leczniczej.

Nadal działa również ogólna infolinia ZUS pod numerem 22 560 16 00. Konsultanci obsługują ją w godzinach 7-18 w dni robocze.

16.23 - W ramach walki ze skutkami epidemii koronawirusa pobór podatku od sprzedaży detalicznej zostaje odroczony do końca roku - oświadczył w środę minister finansów Tadeusz Kościński.

16.18 -

16.10 - Europejska Agencja ds. Leków informuje, że w chwili obecnej brak jest naukowych dowodów potwierdzających związek pomiędzy ibuprofenem a pogorszeniem przebiegu choroby COVID-19 – podkreślił w środę prezes URPL Grzegorz Cessak.

16.04 - W czwartek odbędzie się pierwsza aukcja obligacji skarbowych "na dużą skalę" - poinformował w środę prezes NBP Adam Glapiński. Dodał, że skup obligacji będzie się "silnie rozwijał".  Wyjaśnił, że ten ruch ma pozwolić utrzymać płynność rynku wtórnego obligacji, szczególnie tych skarbowych.

15.56 - Emilewicz: producenci żywności w Polsce produkują jej na ok. 80 proc. swoich mocy; jest potencjał, by żywności było jeszcze więcej; nie ma potrzeby robienia nadmiarowych zakupów.

15.48 - Uruchomione przez wojsko mobilne laboratorium jest w stanie przeprowadzić do 120 testów na koronowirusa dziennie - poinformował w środę minister obrony Mariusz Błaszczak. "Prace rozpoczyna przygotowane przez Wojsko Polskie mobilne laboratorium rozpoznania biologicznego. Jest w stanie wykonać do 120 testów na koronawirusa dziennie" - napisał szef MON na Twitterze. Wojsko uczestniczy w działaniach zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Błaszczak rozmawiał na ten temat w środę z inspektorem rodzajów wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Sławomirem Owczarkiem i z głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem. Od kilku dni w Puławach działa laboratorium Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii, które prowadzi testy na obecność koronawirusa, uzupełniając działalność ośrodków cywilnych. Łącznie do badania próbek na obecność koronawirusa jest przygotowanych ponad 20 laboratoriów.

15.48 - Emilewicz: dla małych przedsiębiorców, którzy zatrudniają do 9 pracowników, pożyczka 5 tys. wypłacana z Funduszu Pracy; pożyczka bezzwrotna jeśli firma nie zdecyduje się na zwolnienie pracowników przez najbliższe 6 miesięcy.

15.46 -

15.43 -

15.39 - Jeśli zdecydujemy się na przedłużenie przerwy w szkołach, wydłużymy okres pobierania dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do ósmego roku życia - zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Jak poinformował, decyzja zapadnie najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

15.36 -

15.33 - Tarnowski magistrat zdecydował się na zamknięcie wszystkich miejskich placów zabaw i Ogródka Jordanowskiego w parku Strzeleckim - wszystko dlatego, że mimo zaleceń w sprawie profilaktyki koronawirusowej na placach zabaw pojawiają się w ostatnich dniach rodzice z dziećmi. WIĘCEJ

15.17 - Prezes NBP: nie ma powodu do niepokoju, polski system bankowy jest dobrze zaopatrzony w kapitał, bezpieczny; bank centralny jest silny; mamy gotówkę w rezerwie przewidzianej na takie okoliczności.

15.11 - Pierwsi studenci medycyny rozpoczęli prace w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Wczoraj przeszli szkolenie BHP i podpisali umowy o wolontariat, a od dziś pracują. Zgodnie z zapowiedziami władz placówki, ochotnicy nie przebywają na oddziale zakaźnym. Aby wykorzystać ich wiedzę, zostali oddelegowani do pomocy w szpitalnej infolinii. Obecnie jest to kilkanaście osób.

15.07 - Służba Więzienna wprowadziła zarządzenie mające na celu wstrzymanie widzeń w kolejnych 57 jednostkach penitencjarnych. Łącznie zarządzenie obowiązuje już w 152 spośród 172 jednostek - przekazała w środę PAP rzeczniczka Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska.

14.54 - Nie jest prawdą, że nauczyciel będzie otrzymywał tylko 60 proc. wynagrodzenia za czas ograniczenia zajęć w szkołach - oświadczył minister edukacji, Dariusz Piontkowski. W nagraniu na Twitterze szef MEN wyjaśnił, jakie wynagrodzenie należy się nauczycielom w trakcie 2-tygodniowej przerwy w szkołach.

14.49 - W Tarnowie obradować będą miejscy radni. Mimo sugestii, by przesunąć to posiedzenie przewodniczący tarnowskiej Rady Miejskiej Jakub Kwaśny nie zadecydował się na ten krok. "Jest wiele tematów, którymi musimy się zająć" - przyznaje - "ale zamierzamy wprowadzić dodatkowe środki ostrożności ". WIĘCEJ

14.41 - W Tarnowie od czwartku autobusy będą jeździć jak w soboty. Zmiany związane są z zawieszeniem pracy szkół i wielu zakładów pracy. WIĘCEJ

14.35 - W związku z zagrożeniem epidemiologicznym komornicy wstrzymują lub znacznie ograniczają czynności egzekucyjne poza kancelarią - poinformował PAP rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej Krzysztof Pietrzyk. Chodzi m.in. o przeprowadzane przez komorników licytacje nieruchomości i ruchomości, eksmisje, wydanie nieruchomości i komornicze doręczenia pozwów. Pietrzyk zastrzegł przy tym, że nie oznacza to, iż należności nie będą egzekwowane.

14.30 - Trwa robocze spotkanie Rady Ministrów - poinformowała w środę po południu na Twitterze kancelaria premiera.

14.26 -

 

14.18 - Ministerstwo zdrowia: 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 251. Jest szósty małopolski przypadek!

14.16 - Są pieniądze na zakup sprzętu dla szpitala im. Żeromskiego w Krakowie. Placówka poinformowała, że potrzebuje około 36 tysięcy złotych na zakup aparatury airvo-2. To specjalistyczna maszyna wspomagająca oddychanie. Po tym, jak szpital rozpoczął zbiórkę publiczną, urząd miasta zaproponował, że sfinansuje zakup sprzętu. Pieniądze zostana przekazane z rezerwy budżetowej na zarządzanie kryzysowe. Urzędnicy czekają teraz, aż szpital wypełni odpowiednie formalności. Następnie cała potrzebna kwota zostanie przekazana placówce. WIĘCEJ

14.12 - 5 największych organizacji branży mięsnej zwróciło się do premiera i ministra rolnictwa o pilne podjęcie działań związanych z zapobieganiem negatywnym skutkom gospodarczym w sektorze rolno-spożywczym wz. z koronawirusem. "Zdajemy sobie sprawę, że w ostatnich dniach nastąpił boom na zakupy mięsa szczególnie wieprzowego i drobiowego co spowodowało zakłócenia w dostawach. Jesteśmy jednak przekonani, że po tej panice nastąpi radykalna zmiana sytuacji i wyhamowanie zakupów" - napisano w liście.

14.02 - Opera Krakowska przerywa próby do "Orfeusza w piekle" i wstępnie planuje nową datę premiery na lipiec. Premiera słynnej operetki Żaka Offenbacha miała się odbyć w Krakowie 27-ego marca. Twórcy zapewniają jednak, że chcieliby zaprosić widzów na spektakl jeszcze w tym sezonie.

13.47 - Uruchomienie połączeń z Krakowa do Chicago przez American Airlines może być z powodu koronawirusa niemożliwe - tak uważa Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. Również nierealne mogą być połączenia planowane przez Air France. O sytuacji branży lotniczej oraz Kraków Airport rozmawiamy w programie O Tym Się Mówi.

13.46 - 212 mld zł chce przeznaczyć rząd na ratowanie gospodarki dotkniętej skutkami koronawirusa. Program tarczy antykryzysowej obejmuje 5 filarów: rynek pracy, przedsiębiorców, służbę zdrowia, zabezpieczenia kredytobiorców oraz inwestycje publiczne. O planach ratowania polskiej gospodarki z Markiem Zuberem, ekonomistą rozmawiał Jacek Bańka.

13.45 - W związku z pandemią koronawirusa, czasowe przywrócenie w niedziele zaopatrzenia sklepów i handlu przewiduje rządowy pakiet pomocowy dla firm - podała w środę Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

13.43 - W krakowskiej komunikacji miejskiej w związku z zagrożeniem epidemiologicznym jest o 80-90 proc. pasażerów mniej. Średnia napełnienia tramwajów wynosiła 15-20 osób – poinformował Zarząd Transportu Publicznego po obserwacji tego, co działo się w ostatnich dniach w godzinach szczytu komunikacyjnego. WIĘCEJ

13.40 - Wysoce zakaźny nowy koronawirus SARS-CoV-2 może przetrwać w formie zakaźnej przez kilka godzin w powietrzu, a na powierzchniach nawet kilka dni – wynika z badania, które publikuje pismo „New England Journal of Medicine”. Do takich wniosków doszli naukowcy z amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID), który wchodzi w skład Narodowych Instytutów Zdrowia wraz ze współpracownikami z innych ośrodków naukowych w USA.

13.33 - Tarnowskie organizacje działające na rzecz seniorów wspólnie z lokalnymi firmami pomogą osobom starszym, które z powodu zagrożenia koronawirusem powinny zostać w domu, w zrobieniu zakupów produktów spożywczych i lekarstw, a także w dowiezieniu posiłków.

13.21 - Gmina Kościelisko i Tatrzański Park Narodowy apelują, by turyści zostali w domach i tej wiosny "odpuścili" krokusom - informuje Tygodnik Podhalański.

13.14 - Pakiet Antykryzysowy jest realną odpowiedzią państwa na sytuację gospodarczą związaną z epidemią koronawirusa; do końca tygodnia powstaną projekty poszczególnych ustaw, które będziemy wdrażać w ekspresowym tempie - poinformował w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

13.10 - Krajowi Producenci Leków apelują, aby nie robić zapasów farmaceutyków na cały rok. Leki – podkreślają w informacji przesłanej PAP - wytwarzane są w bardzo rygorystycznie określonych warunkach. Aby zachowały najwyższą jakość oraz aby można było bezpiecznie je stosować w całym okresie ważności, należy bezwzględnie przechowywać je zgodnie z warunkami określonymi przez ich wytwórcę. „Źle przechowywane nie leczą, mogą wręcz szkodzić. Poza tym stają się łatwo dostępne dla dzieci, a wtedy o tragedię nie trudno” - mówi farmaceuta Michał Markowski, cytowany w komunikacie.

13.02 - Około trzydziestu tysięcy Polaków w różnych częściach świata wciąż czeka na powrót do kraju. Codziennie w ramach akcji "LOTdoDomu" samoloty LOTu przywożą do Polski rodaków. Jak podkreśla wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz akcja będzie trwała dopóki będzie taka potrzeba.

12.55 - Tarnów wesprze finansowo swój miejski szpital? Na najbliższej czwartkowej sesji radni mają podjąć decyzję o przesunięciu środków finansowych w budżecie po to, by przekazać je do szpitala im. Szczeklika w Tarnowie. WIĘCEJ

12.51 - Wszystkie informacje dotyczące pakietu kryzysowego można znaleźć TUTAJ

12.44 - Ratownicy medyczni apelują do wszystkich, którzy wzywają pogotowie, by mówić prawdę o stanie swojego zdrowia, nie zatajać faktów, szczególnie w sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa – powiedział PAP Piotr Dymon, szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych (OZZRM). Jego zdaniem, kłamstwo naraża na niebezpieczeństwo nie tylko ratowników, ale też pracowników SOR oraz Izb Przyjęć, a w ciągu 2-3 tygodni może doprowadzić do paraliżu pogotowia, braku dostępnych Zespołów Ratownictwa Medycznego (ZRM) dla osób w stanie zagrożenia życia. Aby uświadomić to ludziom, w mediach społecznościowych ruszyła akcja #NieKłamMedyka.

12.37 - Podjąłem decyzję o natychmiastowym przestawieniu naszej linii produkcyjnej i uruchomieniu produkcji płynu do dezynfekcji rąk na masową skalę – poinformował PAP prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński. W pierwszej kolejności płyn trafi do szpitali, urzędów i firm. W środę miedziowa spółka poinformowała, że rozpoczyna przemysłową produkcję specjalnego płynu do dezynfekcji rąk Nitrosept. "Podjąłem decyzję o natychmiastowym przestawieniu naszej linii produkcyjnej i uruchomieniu produkcji płynu do dezynfekcji rąk na masową skalę" - podkreślił w przesłanym PAP komunikacie prezes KGHM Marcin Chludziński. Dodał, że w ciągu 10-14 dni KGHM będzie w stanie produkować 20 ton tego płynu na dobę.

12.35 -  W najbliższych dniach limit dla płatności zbliżeniowych bez PIN zostanie podniesiony - zapowiada na Twitterze Ministerstwo Finansów. Visa i Mastercard podniosą limit do 100 zł - dodaje. "W ubiegłym tygodniu minister Tadeusz Kościński zwrócił się z prośbą do organizacji kartowych o podniesienie płatności bezstykowych do 100 zł bez PIN. W najbliższych dniach limit dla płatności zbliżeniowych bez PIN zostanie podniesiony" - czytamy we wpisie MF. "Do 100 zł bez PIN. Visa i Mastercard podniosą limit transakcji zbliżeniowych" - dodał resort.

12.33 - Prezydent o pakiecie antykryzysowym: na zakończenie Rady Gabinetowej powiedziałem, że musimy mieć ten program, przelany na teksty ustaw, gotowy w tym tygodniu; taka jest potrzeba chwili, musimy działać sprawnie.

12.31 - Premier: 7,5 mld zł na wsparcie ochrony zdrowia, szpitale jednoimienne, zaopatrzenia w sprzęt.

12.25 - Premier: w pakiecie m.in. gwarancje kredytowe, mikropożyczki dla przedsiębiorców do wysokości 5 tysięcy zł., leasing operacyjny dla sektora transportowego oraz szereg rozwiązań o charakterze gwarancyjnym i płynnościowym.

12.22 - Premier: jeśli będzie decyzja o przedłużeniu zamknięcia szkół, przedszkoli, żłobków, zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8 będzie przedłużany o kolejne dwa tygodnie.

12.19 - Premier: dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą będziemy mieli możliwość wypłaty środków do wysokości 80 proc. minimalnego wynagrodzenia.

12.18 - W związku z pandemią - pojawiają się głosy namawiające do przełożenia wyborów prezydenckich. W obecnie obowiązującym porządku prawnym nie ma do tego przesłanek - powiedział dziś szef  Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Nie wykluczył jednak, że jeśli sytuacja w związku z epidemią koronawirusa się zmieni, termin tych wyborów może się zmienić. Pierwsza tura wyborów prezydenckich zaplanowana jest na 10 maja, ewentualna druga - na 24 maja.

12.16 - Przeczytaj: Prezydent: powstał pakiet antykryzysowy, w najbliższym czasie będzie wprowadzany

12.15 - Premier: pakiet antykryzysowy podzielony na pięć głównych części; jego szacunkowa wartość to ok 212 mld zł.

12.12 - Prezydent: w związku z koronawirusem nie unikniemy deficytu budżetowego, wszyscy wiemy, co się dzieje; więc widać, że sytuacja będzie trudniejsza i warunki się pogorszą.

12.10 - Prezydent: w przypadku kredytów zaciąganych przez przedsiębiorców będzie zwiększenie gwarancji przez BGK do 80 proc. wartości kredytu; NBP i KNF mają realizować działania, które będą chronić polski system bankowy.

12.05 - Prezydent: w pakiecie osłonowym dla przedsiębiorców m.in. odsunięcie płatności ZUS, rozłożenie skłądek na ZUS na raty i system wypłaty wynagrodzeń tym, którzy z różnych powodów nie mogą świadczyć pracy.

12.00 - Prezydent: potrzebne jest wsparcia dla przedsiębiorców i dla pracowników; pakiet antykryzysowy musi być kompleksowy; pakiet ten w zasadzie już powstał, w najbliższym czasie będzie przekładany na projekty ustaw i wprowadzany.

11.40 - Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że podczas posiedzenia Rady Gabinetowej powstał projekt pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorców i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS- Cov - 2, który zostanie zaprezentowany na konferencji.

10.31- Uświadomienie pacjentów, aby wzywając karetkę nie zatajali informacji o potencjalnym zakażeniu koronawirusem ma na celu akcja #NieKłamMedyka.

10.28 -9515 próbek zbadano do tej pory na obecność koronawirusa; w ciągu doby wykonano ponad 1,6 tys. testów - podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

11.22 -

Przy Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie trwa szycie maseczek

11.20 - Jutro w Tarnowie obradować będą miejscy radni - mimo sugestii, by przesunąć to posiedzenie, przewodniczący tarnowskiej Rady Miejskiej Jakub Kwaśny nie zadecydował się na ten krok.

10.58 - Uruchamiamy dodatkowe przejścia graniczne, które umożliwią rozłożenie ruchu na granicy niemiecko-polskiej - podkreślił w środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zaznaczył, że tranzyt przez Polskę obywateli innych krajów jest monitorowany,

10.56 - Część pracowników spółek Energa Obrotu oraz Energa Operator, którzy na co dzień odpowiadają na telefoniczne pytania klientów, odbiera połączenia z infolinii alarmowej NFZ - podała w środę Energa.

10.50 - Szpital w Nowym Sączu do odwołania zawiesza zabiegi planowe. Więcej

10.42 - Jeden policjant z Pruszcza Gdańskiego zaraził się koronawirusem od najbliższej rodziny; 75 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji musi poddać się kwarantannie. Już ich zastąpili funkcjonariusze z innych jednostek w Pomorskiem.

10.25 - Maksymalnie dwie godziny muszą czekać kierowcy tirów na odprawę przy przejściu granicznym ze Słowacją w Chyżnem. Największy ruch tirów, powstaje tu w godzinach popołudniowych – poinformowała PAP mjr Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

10.24 - Ruszyliśmy z przygotowaniami, odkąd usłyszeliśmy, że epidemia koronawirusa wybuchła w Chinach; WHO i OECD mówiły wtedy, że prawdopodobieństwo zawleczenia epidemii do Europy jest bardzo niskie lub niskie - powiedział w środę minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

10.20 -

Trwają prace na odcinku S7 Naprawa - Skomielna Biała, gdzie budowany jest dwunawowy tunel. Prowadzone są roboty zarówno w nitce prawej jak i nitce lewej. Wykonywane są zbrojenia i betonowanie obudowy stałej, nisze hydrantowe, sygnalizacyjno-alarmowe oraz przejścia ewakuacyjne pomiędzy tunelami, z zastosowaniem środków ostrożności związanych z epidemią koronawirusa.

10.13 - Mam nadzieję, że osoba, u której jako pierwszej 4 marca stwierdziliśmy zakażenie koronawirusem, będzie mogła w środę opuścić szpital - powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Według niego, przykład tej osoby jest symbolicznym "zwrotem w akcji".

9.55 -

9.42 - Kolejne ograniczenia w funkcjonowaniu Gorlickiego szpitala. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo pacjentów i pracowników placówki. Szpital wprowadził tryb ostrodyżurowy. Na oddziały przyjmowane są jedynie pilne przypadki o których zdecyduje lekarz. Wyjątek stanowią oddziały ginekologiczny, onkologiczny i okulistyczny. Natomiast oddziały dzienne psychiatrii i rehabilitacji dla dorosłych i dzieci zawieszają swoją działalność. Przypomnijmy, od tygodnia wejścia do szpitala odbywają się tylko dwoma wejściami. Główne, od strony ulicy Armii Krajowej oraz dla pacjentów SOR-u od strony ulicy Węgierskiej. Od 2 marca obowiązuje też całkowity zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach.

9.40 - Resort nauki w środowym komunikacie zalecił, by uczelnie rozważyły zawieszenie poboru opłat za studia. Ma to związek z zagrożeniem epidemiologicznym i czasowym zawieszeniem kształcenia w uczelniach.

9.35 - Kraków/ Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uruchamia "Zakupy dla Seniora". WIĘCEJ

9.29 - KGHM Polska Miedź poinformował w środę o rozpoczęciu produkcji płynu do dezynfekcji rąk w wariancie podstawowym i wzmocnionym H2O2. Płyn ma być dostarczony do szpitali, urzędów i firm.

9.17 - Nikt nie będzie pozostawiony sam sobie - zapewniła osoby pozostające w kwarantannie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Zaznaczyła, że dodatkowym wsparciem objęci są też seniorzy, a lada chwila - również osoby niepełnosprawne.

9.13 - Pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego trzeba będzie podjąć decyzję w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego; nie wykluczamy przedłużenia okresu społecznej kwarantanny - powiedział w środę minister zdrowia, Łukasz Szumowski. WIĘCEJ

9.11 - Akcja LOT do Domu nie ma terminu zakończenia, jest prowadzona do odwołania, póki będzie potrzeba ułatwienia Polakom powrotu do domu; będzie trwała do czasu, gdy ustaną warunki utrudniające powrót lub nie będzie osób, które będą wymagały ewakuacji - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

9.10 - Ograniczenia na kolei. Spółka PKP Intercity w najbliższych dniach zawiesi kilkadziesiąt połączeń. Od dziś zawieszonych zostanie około 90-ciu połączeń kolejowych. To "ze względu na zmniejszające się zainteresowanie przejazdami oraz trwający stan zagrożenia epidemicznego w Polsce" - wyjaśnia przewoźnik w komunikacie.

9.03 - We wczesnej fazie infekcji nie należy stosować zbyt dużych dawek niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak ibuprofen - powiedział PAP dr Paweł Grzesiowski. Takie postępowanie może pogorszyć przebieg zakażenia wywołanego koronawirusem, jak też innymi patogenami, szczególnie wirusowymi. WIĘCEJ

9.00 -Pielęgniarki i położne powołały Zespół Zarządzania Kryzysowego, by wspierał je w pracy w czasie epidemii koronawirusa. W całym kraju uruchamiane są też zespoły kryzysowe działające przy okręgowych izbach – poinformowała w komunikacie Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych.

8.46 - Marcin Jędrychowski: Szpital Uniwersytecki sam nie zgromadzi potrzebnej ilości sprzętu

8.40 - MZ: 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych; łącznie 246.
Nowe przypadki dotyczą czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

08.20 - W środę w ramach akcji LOT do Domu przewidziane są rejsy do Warszawy z Malagi, Bangkoku, Toronto, Tbilisi, Oslo, Kairu, Helsinek, Londynu, Dublina, Nowego Jorku, Delhi, Reykjaviku, Doha, Barcelony, Sztokholmu, Marakeszu, Bukaresztu - poinformowało MSZ.

8.10 - W Tarnowie od czwartku autobusy będą jeździć jak w soboty - zmiany związane są z zawieszeniem pracy szkół i wielu zakładów pracy. W większości nasze linie jeżdżą puste przyznaje Artur Michałek z tarnowskiego ZDiKu

8.00 - Unia Uzdrowisk Polskich i Izba Gospodarcza Uzdrowiska Polskie wysłały do premiera wniosek o objęcie spółek uzdrowiskowych pomocowym programem rządowym, specustawą, w związku z kryzysem wywołanym przez koronawirusa.

Przedstawiciele uzdrowisk na południu Polski w rozmowie z PAP podkreślali, że ich sytuacja nie jest łatwa. Przewidują, że jeżeli nic się nie zmieni, to w kwietniu (turnusy kończą się z końcem marca) sanatoria będą musiały zostać zamknięte.

7.52 - Tarnów wesprze finansowo swój miejski szpital - na najbliższej czwartkowej sesji radni mają podjąć decyzję o przesunięciu środków finansowych w budżecie po to, by przekazać je do szpitala Szczeklika w Tarnowie.

7.45 - Polacy wykupili arechin pomagający leczyć COVID-19. Brakło go dla pacjentów z innymi chorobami - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak informuje gazeta, przed tygodniem arechin był dostępny w ponad 60 proc. aptek. Obecnie nie ma go właściwie nigdzie. Powód: w piątek 13 marca Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych wydał dla tego produktu pozytywną decyzję we wspomaganiu walki z koronawirusem.

"To obecnie najbardziej wyszukiwany produkt na portalu www.GdziePoLek, który monitoruje dostępność różnych preparatów w 1,3 tys. aptek" - podaje "DGP".

7.30 - Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, w którym od ponad tygodnia przebywa mężczyzna zakażony koronawirusem, apeluje o pomoc w zebraniu pieniędzy na zakup dwóch nowoczesnych urządzeń do tlenoterapii. ZOBACZ

7.26 -  Na stronach Ministerstwa Zdrowia dostępna jest specyfikacja potrzebnych do zwalczania COVID-19 produktów m.in. gogli i fartuchów. Resort podał, że ma oferty od firm.

"Otrzymujemy wiele ofert sprzedaży środków ochrony osobistej. Specyfikacja tego, co jest potrzebne, znajduje się tu: https://gov.pl/web/zdrowie/informacje-dotyczace-produktow-wykorzystywanych-podczas-zwalczania-covid-19 Lista będzie uaktualniana!" – przekazał na Twitterze wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

7.15 - W związku z zagrożeniem epidemicznym władze Pienińskiego Parku Narodowego (PPN) do 29 marca zamknęły największe atrakcje Pienin: galerię widokową na Trzech Koronach i Sokolicy, zamek w Czorsztynie, wystawę przyrodniczą w Krościenku nad Dunajcem i pawilon edukacyjny w Szczawnicy.

7.00 - Najwięcej przypadków odnotowano do tej pory w woj. łódzkim – 42 przypadki. Kolejne są województwa dolnośląskie i mazowieckie - po 38 przypadków zakażenia. 24 przypadki odnotowano z kolei w woj. śląskim. W woj. lubelskim są 22 przypadki; w woj. wielkopolskim – 13; w podkarpackim – 11.

W woj. kujawsko-pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim oraz opolskim potwierdzono po 8 przypadków; w woj. warmińsko-mazurskim - 7; w woj. małopolskim – 5; w woj. świętokrzyskim – 3; w woj. lubuskim – 2 i jeden przypadek w woj. podlaskim.

Odnotowano pięć zgonów: dwa w woj. dolnośląskim i po jednym w woj. lubelskim, wielkopolskim i podkarpackim.


 

PAP/IAR/RK

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

  • 06:09

    Wiadomości komunikacyjne Radia Kraków 25.04

  • 06:00

    Aktualności drogowe 25.04. Relacja

  • 20:16

    Elewacja wieży hejnałowej bazyliki Mariackiej zostanie wyczyszczona przy pomocy lasera

  • 17:52

    Kamil Stoch z Michalem Doleżalem, ale poza kadrą!

  • 20:46

    Uwaga kierowcy - utrudnienia na obwodnicy Krakowa. Między węzłami Kraków Skawina a Kraków Południe w stronę Tarnowa… https://t.co/aWCDRAdztU

  • 18:19

    Kraków: prokuratura złożyła apelację od wyroku dla aktora Jerzego S. https://t.co/4IBqL4fLxF

  • 15:39

    #PomysłNaMajówkę w Bobowej. Choć Żydzi nie powrócili do miasteczka na stałe po II wojnie światowej, to jednak samo… https://t.co/KDQZOGN34I

  • 13:55

    RT @Kamil_Wszolek: Jak przygotować dziecko do życia w sieci? O tym porozmawiam dziś z Magdaleną Bigaj autorką książki "Wychowanie przy ekr…

  • 12:33

    W maju w Pobiedniku Wielkim startuje 60. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki https://t.co/p8YpCu8qgJ

  • 11:03

    Utrudnienia na drodze wojewódzkiej 783. W Makowie w powiecie miechowskim doszło do zderzenia trzech samochodów: cię… https://t.co/vHPqQzgNvM

  • 10:11

    #RozmowaRadiaKraków @Lukasz_Kmita: Rozważam wydanie rozporządzenia ws. zakazu przebywania na terenach zagrożonych z… https://t.co/IK9DHSKekF

  • 09:44

    Pojawiło się nowe zapadlisko na os. Gaj w Trzebini https://t.co/S6agoI2Hw1

  • 09:21

    Utrudnienia na drodze wojewódzkiej 955. W Sułkowicach w powiecie myślenickim doszło do zderzenia dwóch samochodów o… https://t.co/2WKuvfJcrm

  • 08:54

    Piękna pogoda przyciągnęła w weekend turystów w Tatry. Ratownicy mieli ręce pełne roboty https://t.co/FkW6kCjZeH

  • 08:13

    RT @j_banka: Porannym gościem @RadioKrakow będzie dzisiaj małopolski wojewoda @Lukasz_Kmita @Malopolski_UW . Zapraszam o 8.16. https://t.co…

  • 07:56

    RT @BartMaziarz: Planowana przy @Grupa_Azoty spalarnia śmieci nie ma jeszcze decyzji środowiskowej, ale @GKadzielawski w rozmowie z @RadioK…

  • 07:27

    Synoptyk IMGW: początek tygodnia pochmurny i z deszczem https://t.co/txUCfQB0px

  • 18:05

    73 zakażenia koronawirusem; bez przypadków śmiertelnych osób z COVID-19 https://t.co/6G6r9bRt7B

  • 16:37

    Podhale: sezon pasterski uroczyście zainaugurowany; owce poświęcone https://t.co/blorc5sabb

  • 16:13

    RT @magdalenazbylu1: Zyngierki z Maruszyny i Mali Wiyrchowianie z Bukowiny Tatrzańskiej zgarniają pierwszą nagrodę na Festiwalu Złote Kierp…

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię