Fot. mat. prasowe GDDKiA
- A
- A
- A
Powstaje węzeł Niepołomice. UTRUDNIENIA
Prace przy budowie węzła Niepołomice A4 wchodzą na autostradę. Zawężono pasy ruchu.
Fot. mat. prasowe GDDKiA
(RK, mat. prasowe GDDKiA/ek)
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze.
Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.
Rozpoczyna się budowa pasów włączenia i wyłączenia budowanego węzła Niepołomice z autostradą A4. W związku z tym od godz. 7.00. we wtorek 3 marca 2020 r. wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu na odcinku 800 m autostrady, pomiędzy miejscami obsługi podróżnych Podłęże i Zakrzów. W nocy z poniedziałku na wtorek trwały przygotowania do zmiany organizacji ruchu. Żółte linie na jezdni zostały już namalowane.
Tymczasowa organizacja ruchu na #A4 została ustawiona i rozpoczyna się budowa połączeń węzła #Niepołomice z autostradą. @GDDKiA #Małopolska #ŁączymyPolskę #Kraków #Tarnów @MI_GOV_PL pic.twitter.com/q1sksX4R1F
— GDDKIA Kraków (@GDDKiA_Krakow) March 4, 2020
W celu wykonania pasów włączenia i wyłączenia ruchu z węzła Niepołomice na autostradę konieczne będzie zawężenia pasów ruchu A4, odpowiednio dla pasa lewego do 2,75 m z wyłączeniem na nim ruchu pojazdów ciężarowych oraz pasa prawego do 3,5 m, na długości około 800 m. Prace prowadzone będą równocześnie na dwóch jezdniach autostrady. Obowiązywać będzie także w tym miejscu ograniczenie prędkości do 80 km/godz. Utrudnienia te potrwają do ukończenia prac i oddania do użytkowania węzła, czyli do 30 czerwca 2020 r.
W związku z budową węzła przebudowana została droga wojewódzka nr 964 wraz budową dwóch rond - prace są już niemal na finiszu. Wybudowano łącznice węzła do styku z autostradą. Aktualnie trwa przebudowa ekranów akustycznych i kształtowanie terenu wokół węzła.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
21:55
Nie tylko na wnuczka. Jak możemy zostać oszukani?
-
20:02
Vive l’Art - XI Salon ZPAP OK w Pałacu Sztuki - otwarty
-
19:51
"Złota Rękawica" została w Małopolsce
-
19:51
Komisja Dyscyplinarna uchyliła zawieszenie dyrektora krakowskiego liceum. Zdecydował jeden szczegół
-
18:29
"Biedny", "skromny", "stabilny"? Tarnów ma budżet na 2026 roku
-
17:30
W Krakowie więcej zapłacimy za bilety MPK. Ekspert: to uzasadnione, pod jednym warunkiem
-
17:19
Utrudnienia na drogach Małopolski. Pożar ciężarówki na A4 i kilka kolizji
-
16:42
Tak odblokowali tramwaj na Długiej. Zobacz nagranie
-
16:23
Biometanownia w gminie Skrzyszów raczej nie powstanie. Inwestor może się wycofać
-
15:46
Biblioteka Kraków. 60 fili, jedna karta i coraz więcej nowych przestrzeni dla czytelników
-
15:16
Dlaczego deficyt Krakowa nie musi oznaczać katastrofy. Ekonomista wyjaśnia
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze