|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Anioł w supermarkecie

Rodzina Peszków: Jan, Maria i Błażej oraz Marian Dziędziel i Jerzy Stuhr debiutujący w zupełnie nowej dla siebie roli... głosu w supermarkecie.

Rozmowa Barbary Gawryluk z Jerzym Stuhrem

Dzień przed Wigilią Anioł Teofil (Jan Peszek) spotyka w supermarkecie Ewę i Adama (Maria i Błażej Peszek), rezolutne rodzeństwo, które w niezwykle pomysłowy i oryginalny sposób postanowiło tuż przed świętami nadrobić zaległości w czynieniu dobra, bo wiadomym jest - jak mówi Ewa - "że prezenty pod choinką znajdzie tylko ten, kto czynił dobro". A  dla Ewyi Adama sprawa gwiazdkowych prezentów pod choinką nie jest wcale oczywista, bo sympatyczne bliźniaki obchodzą urodziny dokładnie 24 grudnia i na święta zawsze dostają tylko jeden niewielki imieninowo-gwiazdkowo-urodzinowy prezent...


"Kolorowe dekoracje galerii handlowych, tandetne gadżety, wielkie zakupy i w pośpiechu kupowane prezenty.
Tak coraz częściej wygląda nasze celebrowanie Świąt.
 Łatwo zapomnieć o tym, co naprawdę ważne  - drugim człowieku.
 "Anioł w supermarkecie" to ciepła opowieść o dziecięcej wierze w małe i wielkie cuda oraz w moc dobrych uczynków.
Warto posłuchać. Warto uwierzyć."

   Janina Ochojska

 

Niezwykle zabawny i bardzo aktualny tekst Joanny Olech jest także pretekstem do opowiedzenia historii rozgrywających się w tle kolorowego i huczącego promocjami supermarketu, który przed Świętami staje się miejscem spotkań wielu Polaków. Historii bezdomnego Romka, niegdyś  gwiazdy futbolu, dziś bezdomnego, który spędza czas na zapleczu supermarketu (w tej roli Marian Dziędziel), staruszka, który nie radzi sobie z zakupami w wielkim sklepie, pijanego kierowcy czy bezdusznych właścicieli psa.

"Wystarczy czasem mały gest, dobre słowo. Spróbuj sam, jak to działa"

Anna Dymna

 

"Kibicuję wszystkim, któr5zy pomagają innym.
"Anioł w supermarkecie" to znakomita opowieść. Polecam na Święta!

Jerzy Dudek

 

Znakomita obsada, świąteczna atmosfera, dużo uśmiechu, marzenia o prezentach, ale też ważne i całkiem poważne pytania skierowane nie tylko do najmłodszych - gwiazdkowe i rodzinne słuchowisko "Anioł w suprmarkecie" już w niedzielę o godz. 10.15 na antenie Radia Kraków. Do samej premiery Radio Kraków czeka na dobre uczynki i odwdzięcza się za nie płytami - pisz na czyndobro@radiokrakow.pl!

Wasze dobre uczynki:

Marta Białczyk:

Nie wiem czy to dobry uczynek czy nasz obowiązek, ale opowiem moją historię. Pewnego dnia zobaczyłam moją sąsiadkę, która ciągnie zakupowy wózeczek i pytam, co tam ma i czy mogę pomóc. A pani Danusia mówi, że jedzie oddać zakrętki do Hospicjum Św. Łazarza w Nowej Hucie. Zaproponowałam, że zawiozę ją moim samochodem, żeby nie musiała dźwigać. Od tego momentu cały nasz blok zbiera zakrętki na rzecz Hospicjum, a ja zawożę je moim samochodem. Wczoraj zawiozłyśmy siedem worków.
Ot, tak nasza pomoc.


Sylwia Małopolanka:

Szanowni słuchacze Radio Kraków, właśnie przesłałam swoją deklarację rejestrową potencjalnych dawców w bazie Fundacji DKMS Polska i stałam się szansą na nowe życie dla chorych.
Nie uważam tego za coś WIELKIEGO, ale jestem z tego dumna. Wierzę w to, że może gdzieś w świecie; tym dalekim i tym z sąsiedztwa jest mój "krewniak biologiczny". Będę szczęśliwa, jeśli dam szanse na życie choremu na nowotwór krwi.


Małgorzata:

Trudno jest mi pisać o moich dobrych uczynkach, bo mimo że od wielu, wielu lat staram się być DOBRYM człowiekiem - DOBRZE czynić, ostatnio mi to chyba nie wychodzi. Nie mam chyba zbyt wielu okazji do takich działań - a może mam, ale nie wykorzystuję ich? Zobaczyłam na facebooku informację o akcji "Czyń dobro" i zastanawiałam się, co dobrego zrobiłam dzisiaj, wczoraj, przedwczoraj... Ciężko było mi coś sobie przypomnieć. Chętniej napisałabym tutaj o dobrych uczynkach osób z mojego otoczenia - o trosce mojej mamy, o pomocy, której udzieliła mi dziś kilkakrotnie koleżanka, sprawdzając moją pracę zaliczeniową, o przysłudze, którą wyświadczyła mi wczoraj inna koleżanka, podwożąc mnie po pracy do domu... Ze wstydem natomiast mogłabym napisać o tym, ileż to razy byłam dzisiaj, wczoraj, przedwczoraj obojętna, ile razy zignorowałam czyjś telefon, nie miałam dla kogoś czasu, ile razy wybrałam dobro swoje, a nie drugiej osoby... Z drugiej strony jest kilka osób, którym od wielu miesięcy pomagam, poświęcając im codziennie ok. 5 - 10 minut czasu. Może i to kropla w morzu, bo cóż może znaczyć 5 minut w stosunku do 24-godzinnej doby? Myślę, że znaczy to dużo, gdyż osoby, którym pomagam, są ciężko chore... Nie ma obecnie innego sposobu, w jaki mogłabym im pomóc, dlatego codziennie łączę się z nimi duchowo - myślę o nich i modlę się do nich, odmawiając specjalną nowennę. Są to osoby chore na nowotwory. Już za kilka dni odwiedzę jedną z nich, bo będę miała taką możliwość (na razie ta osoba jest w szpitalu).


Agata z Tarnowa:

Kilka dni temu zaczepił mnie na ulicy pan prosząc o pomoc dla swojego syna,który choruje na stwardnienie rozsiane. Po kilku minutach rozmowy zadeklarowałam pomoc finansową, jednak nie miałam przy sobie gotówki. Pan podał mi numer rachunku bankowego ,a ja przelałam pieniążki tak jak obiecałam. Dziś czekała na mnie w skrzynce mila niespodzianka - kartka pocztowa z podziękowaniami od tego pana ;)
 Dzięki temu panu mam dziś wspaniały humor;)

Więcej dobrych uczynków

Premiera słuchowiska "Anioł w supermarkecie" będzie równocześnie okazją do podsumowania tygodniowej akcji "Czyń dobro", w której Radio Kraków za każdy zadeklarowany dobry uczynek odwdzięczało się płytą.  Zapraszamy do czynienia dobra i do rodzinnego słuchania. Uwaga - dobre uczynki nagradzamy aż do niedzieli.


 

Słuchowisko "Anioł w supermarkecie"

Tekst: Joanna Olech

Obsada:
Jan Peszek - Anioł Teofil,

Maria Peszek – Ewa,

Błażej Peszek - Adam

oraz Jerzy Stuhr – głos w supermarkecie i Marian Dziędziel – bezdomny Romek

Reżyseria: Ewa Ziembla

Realizacja radiowa: Wojciech Gruszka

Producent: Radio Kraków

Koproducent: Radio Kielce

Partnerzy główni słuchowiska:

Województwo Małopolskie:


 

Gmina Miejska Kraków:

 

Jan Peszek i Marian Dziędziel o swoich rolach

Posłuchajcie, jak powstaje słuchowisko

Kup płytę!


 

85%
15%