|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Debata przed II turą wyborów prezydenckich w Tarnowie

W niedzielę o 19.05 na antenie Radia Kraków odbyła się debata przed II turą wyborów prezydenckich w Tarnowie. Zmierzyli się w niej Roman Ciepiela z Koalicji Obywatelskiej i Kazimierz Koprowski z PiS.

Posłuchaj całej debaty

Uczestnicy debaty: 

Roman Ciepiela - Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Kazimierz Koprowski - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

 

 

Debata w skrócie:

 

Runda 1 – Pytania od dziennikarzy Radia Kraków i TVP Kraków

 

Pytanie numer 1: Wyludnianie się miasta, brak dobrze płatnych miejsc pracy, zadłużenie miejskiego budżetu – co Pana zadaniem jest najpoważniejszym problemem Tarnowa ostatnich lat i miesięcy. Jakie działania zamierza Pan podjąć, żeby ten problem rozwiązać?

Posłuchaj odpowiedzi obu kandydatów

 

Pytanie numer 2: Jak w przypadku wygranej widzi pan swoją współpracę z Radą Miasta, gdyby okazała się ona opozycyjna wobec Pana?

 

 

Posłuchaj odpowiedzi obu kandydatów

 

Pytanie numer 3: W ciągu ostatnich kilkunastu lat wiele miast i miasteczek znalazło swoją tożsamość na mapie kulturalnej, gospodarczej i społecznej kraju. W jakiej dziedzinie Tarnów powinien się specjalizować za 5 lat? Jak Panowie chcą to osiągnąć?

 

Posłuchaj odpowiedzi obu kandydatów

 

Pytanie numer 4: Jaki pakiet socjalny Panów zdaniem może mieszkańcom zaoferować miasto? Na co stać Tarnów? Powinny to być bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, pakiety dla rodzin wielodzietnych czy może wyższe stypendia dla utalentowanych sportowców?

 

Posłuchaj odpowiedzi obu kandydatów

 

Pytanie numer 5: Czy mogą panowie zadeklarować, że w ciągu 5 lat zniknie tarnowski szkieletor, czyli zmieni się wygląd terenów po dawnym Owintarze?

 

 

Posłuchaj odpowiedzi obu kandydatów

 

Pytanie numer 6: O co wzbogaciłby Pan ofertę tarnowskich placówek kulturalnych? Czego brakuje w repertuarze tarnowskiego teatru lub tarnowskiej galerii miejskiej? W którym miejscu Panowie najchętniej spędziliby niedzielne popołudnie?

 

Posłuchaj odpowiedzi obu kandydatów

 

 

Runda 2 – Pytania wzajemne

Roman Ciepiela do Kazimierza Koprowskiego: Znany jest stosunek niektórych mimistów polskiego rządu do UE. On jest bardzo sceptyczny, negatywny. Gdyby został Pan prezydentem Tarnowa, jaki będzie miał Pan stosunek do polskiego rządu, jakby chciał nas wyprowadzić z Unii Europejskiej?

 

Posłuchaj odpowiedzi Kazimierza Koprowskiego

 

Kazimierz Koprowski do Romana Ciepieli: Pan jako prezydent Tarnowa powołał siebie na członka rady nadzorczej MPEC. Za ostatni rok wziął pan z tego tytułu ponad 33 tysiące złotych. Jaki był powód powołania samego siebie na to stanowisko? MPEC jest świetnie prowadzony, prezes jest świetnym menadżerem.

 

 

Posłuchaj odpowiedzi Romana Ciepieli

 

Roman Ciepiela do Kazimierza Koprowskiego: Mamy za sobą 4 lata. Kazimierz Koprowski był przewodniczącym Rady Miasta. Nie udało nam się uchwalić wielu planów zagospodarowania przestrzennego. To problem dla miasta, dla tych, którzy chcą w Tarnowie budować swoje domy. Boję się, że brak planów zagospodarowania, może spowodować chaos budowlany. W nowej kadencji będziemy mogli tę złą praktykę zmienić? Klub PiS będzie w tej sprawie współpracował lepiej niż do tej pory?

 

 

Posłuchaj odpowiedzi Kazimierza Koprowskiego

 

Kazimierz Koprowski do Romana Ciepieli: Przed czterema laty pan w swoim programie obiecywał w siedmiu punktach realizację pewnych zadań. Ja ten program mam. Dlaczego ich pan nie zrealizował? Ja mogę to zrealizować. Rozmawiam z rządem, ministrami. Jako prezydent zostanę wzmocniony poważnymi siłami i środkami dla realizacji pewnych programów. W pana programie była rewitalizacja terenu po Owintarze, rewitalizacja Rynku. Miały być cztery miliony w budżecie obywatelskim, są dwa miliony. Czy pan zrealizuje ten program? Dlaczego go pan nie zrealizował?

 

Posłuchaj odpowiedzi Romana Ciepieli

 

Roman Ciepiela do Kazimierza Koprowskiego: Wrócę do Starówki. Dobrze wiemy, że jest pan historykiem. W swoim programie zaproponowałem starania o wpisanie tarnowskiej Starówki na listę UNESCO. To wyróżni Tarnów w skali Polski i świata. To da nam szansę na zabieganie o środki. Jak zostanę prezydentem i podejmę te czynności, pomoże mi pan? Udamy się razem do ministra kultury? Tarnów zasługuje na to wyróżnienie.

 

Posłuchaj odpowiedzi Kazimierza Koprowskiego

 

Kazimierz Koprowski do Romana Ciepieli: Wiadomo, że PiS ma 24 mandaty w Sejmiku Małopolski, mamy potężne możliwości, żeby mieć partnerów do rozmów, gdy zostanę prezydentem, żeby skorzystać z rożnych programów. Można przygotować nowe wnioski pod kątem potrzeb Tarnowa. Mówi się, że w przypadku pozytywnego dla Pana rozstrzygnięcia 4 listopada, zatrudni Pan dużą grupę pracowników z Urzędu Marszałkowskiego. Prawda to? Niektórzy prezesi i członkowie zarządów miejskich spółek komunalnych boją się o swoje funkcje.

 

 

Posłuchaj odpowiedzi Romana Ciepieli

 

Runda 3 – Podsumowanie. Każdy kandydat miał 2 minuty na podsumowanie debaty i całej kampanii wyborczej

 

 

Posłuchaj podsumowań obu kandydatów

77%
23%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 34

rudzik

Środa, 31 października 2018, 00:03

a odnośnie terenów po Owintarze, to miasto powinno nałożyć wysoką karę na właścicieli gruntów-cwaniaczków, za nieuporządkowaną posesję w centrum, naprzeciwko komendy Policji, nie ulegać sponsorowanemu szantażowi na wykup terenu za grube miliony. W Tarnowie trzeba wydawać pieniądze na tworzenie nowych miejsc pracy, a nie budowanie fontan układu słonecznego, czy stawianie budynków klasy biznes przy dworcu, żeby przyjeżdżający mieli na co popatrzeć

Odpowiedz

motek

Wtorek, 30 października 2018, 21:32

koprowski takie wielkie doświadczenie, tylko przez wszystkie swoje lata w radzie miasta guzik zrobił i blokował wszystko, co nie podobało się jego partii. razem zresztą z żoną, która od lat ma stołek w komisji rewizyjnej i jakoś nie zgłosiła jako pierwsza nieprawidłowości za prezydentury ścigały. a straszenie brakiem środków rządowych (czyli NASZYCH!) w przypadku wygranej ciepieli jest skandaliczne, z miejsca dyskwalifikuje koprowskiego.

Odpowiedz

trudny wybór

Wtorek, 30 października 2018, 13:25

sercem za Ciepielą, rozumem za Koprowskim

Odpowiedz

ano nima

Wtorek, 30 października 2018, 09:36

Tarnów odkąd nie jest miastem wojewódzkim umiera. Nie wiem czy któryś z kandydatów to zmieni, gdyby byli to Majchrowski czy Wasserman, to może ale jak ściągnąć ludzi do Tarnowa? Współczuję przyszłemu prezydentowi konieczności dalszego zadłużania miasta, aby pozyskać środki na inwestycje

Odpowiedz

chory kraj

Wtorek, 30 października 2018, 09:12

@pozdrawiam rak

Dlaczego piszesz o rzeczach o których nie masz pojęcia? Najpierw sprawdź i zapoznaj się dokładnie skąd i się biorą na to pieniądze oraz jak działa taka spalarnia. Tak łatwo was kupić. Dali wam 500+ (które wcześniej wam zabrali) i już poszli by za nimi w ogień.

Odpowiedz

tarnowiak

Wtorek, 30 października 2018, 00:12

Mam nadzieję, że pan Roman dotrzyma obietnicy zgłoszenia tarnowskiej starówki do listy UNESCO, wtedy zagraniczni turyści jadąc z Krakowa do Zakopanego będą zahaczać o Tarnów

Odpowiedz

aizarg

Poniedziałek, 29 października 2018, 14:36

Dajmy szansę Panu Koprowskiemu wiem, że jest to osoba niesamowicie ambitna, uczciwa, i kompetentna. Tak wiele poświęcił bo super posadę w Ministerstwie zapewne dobrze płatną bo zależy mu na Tarnowie. Nie jest krętaczem nie potrafiłby tak kłamać w żywe oczy jak "inni". Tarnowianie zjednoczmy się i wybierzmy dobro Tarnowa a wiem - jestem pewny, że najlepszą alternatywą dla Tarnowa jest w tej chwili uczciwy człowiek, prawy człowiek, nie krętacz oczywiście mam na myśli tylko i wyłącznie p. KOPROWSKIEGO!

Odpowiedz

pozory mylą

Poniedziałek, 29 października 2018, 13:28

Dajmy szansę Koprowskiemu, będzie miał dojście do środków rządowych, natomiast powiązania biznesowe obecnego prezydenta zostaną przerwane, stan finansowy miasta ujawniony. Ja też mogę kupić sobie Porsche, ale wiem że mnie na to nie stać, a czy obecny włodarz myśli o tym skąd weźmie pieniądze na spłacenie swoich projektów, same się spłacą, ja widzę, że jedynie pożytek z tego mają ci którzy wygrywają przetargi, no ale to się nazywa gospodarność samorządów w Polsce, które nie podlegają kontroli państwa. Dlaczego pan Ciepiela nie zrealizował swoich obietnic, a za zakup jednej z...działeczki na terenie Owintaru chce dać jak mu wyliczył Koprowski 70 tys zł za ar, cwaniactwo i układy, dlaczego zasiada w radzie MPECu jak Adamowicz w Gdańsku i opowiada bajki, że to dla dobra mieszkańców.

Odpowiedz

pozdrawiam rak

Poniedziałek, 29 października 2018, 11:45

jak pan Ciepiela zbuduje spalarnie dla MPECu, zadłużając jeszcze bardziej Tarnów, to przecież odpady niesegregowane będą ze znajdującej się obok składnicy opon (np zuzyte), mozna takie tam dowozić. Opony super się palą i dają duzo ciepła, inspektorzy stwierdzą, że jak byli to normy były ok, a mieszkańcom się wydaje, jak to jest w PL w wielu miejscach

Odpowiedz

Rozsądny

Poniedziałek, 29 października 2018, 07:34

Ciepiela kluczył....

Odpowiedz

RZBG

Poniedziałek, 29 października 2018, 07:24

Jeżeli coś zniechęca do głosowania na Pana Koprowskiego i przedstawicieli PIS to mówienie przez nich, że jak oni wygrają to będzie finansowanie z województwa i sejmiku. W domyśle oczywiście ten drugi kandydat nic nie dostanie. Niedopuszczalne!

Odpowiedz

Wywazony

Poniedziałek, 29 października 2018, 06:35

Lepiej zaprezentowal sie zdecydowanie Ciepiela. Koprowski sprawial wrazenie soltysa z Koziej Wolki z kompleksami. Skanddaliczne byly jego sugestie, ze tylko on jest w stanie zalatwic kase panstwowa dla Tarnowa, bo zna jakiegos ministra. Ciepiela wygra wybory bez problemu 55:45.

Odpowiedz

miasto zadłuzone skończymy jak Wierzchosławice

Poniedziałek, 29 października 2018, 02:24

Ciepiela cichaczem przeforsował projekt spalarni śmieci w MPECu, z debaty wyborczej wyszło , że zasiada w radzie MPECu. Będzie wiało eko dymkiem- parą wodną na falkandy, Ciepielówką przez Spokojną pojadą TIRy z autostrady, dodatkowo chce zrobić na Piaskówce strefę przemysłową-jest baner przy Piaskowej, asfaltownia na Kryształowej pracuje, składnica opon jest, co jeszcze zrobi dla Tarnowian? Jak to się ma do rekreacyjnego charakteru Piaskówki-zmodernizowany park, stadion, basen, mają też być tarasy wypoczynkowe wokół glinianki koło basenu. Ludzie będą zdrowi i nie będą chorować na nowotwory, jesli pan Ciepiela chce zrobić z Piaskówki drugie Mościce?

Odpowiedz

Mirek

Poniedziałek, 29 października 2018, 01:57

Trzymamy kciuki Panie Prezydencie! Jednakże bardzo prosimy o publiczne oświadczenie, że pan Marek Ciesielczyk nie zostanie wiceprezydentem. Sądząc po opiniach prawie wszystkich przychylnych Panu ludzi i nie tylko, nikt nie wyraża aprobaty dla takiego rozwiązania. Z poważaniem Pański elektorat.

Odpowiedz

Marzena z Tarnowa

Poniedziałek, 29 października 2018, 01:00

Po wysłuchaniu debaty utwierdziłam się tylko w moim dotychczasowym przekonaniu.. Panie Romanie Ciepiela - ma Pan mój głos!

Odpowiedz

kiepska prezydentura

Niedziela, 28 października 2018, 23:50

Do Mądry wybór: To chyba słuchaliśmy innej debaty. Sensownie i z kontretnymi pomysłami wyszedł Koprowski. Roman Ciepiela stwierdził, że swój program wyborczy sprzed 4 lat zrealizował - czyli np. Owintar. No ręcę opadają, jak się słucha kogoś, kto jest prezydentem i nawet nie potrafi przyznać, że mu się nie udało spełnić zapowiedzi. To dyskwalifikuje, czerwona kartka dla pana Ciepieli.

Odpowiedz

Mądry wybór

Niedziela, 28 października 2018, 22:52

Koprowski, stara się wybić na bez sensownych wizjach swojej partii. Partii upadającej i zepsutej przez zgniłe ideę. Roman Ciepiela ma jasny plan działania, a nie tylko pomysły podrzucone przez partyjnych kolegów wyższych stopniem jak w przypadku pana Komorowskiego.

Odpowiedz

Wesoły Romek

Niedziela, 28 października 2018, 21:44

No to jakby ktoś nie wiedział, to Romek właśnie oświadczył, ze spełnił swoje obietnice. Wszyscy z 2000 zatrudnionych przez niego potwierdzają?

Odpowiedz

jednak Koprowski

Niedziela, 28 października 2018, 21:37

Słuchacz ma rację. Zmarnowane 4 lata dla Tarnowa, ja nie chcę kolejnych kiepskich 5 lat. Choć wcześniej nie byłem zwolennikiem pana Kaziemierza Koprowskiego to teraz wiem, że oddam na niego głos. Przekonał mnie. Tarnowianie, proszę nie dajcie zmarnować następnych lat. Pan Roman Ciepiela miał okazję już rządzić i mu nie wyszło

Odpowiedz

Piotr

Niedziela, 28 października 2018, 21:30

@Tarnów city

Da się zauważyć gołym okiem. Ciepiela ma układy wszędzie! A w tej gazetce Zjednoczeni Dla Tarnowa też tylko Ciepiela, że najlepszy, a w mieście tego nie widać! Kłamstwa same!

Odpowiedz