|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Debata przed II turą wyborów prezydenckich w Tarnowie

W niedzielę o 19.05 na antenie Radia Kraków odbyła się debata przed II turą wyborów prezydenckich w Tarnowie. Zmierzyli się w niej Roman Ciepiela z Koalicji Obywatelskiej i Kazimierz Koprowski z PiS.

Posłuchaj całej debaty

Uczestnicy debaty: 

Roman Ciepiela - Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Kazimierz Koprowski - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

 

 

Debata w skrócie:

 

Runda 1 – Pytania od dziennikarzy Radia Kraków i TVP Kraków

 

Pytanie numer 1: Wyludnianie się miasta, brak dobrze płatnych miejsc pracy, zadłużenie miejskiego budżetu – co Pana zadaniem jest najpoważniejszym problemem Tarnowa ostatnich lat i miesięcy. Jakie działania zamierza Pan podjąć, żeby ten problem rozwiązać?

Posłuchaj odpowiedzi obu kandydatów

 

Pytanie numer 2: Jak w przypadku wygranej widzi pan swoją współpracę z Radą Miasta, gdyby okazała się ona opozycyjna wobec Pana?

 

 

Posłuchaj odpowiedzi obu kandydatów

 

Pytanie numer 3: W ciągu ostatnich kilkunastu lat wiele miast i miasteczek znalazło swoją tożsamość na mapie kulturalnej, gospodarczej i społecznej kraju. W jakiej dziedzinie Tarnów powinien się specjalizować za 5 lat? Jak Panowie chcą to osiągnąć?

 

Posłuchaj odpowiedzi obu kandydatów

 

Pytanie numer 4: Jaki pakiet socjalny Panów zdaniem może mieszkańcom zaoferować miasto? Na co stać Tarnów? Powinny to być bezpłatne przejazdy komunikacją miejską, pakiety dla rodzin wielodzietnych czy może wyższe stypendia dla utalentowanych sportowców?

 

Posłuchaj odpowiedzi obu kandydatów

 

Pytanie numer 5: Czy mogą panowie zadeklarować, że w ciągu 5 lat zniknie tarnowski szkieletor, czyli zmieni się wygląd terenów po dawnym Owintarze?

 

 

Posłuchaj odpowiedzi obu kandydatów

 

Pytanie numer 6: O co wzbogaciłby Pan ofertę tarnowskich placówek kulturalnych? Czego brakuje w repertuarze tarnowskiego teatru lub tarnowskiej galerii miejskiej? W którym miejscu Panowie najchętniej spędziliby niedzielne popołudnie?

 

Posłuchaj odpowiedzi obu kandydatów

 

 

Runda 2 – Pytania wzajemne

Roman Ciepiela do Kazimierza Koprowskiego: Znany jest stosunek niektórych mimistów polskiego rządu do UE. On jest bardzo sceptyczny, negatywny. Gdyby został Pan prezydentem Tarnowa, jaki będzie miał Pan stosunek do polskiego rządu, jakby chciał nas wyprowadzić z Unii Europejskiej?

 

Posłuchaj odpowiedzi Kazimierza Koprowskiego

 

Kazimierz Koprowski do Romana Ciepieli: Pan jako prezydent Tarnowa powołał siebie na członka rady nadzorczej MPEC. Za ostatni rok wziął pan z tego tytułu ponad 33 tysiące złotych. Jaki był powód powołania samego siebie na to stanowisko? MPEC jest świetnie prowadzony, prezes jest świetnym menadżerem.

 

 

Posłuchaj odpowiedzi Romana Ciepieli

 

Roman Ciepiela do Kazimierza Koprowskiego: Mamy za sobą 4 lata. Kazimierz Koprowski był przewodniczącym Rady Miasta. Nie udało nam się uchwalić wielu planów zagospodarowania przestrzennego. To problem dla miasta, dla tych, którzy chcą w Tarnowie budować swoje domy. Boję się, że brak planów zagospodarowania, może spowodować chaos budowlany. W nowej kadencji będziemy mogli tę złą praktykę zmienić? Klub PiS będzie w tej sprawie współpracował lepiej niż do tej pory?

 

 

Posłuchaj odpowiedzi Kazimierza Koprowskiego

 

Kazimierz Koprowski do Romana Ciepieli: Przed czterema laty pan w swoim programie obiecywał w siedmiu punktach realizację pewnych zadań. Ja ten program mam. Dlaczego ich pan nie zrealizował? Ja mogę to zrealizować. Rozmawiam z rządem, ministrami. Jako prezydent zostanę wzmocniony poważnymi siłami i środkami dla realizacji pewnych programów. W pana programie była rewitalizacja terenu po Owintarze, rewitalizacja Rynku. Miały być cztery miliony w budżecie obywatelskim, są dwa miliony. Czy pan zrealizuje ten program? Dlaczego go pan nie zrealizował?

 

Posłuchaj odpowiedzi Romana Ciepieli

 

Roman Ciepiela do Kazimierza Koprowskiego: Wrócę do Starówki. Dobrze wiemy, że jest pan historykiem. W swoim programie zaproponowałem starania o wpisanie tarnowskiej Starówki na listę UNESCO. To wyróżni Tarnów w skali Polski i świata. To da nam szansę na zabieganie o środki. Jak zostanę prezydentem i podejmę te czynności, pomoże mi pan? Udamy się razem do ministra kultury? Tarnów zasługuje na to wyróżnienie.

 

Posłuchaj odpowiedzi Kazimierza Koprowskiego

 

Kazimierz Koprowski do Romana Ciepieli: Wiadomo, że PiS ma 24 mandaty w Sejmiku Małopolski, mamy potężne możliwości, żeby mieć partnerów do rozmów, gdy zostanę prezydentem, żeby skorzystać z rożnych programów. Można przygotować nowe wnioski pod kątem potrzeb Tarnowa. Mówi się, że w przypadku pozytywnego dla Pana rozstrzygnięcia 4 listopada, zatrudni Pan dużą grupę pracowników z Urzędu Marszałkowskiego. Prawda to? Niektórzy prezesi i członkowie zarządów miejskich spółek komunalnych boją się o swoje funkcje.

 

 

Posłuchaj odpowiedzi Romana Ciepieli

 

Runda 3 – Podsumowanie. Każdy kandydat miał 2 minuty na podsumowanie debaty i całej kampanii wyborczej

 

 

Posłuchaj podsumowań obu kandydatów

77%
23%