Radio Kraków

wybory

Zwycięska gmina kupuje wóz strażacki za pieniądze z wyborczego konkursu

  • date_range 2020-08-23
Gmina Laskowa w powiecie limanowskim kupuje wóz strażacki za pieniądze z wyborczego konkursu. W II turze wyborów na prezydenta, to właśnie w tej gminie odnotowano najwyższą frekwencję w Małopolsce.

Sąd Najwyższy: lipcowe wybory prezydenckie są ważne

  • date_range 2020-08-03
Wybory prezydenckie z lipca br. są ważne - orzekła w poniedziałek w pełnym składzie Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego.

PKW nie stwierdziła naruszeń prawa, które mogłyby mieć wpływ na wynik wyborów

  • date_range 2020-07-28
Państwowa Komisja Wyborcza nie stwierdziła naruszeń prawa wyborczego, które mogły wywrzeć wpływ na wyniki głosowania i wynik wyborów prezydenta RP - głosi sprawozdanie z wyborów PKW. Na jego podstawie oraz po rozpoznaniu protestów wyborczych, Sąd Najwyższy rozstrzygnie o ważności wyboru prezydenta.

Andrzej Duda we wtorek odbierze uchwałę PKW o wyborze na prezydenta RP

  • date_range 2020-07-21
We wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie Andrzej Duda odbierze uchwałę Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na prezydenta RP; 6 sierpnia złoży przed Zgromadzeniem Narodowym w Sejmie przysięgę i obejmie urząd prezydenta RP na drugą kadencję.

Bogusław Sonik: Nie zasklepiamy się w formule wyjadaczy partyjnych. Jest wymagana większa otwartość

  • date_range 2020-07-16
- Każda instytucja i każda partia polityczna wymaga refleksji nad swoim funkcjonowaniem. Sporo młodych ludzi poszło na wybory. Nie można się więc zasklepiać w formule starych wyjadaczy partyjnych, trzeba być bardziej otwartym - tak pomysł opracowania nowego programu, a nawet zmiany nazwy i logotypu ugrupowania komentował poranny gość Radia Kraków, Bogusław Sonik - poseł Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem pomysł, by przewietrzyć stary układ i wrócić do obywatelskiego charakteru partii jest dobry. Poseł Sonik uważa też, że przed Rafałem Trzaskowskim i Platformą Obywatelska wyzwanie jak odpowiedzieć na oczekiwania młodych wyborców, którzy licznie poparli go jako kandydata w wyborach prezydenckich

Czwartek ostatnim dniem na składanie protestów wyborczych w SN

  • date_range 2020-07-16
Czwartek jest ostatnim dniem, w którym można złożyć w Sądzie Najwyższym protest wyborczy dotyczący wyborów prezydenckich. Do środowego popołudnia SN zarejestrowano 60 takich protestów - poinformował PAP zespół prasowy tego sądu.

Jaka przyszłość czeka samorządy po wyborach prezydenckich?

  • date_range 2020-07-15
- Ponad 93 mln zł ma dostać Kraków z Funduszu Inwestycji samorządowych - taka obietnica ze strony rządu padła jeszcze w kampanii wyborczej. Jak tłumaczył kilka dni temu w Radiu Kraków jeden z wiceprezydentów miasta, te pieniądze mogłyby zostać przeznaczone m.in. na zagospodarowanie terenów pod nową estakadą kolejową. O role samorządów w kampanii i już po jej zakończeniu krakowskich radnych Stanisława Moryca (PiS) i Michała Starobrata (KO) pytał Jacek Bańka.

Anna Paluch: Możemy dalej naprawiać Polskę. Pan prezydent będzie nas wspierał

  • date_range 2020-07-15
- Chcę przede wszystkim podziękować mieszkańcom Małopolski za to głosowanie w niedzielę. Zwłaszcza mieszkańcom mojego okręgu wyborczego. Wynik pana prezydenta w powiecie nowotarskim to 72,5%, tatrzańskim ponad 61%, limanowskim – 80,5% - mówiła w Radiu Kraków posłanka PiS Anna Paluch. Dodawała, że prezydent Andrzej Duda ma po tych wyborach naprawdę mocny mandat do realizacji swojej funkcji. "Frekwencja daje mu doskonałą pozycję" - mówiła posłanka.

Nie tylko wozy strażackie. Nagrody za frekwencję

  • date_range 2020-07-14
Jedni walczyli o wozy strażackie, inni postarali się, aby wysoka frekwencja zapewniła dzieciom bezpłatne atrakcje. Kiedy emocje po niedzielnych wyborach opadły, rozpoczęło się sprawdzanie, które małopolskie gminy i dzielnice miast mogą pochwalić się najwyższym wynikiem.

Dziesięć gmin z najwyższą frekwencją dostanie bony na szkolne wycieczki

  • date_range 2020-07-14
Dziesięć gmin z Małopolski, w których w drugiej turze wyborów prezydenckich była najwyższa frekwencja, otrzyma bony o wartości 50 tys. zł na wycieczki szkolne do Krakowa dla uczniów szkół podstawowych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię