|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wiceprezydent Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski zakażony koronawirusem, trwa ustalanie z kim miał kontakt

Testy potwierdziły w czwartek zakażenie koronawirusem u wiceprezydenta Tarnowa. Tadeusz Kwiatkowski zrobił sobie test prywatnie. Teraz badaniom zostaną także poddani druga wiceprezydent Tarnowa Dorota Krakowska i skarbnik Sławomir Kolasiński. Oboje przebywali w czwartek w jednym pomieszczeniu z Tadeuszem Kwiatkowskim podczas zdalnej sesji Rady Miasta.

Posłuchaj fragmetu sesji Rady Miasta Tarnowa

fot: P. Topolski

Wiceprezydent Tarnowa Dorota Krakowska powiedziała Radiu Kraków, że ta sytuacja nie spowoduje paraliżu pracy urzędu i że działa on na razie normalnie. Trwa teraz ustalanie osób, z którymi miał kontakt wiceprezydent Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski.

Jak poinformowała podczas sesji rady miejskiej Dorota Krakowska, kwarantanną mają zostać poddane osoby, które miały co najmniej 15-minutowy bezpośredni kontakt z wiceprezydentem Kwiatkowskim. Pozostałe mają być pod nadzorem epidemiologicznym. Ale urząd ma pracować normalnie.

Wiceprezydent Tarnowa Dorota Krakowska poinformowała Radio Kraków, że zarówno ona jak i skarbnik Sławomir Kolasiński - czują się dobrze. Krakowska powiedziała, że do czasu otrzymania wyniku przechodzi na pracę zdalną.

Zarówno Dorota Krakowska jak i Sławomir Kolasiński biorą udział z ramienia urzędu w zdalnej sesji tarnowskiej rady miejskiej, podczas której radni mają zdecydować o emisji obligacji za 12 milionów złotych.

Wiadomo, że wiceprezydent Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski, u którego wykryto COVID-19 miał ostatnio kontakt m.in. z którymś z dyrektorów Zarządu Dróg i Komunikacji. Jednak zdaniem Doroty Krakowskiej zarówno ten jak i inny kontakt wiceprezydenta Kwiatkowskiego nie powinien spowodować paraliżu pracy urzędu. Badanie mają także przejść sekretarki wiceprezydentów Krakowskiej oraz Kwiatkowskiego.

Wiceprezydent Tarnowa Dorota Krakowska w ostatnim czasie zastępowała w kierowaniu miastem prezydenta Romana Ciepielę, który wraca do pracy w poniedziałek. Wiceprezydent Agnieszka Kawa miała nie mieć ostatnio bliskiego kontaktu z Tadeuszem Kwiatkowskim.

 

Małopolska znów z rekordową liczbą nowych przypadków COVID-19

 

(Bartek Maziarz/jp)

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

6%
94%