|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Andrychów: na klęczkach przed bankomatem

Wypłacanie pieniędzy w tym bankomacie wymaga poświęceń. Chodzi o urządzenie w Andrychowie należące do jednego z większych banków. Wyższe osoby, żeby zobaczyć komunikaty na ekranie, płacą najniższą cenę, bo wystarczy, że staną na palcach. Niższe - muszą przyklęknąć na parapecie.

Posluchaj materiału Magdaleny Zbylut-Wiśniewskiej

Fot. M. Zbylut-Wiśniewska

Przy Rynku w Andrychowie jeden z banków umieścił swoje urządzenie zbyt wysoko. Ekran pod kątem jest na wysokości około 170 centymetrów.

- Sytuacja jest absurdalna - przekonuje Wiktor Kierczak, mieszkaniec gminy Andrychów, który poprosił Radio Kraków o interwencję w tej sprawie. - Podobno na bankomat mówi się „ściana płaczu”. Tutaj chyba trzeba prosić o pieniądze. Jeśli ktoś jest niski, potrzebuje do obsługi drugiej osoby – wysokiej. A rozwiązanie jest proste: albo trzeba dorobić jakiś stopień, jak przy placówce banku są trzy stopnie, albo go obniżyć, ale nie wiadomo, czy pozwalają na to warunki techniczne bankomatu. Pierwszy raz pisałem do banku 24 maja 2019 roku. Zgłoszenie ostało przekierowane do jednostki banku, w której kompetencjach jest poruszony temat. Napisałem teraz na profilu fejsbukowym post i bank zapewnił mnie, że zostanie podjęta interwencja.

A co na to bank? W przesłanej nam odpowiedzi przekonuje, że pracuje nad poprawą komfortu. Sprawa jest jednak złożona, ponieważ aby móc zbudować schody do bankomatu, potrzeba zgody konserwatora zabytków.

Odpowiedź banku:

Szanowna Pani Redaktor,
 
pracujemy nad poprawą komfortu korzystania z bankomatu w Andrychowie - poprosiliśmy naszego podwykonawcę o przygotowanie projektu i sprawdzenie możliwości technicznych zbudowania schodów przed bankomatem. Budynek, w którym znajduje się bankomat jest pod opieką konserwatora zabytków. Z tego powodu, aby wprowadzić jakiekolwiek zmiany i udogodnienia potrzebujemy kilku zgód, w tym właściciela terenu przed placówką – zajmie to nieco czasu. Mamy jednak nadzieję, że uda się poprawić dostęp do bankomatu.
 

 

Magdalena Zbylut-Wiśniewska/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

54%
46%