|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W Parku Jordana piknik w ramach kampanii "Kolejowe ABC"

Pod hasłem "Hej przygodo! Odwiedź Peronowo" w krakowskim Parku Jordana odbywa się piknik rodzinny w ramach kampanii edukacyjnej realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który wziął udział w wydarzeniu podkreślił, że najważniejsze jest utrwalenie u dzieci nawyku bezpiecznych zachowań podczas podróży.

fot: M. Masztalerz

"Bezpieczny, komfortowy i przewidywalny transport kolejowy to jest nasz cel. Cel wszystkich, którzy dzisiaj odpowiadają za organizację transportu zbiorowego, transportu kolejowego w Polsce. Cieszę się, że dzisiaj dzieci uczą się przez zabawę" – mówił minister Adamczyk.

"Zależy nam na bezpiecznych zachowaniach w czasie podróży, na przystankach i dworcach oraz w w całym obszarze kolejowym. Nawyk szczególnej uwagi przy korzystaniu z transportu zbiorowego, także z tramwajów i autobusów pozostaje na całe życie. I to jest nasz cel: wytworzyć takie reakcje w młodych ludziach, żeby procentowały one w przyszłości" – powiedział dziennikarzom minister.

W Parku Jordana najmłodsi mogli bawić się skacząc na trampolinach, korzystając z nadmuchiwanych zjeżdżali oraz zdobywając wiedzę w konkursach.

"Celem tej kampanii jest podnoszenie wiedzy i świadomości społeczeństwa. Ona jest adresowana do najmłodszych. Mówimy jak bezpiecznie zachowywać się na dworcach, przystankach i na przejściach kolejowych" – mówił PAP prezes Urzędu Transportu Kolejowego Ignacy Góra. Dodał, że kampania "Kolejowe ABC" jest współfinansowana ze środków UE. Przedstawiciele Urzędu odwiedzają szkoły i przedszkola, w sumie będą w 500 szkołach na terenie 500 gmin, w których doszło do niebezpiecznych zdarzeń na przejazdach kolejowych i wyedukują kilka tysięcy najmłodszych. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego, zebranych od przewoźników, co trzeci podróżujący koleją to dziecko.

 

Martyna Masztalerz/PAP/bp

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

100%
0%