Radio Kraków

szczepionka na covid

Ponad 10,3 mln osób w Polsce przyjęło dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19

W Polsce dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło ponad 10,3 mln osób – podano w sobotę na stronach rządowych. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 przekroczyła 52,1 mln. W pełni zaszczepionych jest ponad 21,8 mln osób.

Weekendowa akcja szczepień w Tauron Arenie Kraków. Skorzystać mogą dorośli i dzieci

W najbliższy weekend w Krakowie dzień otwarty w Punkcie Szczepień w Tauron Arenie Kraków. Szczepienia będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych, w szczególności dzieci i młodzieży w wieku 5-11 lat.

Członkowie Rady Medycznej przy premierze składają rezygnację

Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi ws. epidemii. W związku z decyzją części członków Rady Medycznej, formuła doradcza tego gremium zostanie zmieniona; zadanie wypracowania nowej formuły zostało przekazane przez premiera ministrowi zdrowia - poinformowało w piątek Centrum Informacyjne Rządu.

W pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 jest ponad 21 mln 200 tys. Polaków

Dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 7,5 mln Polaków. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson jest 21 mln 228 tys. 309 osób – podano w niedzielę na stronach rządowych.

W czwartek ruszają szczepienia na Covid-19 dzieci w wieku 5-11 lat w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie jest gotowy na akcje szczepień przeciwko wirusowi Covid 19, wśród najmłodszych. Od 13 stycznia dzieci będą przyjmowane w specjalnie przygotowanych dla nich gabinetach, przy ulicy Mostowej 6.

70 proc. mieszkańców Krakowa zaszczepionych przeciw Covid-19 przynajmniej jedną dawką

W Krakowie blisko 550 tysięcy osób zostało zaszczepionych przeciw COVID-19 przynajmniej jedną dawką, stanowi to 70 proc. mieszkańców – przekazał urząd miasta.

W Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest ponad 21,1 mln osób

W Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest ponad 21,1 mln osób, dawkę przypominającą przyjęło ponad 7 mln. Słowo "szczepienie" zostało wybrane na Słowo Roku 2021 w głosowaniu kapituły językoznawców ogólnopolskiego konkursu, a także pierwsze miejsce w głosowaniu internautów.

Od 1 lutego ważność certyfikatów covidowych zostanie skrócona do 9 miesięcy

Od 1 lutego 2022 r. ważność unijnych certyfikatów covidowych (UCC), wydanych po szczepieniu w schemacie podstawowym, po dawce uzupełniającej i przypominającej zostanie skrócona do 270 dni – przekazało w poniedziałek w komunikacie prasowym Ministerstwo Zdrowia.

Bardzo duże zainteresowanie szczepieniami w ratuszu

Mieszkańcy Nowego Sącza mogli się dziś zaszczepić przeciw Cowid-19 w miejskim ratuszu. Pierwsze i kolejne dawki podawane były zarówno dorosłym, jak i dzieciom powyżej 5. roku życia. Młodych sądeczan do szczepień przekonują czasem bardzo praktyczne argumenty:

Kraków zakupił 12 defibrylatorów za wygraną w konkursie na wyszczepialność

Kraków zakupił 12 automatycznych defibrylatorów zewnętrznych dzięki wygranej w konkursie „Małopolska ZAszczepiona” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Informacje te przekazał w czwartek magistrat.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię