|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Niepełnosprawni wyruszą z pielgrzymką do Lourdes

W Wielką Sobotę dwunastu niepełnosprawnych wraz z opiekunami, w sumie 31 osób, wyruszy z Krakowa na tygodniową pielgrzymkę do Lourdes. Zaproszą oni zgromadzonych w tym sanktuarium maryjnym wiernych na Światowe Dni Młodzieży.

Sanktuarium Maryjne w Lourdes. Fot. Preacherdoc/wikipedia

Do Francji wyjeżdżają podopieczni krakowskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej. W czwartek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia uczestników wyprawy organizowanej przez Fundację HCPT (Hosanna House and Children's Pilgrimage Trust) żegnał koordynator generalny ŚDM Kraków 2016 bp Damian Muskus.

"Jestem przekonany, że jedziecie tam, żeby prosić Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej o zdrowie dla siebie i o siły dla swoich rodziców i opiekunów. Oni są Wam bardzo potrzebni, czasem są waszymi nogami i rękami. Proszę Was też o modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży" – mówił do niepełnosprawnych i ich opiekunów bp Muskus.

Dodał, że dla niepełnosprawnych, którzy przyjadą na ŚDM przygotowany zostanie specjalny sektor blisko ołtarza i Ojca Świętego. "Zaproście tych, wszystkich, których tam w Lourdes spotkacie do Krakowa" – prosił bp Muskus.

W rozmowie z dziennikarzami biskup podkreślił, że niepełnosprawni są wspaniałymi ambasadorami ŚDM, którzy będą zapraszać do Krakowa "bardzo szczerze, całą swoją postawą".

Zaproszenie do Krakowa zostanie odczytane podczas uroczystej mszy świętej odprawionej w sanktuarium w Lourdes w niedzielę, a relacjonowanej na żywo w internecie.

Brytyjska fundacja HCPT od 60 lat organizuje dla niepełnosprawnych i chorych dzieci tygodniowe pielgrzymki do Lourdes na Święta Wielkanocne. Co roku zabiera tam ok. 1 tys. młodych ludzi. W Polsce Fundacja działa od 2013 r.

"Zabieramy kilkunastu młodych ludzi z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej, by reprezentowali podczas Wielkanocy w Lourdes Kraków, Polskę i Światowe Dni Młodzieży. Spotkają tam oni około tysiąca dzieci z całego świata. Chcemy im przekazać wiadomość o Światowych Dniach Młodzieży, których hasłem przewodnim jest miłosierdzie. Będziemy zapraszać ludzi z całego świata, by przyjechali latem do Krakowa" – mówił dziennikarzom prezes HCPT Polska Andrew Keogh. Wyprawę wsparł Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016.

 

(PAP,ew) 

100%
0%