Meresiński jest biznesmenem z branży nabiałowo-spożywczej. Citki kibicom nie trzeba nikomu przedstawiać - był najbardziej znanym polskim piłkarzem w drugiej połowie lat 90. (grał - przypomnijmy - m.in. w Widzewie Łódź, Legii, Polonii Warszawa i Cracovii). Ma pełnić funkcję dyrektora sportowego.

Wiadomość zastała piłkarzy Wisły w Gdańsku, gdzie jutro grają z Lechią.

Małopolskie drużyny ekstraklasy nie mają czasu na emocjonowanie się Światowymi Dniami Młodzieży. Wszystkie grają wyjazdowe mecze 3, kolejki. Cracovia zmierzy się z Górnikiem Łęczna, a Bruk-Bet Termalica z Zagłębiem Lubin.

Bogusław Cupiał był właścicielem Wisły przez 19 lat. Przejął klub w 1997 roku, kiedy ten walczył o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Uczynił go jednym z najlepszych klubów w Polsce. Wisła przez ten czas zdobyła 8 tytułów mistrza Polski, dwa Puchary Polski i Superpuchar. Dotarła też do 1/8 finału Pucharu UEFA.

Oby wiadomość o zmianie właściciela nie zdekoncentrowała piłkarzy Białej Gwiazdy w jutrzejszym meczu w Gdańsku.

Fragment oświadczenia Wisły Kraków SSA

Wychodząc naprzeciw rosnącej konkurencji i wyzwaniom globalnej gospodarki władze Grupy zobowiązały Zarząd do konsekwentnej realizacji strategii rozwoju Grupy Kapitałowej. Zgodnie z obowiązującym dokumentem – zasoby finansowe i techniczne będą przeznaczone w całości na rozwój produkcji i technologii wytwarzania kabli różnych zastosowań w sześciu należących do Grupy Kapitałowej zakładach w trzech krajach. Ta decyzja podyktowana jest odpowiedzialnością za tworzone przez nas 3200 miejsc pracy. Bieżące działania i podejmowane decyzje są częścią uzgodnień zawartych z bankami finansującymi działalność Grupy Kapitałowej.

W ramach realizacji przyjętej strategii w dniu 23 lipca 2016 roku podpisana została umowa warunkowa o zbyciu posiadanych akcji i zmianie głównego akcjonariusza klubu Wisła Kraków SA. Dzisiaj – po wypełnieniu ściśle określonych warunków – Wisła Kraków SA zyskała nowego inwestora strategicznego. Dzięki porozumieniom z nowymi sponsorami oraz profesjonalnej kadrze menadżerskiej, nowy Właściciel Pan Jakub Meresiński oraz Pan Marek Citko odpowiedzialny za działalność sportową Klubu gwarantują rozwój najstarszego polskiego klubu piłkarskiego.
Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej. Znając zamierzenia i możliwości sponsorsko-sportowe nowego Inwestora jesteśmy przekonani, że wykorzysta on wszystkie swoje możliwości i atuty Klubu do jego dalszej rozbudowy i rozwoju.

Nie jest tajemnicą, że od wielu miesięcy prowadzone były rozmowy z firmami i inwestorami zainteresowanymi aktywnym zaangażowaniem się w budowanie przyszłości „Białej Gwiazdy”. Proces sprzedaży trwał długo ze względu na wybór inwestora, który zapewni Klubowi jego rozwój i będzie dbał o wizerunek i tradycję Klubu. Z kilku ofert została wybrana ta, która po wszechstronnej analizie spełniła wszystkie postawione warunki i oczekiwania. Nowy Inwestor przedstawił wiarygodną i potwierdzoną listę sponsorów oraz przedstawił odpowiednie gwarancje realizacji umowy. Nowy Właściciel zaprezentował szczegółowy program rozwoju Klubu oraz kadrę menadżerską, która będzie odpowiedzialna za jego realizację. Wszelkie sprawy Klubu wraz z bilansem zostały przekazane nowemu Właścicielowi.

Wspólnie z nowym Inwestorem oczekujemy dziś od zawodników i zespołu szkoleniowego bardzo dobrych wyników zarówno w lidze polskiej, jak i rozgrywkach europejskich.

 


SKO/wisla.krakow.pl