Radio Kraków

Remont linii kolejowej E30

Sądny dzień dla mieszkańców północno-zachodniego Krakowa. PLAN REMONTÓW, MAPA

  • date_range 2017-09-04
Osiedle Azory, Krowodrza Górka oraz Prądnik Biały zostały niemal odcięte od reszty miasta w związku z remontem trasy kolejowej E30, prowadzącej z Krakowa do Katowic. W związku z pracami od soboty zamknięte jest piesze przejście przez tory przy ulicy Racławickiej oraz przejazd przez ulicę Kamienną. Oprócz tego, zwężony jest przejazd przez wiadukt na ulicy Prądnickiej oraz jezdnia pod wiaduktem łączącym ulicę Stachiewicza z Wrocławską.

Dzielnica IV zostanie odcięta od Krakowa? Nikt nie wie, jak długo potrwają utrudnienia

  • date_range 2017-08-31
Kolejny etap remontu trasy kolejowej Kraków-Katowice i kolejne utrudnienia. Kierowców, rowerzystów i pieszych czekają poważne zmiany w organizacji ruchu na ul.: Wrocławskiej, Racławickiej, Łokietka, Prądnickiej i Kamiennej. Największe obawy mają mieszkańcy osiedla Azory, Prądnika Białego oraz Krowodrzy Górki, którzy twierdzą, że będą odcięci od świata. Utrudnienia – także związane z inwestycją kolejarzy - pojawią się także wkrótce w centrum oraz na Kazimierzu. Jak długo potrwają? Tego nie wie nikt.

Będą kolejne ogromne zmiany w organizacji ruchu w Krakowie

  • date_range 2017-08-29
Do długiej listy ulic zamkniętych z powodu remontu we wrześniu dołączą ulica Kamienna (od 02.09) i ulica Łokietka (od 16.09). Nieprzejezdna dla samochodów osobowych będzie także ulica Kopernika (od 30.09) w centrum miasta. Na kilku innych ulicach (Prądnicka, Grzegórzecka, Miodowa, Wrocławska) zostaną wprowadzone na przykład wyłączenie jednego pasa.

Pierwszy dzień roboczy z zamkniętą ulicą Armii Krajowej. Wjazd do miasta jest trudny

  • date_range 2017-08-28
To nie był łatwy poranek dla krakowskich kierowców. Jedna z najważniejszych arterii w mieście - ulica Armii Krajowej - jest zamknięta. To w związku z wyburzaniem wiaduktu kolejowego, czyli kolejnego etapu remontu linii kolejowej Kraków-Katowice. Głównym objazdem wyznaczonym przez drogowców - zarówno dla komunikacji miejskiej jak i dla samochodów - jest ulica Zielony Most.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię