Radio Kraków

Remont linii kolejowej E30

Rząd zainterweniuje w sprawie terenu pod estakadą na Grzegórzkach?

  • date_range 2019-09-25
Krakowscy radni chcą wezwać na pomoc rząd. Chodzi o sprawę zagospodarowania terenu pod estakadą na Grzegórzkach. Zdaniem radnych klubu Koalicji Obywatelskiej, PKP Polskie Linie Kolejowe próbują zablokować działania miasta, które chce oddać to miejsce mieszkańcom. Władze Krakowa przekonują, że rządowe wsparcie nie jest potrzebne, bo negocjacje z kolejarzami trwają i idą ku dobremu. Radni Koalicji Obywatelskiej uważają jednak, że przedstawiciele rządu powinni zaangażować się w tę sprawę i wpłynąć na kolejarzy. W tej sprawie przygotowali rezolucję. 9 października rada miasta zdecyduje o tym, czy skierować ją do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zakończyła się budowa wiaduktu nad linią kolejową w Krzeszowicach

  • date_range 2019-09-14
Zakończyła się budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową w Krzeszowicach, który poprawi bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego. Inwestycja zrealizowana została w ramach przebudowy trasy kolejowej E30 na odcinku Trzebinia - Krzeszowice.

Rozbiórka zabytkowego wiaduktu na ul. Grzegórzeckiej – łatwo i tanio nie będzie

  • date_range 2019-09-05
W ciągu ostatnich kilku dni wykonawcy kolejowych inwestycji na krakowskich Grzegórzkach napotykają prawdziwe... schody. Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że zabytkowy wiadukt kolejowy przy Hali Targowej będzie musiał zostać, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, rozebrany. Wywołuje to sprzeciw Małopolskiej Konserwator Zabytków oraz mieszkańców. Do tego czwartkowe znalezisko 5 niewybuchów w likwidowanym nasypie - dokładnie bomb lotniczych - sparaliżowało budowę oraz ruch samochodowy i tramwajowy w rejonie ulic Dietla i Grzegórzeckiej. Akcja saperów została już zakończona. Może jednak nie być ostatnią, jaką tu trzeba będzie przeprowadzić.

Nasyp kolejowy dzielił ich od 160 lat - właśnie rozpoczęła się jego rozbiórka

  • date_range 2019-07-17
"Dzień dobry, sąsiedzie! Dawno się nie widzieliśmy. Tak ze... 160 lat" - mogą powiedzieć mieszkańcy ulic Blich i Morsztynowskiej w Krakowie. Przez tyle lat te dwie ulice dzielił nasyp kolejowy. Właśnie rozpoczęła się jego rozbiórka. To w związku z przebudową linii kolejowej z Krakowa do Katowic - od ulicy Miodowej do ulicy Kopernika budowane są estakady, które mają zastąpić nasyp.

W drugiej połowie maja gotowy ma być wiadukt kolejowy na ul. Rydla

  • date_range 2019-04-25
PKP PLK w drugiej połowie maja udostępni nowy wiadukt, który powstał na ul. Rydla w Krakowie w miejscu, gdzie wcześniej krzyżowała się ona z sześcioma torami. Inwestycja jest częścią modernizacji linii kolejowej E30 łączącej Kraków i Katowice.

W maju gotowy pierwszy tor na trasie Kraków - Podłęże

  • date_range 2019-04-17
W maju zakończy się budowa pierwszego toru na linii kolejowej E30 pomiędzy Krakowem a Podłężem. Zostaną oddane do użytku także nowe perony w Węgrzcach Wielkich i Kokotowie. Prace te są częścią modernizacji trasy w aglomeracji krakowskiej kosztującej prawie 1 mld zł.

Trwa przebudowa linii kolejowej Kraków - Katowice. Kolejne zmiany

  • date_range 2018-11-22
Nieco zmian czeka nas w najbliższych dniach w związku z przebudową linii kolejowej Kraków-Katowice. Zmian na lepsze. W piątek ze skrzyżowania ulic Rydla i Radzikowskiego znikną ograniczające ruch plastikowe barierki. Skrzyżowanie będzie w pełni przejezdne. No prawie, bo ciągle jeszcze trwa budowa przejazdu pod torami kolejowymi właśnie w ciągu ulicy Rydla.

Wielkie inwestycje kolejowe w Krakowie. Od października kierowcy odetchną z ulgą

  • date_range 2018-09-27
Wiadukty kolejowe w centrum Krakowa rosną w oczach. Kończy się kolejny etap modernizacji wiaduktu kolejowego na ulicy Grzegórzeckiej. Od poniedziałku pod wiaduktem będą mogły jechać samochody już w obu kierunkach. Jak przekonuje Rafał Zahuta z Polskich Linii Kolejowych, prace były tak prowadzone, aby zdążyć ze wszystkim przed początkiem października.

Kolejarze kończą kolejny etap prac przy Krakowskim Węźle Kolejowym

  • date_range 2018-08-22
We wrześniu na trasie z Bieżanowa do Płaszowa pociągi pojadą już nowym torem. Po zakończonej przebudowie przez centrum miasta pociągi przejadą dwoma torami. Pomiędzy stacjami Kraków Główny-Kraków Płaszów torów będzie aż cztery - dwa dla podróży aglomeracyjnych, a dwa dla dalekobieżnych. W środę przeprowadzono testy obciążeniowe na nowo wybudowanym torze w Prokocimiu. Jak mówi Antoni Słaby z firmy budowlanej prowadzącej prace, test zakończył się pełnym sukcesem.

Od niedzieli mniej utrudnień na kolei

  • date_range 2018-06-06
Dobre wiadomości dla pasażerów pociągów. Krótko mówiąc, przez wakacje będzie trochę lżej. Od niedzieli mniej utrudnień na kolei. Koniec z codziennymi zastępczymi autobusami z Dworca Głównego do Podłęża. Koniec z tymczasowym przystankiem kolejowym na Olszy. Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie 10 czerwca.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię