Partnerem wystawy jest Województwo Małopolskie.

Patronat honorowy nad wystawą objęli: Henryk Kowalczyk Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski i Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego.

Partnerami organizacyjnymi wystawy są: Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu, Małopolska Izba Rolnicza, Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie, Małopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie, Urząd Miejski w Starym Sączu, Łącki Bank Spółdzielczy.

Ideą, która przyświeca AGROPROMOCJI od 30 lat, jest promocja małopolskiego rolnictwa, firm działających w branży agrobiznesu oraz dorobku gospodarczego i kulturowego regionu. Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje m.in. przetwórstwo rolno-spożywcze, zdrową, ekologiczną żywność, pszczelarstwo, pokaz zwierząt, ciągniki rolnicze i maszyny do produkcji rolnej, budownictwo wiejskie i inwentarskie, środki ochrony roślin, nasiennictwo, ogrodnictwo i sadownictwo, agroturystykę, dziedzictwo kulinarne, rękodzieło ludowe i folklor.

Dla wystawców AGROPROMOCJA stanowić będzie wyjątkową okazję do zaprezentowania swoich produktów i usług tysiącom zwiedzających. Ofertę wystawienniczą zaprezentują duże, liczące się na rynku firmy rolnicze, Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia, instytucje działające na rzecz rolnictwa, samorządy oraz rolnicy indywidualni.

Wydarzenie sprzyjać będzie promocji nowości technologicznych w rolnictwie, a w jego programie przewidziany został pokaz prac polowych z wykorzystaniem najnowszych maszyn rolniczych, w tym marek znanych na rynku europejskim. Tak jak w poprzednich edycjach, tegoroczna AGROPROMOCJA swoją ofertą wykroczy poza wymiar czysto biznesowo-technologiczny i obejmie szereg dodatkowych atrakcji, np. wystawę maszyn retro, pokaz strzyżenia owiec, liczne konkursy z nagrodami, degustacje produktów regionalnych, kiermasz rękodzieła ludowego, kiermasz ogrodniczy. Dla mieszkańców miast i rodzin z dziećmi AGROPROMOCJA będzie okazją do bezpośredniego zetknięcia się z rolnictwem oraz zwierzętami hodowanymi na obszarach wiejskich. Najmłodszych uczestników wystawy zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym oraz do strefy zabaw i rekreacji.

Podczas AGROPROMOCJI Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy przygotuje wystawę ras rodzimych zwierząt gospodarskich. Zwiedzający będą mogli skosztować wyjątkowych produktów przygotowanych z surowców pochodzących od tych ras: mięsa (jagnięciny, wieprzowiny, gęsiny) oraz serów (owczych, kozich, krowich) oraz wiele innych. Ponadto odbędzie się pokaz pieczenia byka wraz z degustacją wołowiny, pokaz rozbioru tuszy gęsi białej kołudzkiej oraz konkurs wyrabiania masła metodą tradycyjną.

Podczas wystawy zostaną ogłoszone wyniki wielu wojewódzkich konkursów organizowanych przez MODR Karniowice.

Imprezie towarzyszyć będzie ciekawa oprawa muzyczna. Obejrzymy i posłuchamy występy zespołów regionalnych „Skalni” i „Paradnice”. Na zakończenie wystawy, w niedzielę od godz. 19:00 odbędzie się koncert popularnego zespołu, który łączy w swojej twórczości folklor z nowoczesnością: „Kapeli Ciupaga” z Sądecczyzny.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w XXX Jubileuszowej Wystawie Rolniczej AGROPROMOCJA 2022!

Więcej informacji na www.modr.pl