W sobotę wieczorem zapraszamy Was na spacer po Galerii. WIRTUALNY spacer oczywiście.
Swoje podwoje „otworzy” Galeria Zdzisława Beksińskiego. 50 obrazów z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich w wyjątkowej przestrzeni wystawienniczej.

Zapraszamy na wirtualny spacer po Galerii Zdzisława Beksińskiego, a w nim 50 obrazów olejnych, w większości pochodzących z lat 80. XX wieku, z tak zwanego okresu fantastycznego w twórczości malarza. To wówczas powstawały  jego najbardziej znane, z dzisiejszej perspektywy ikoniczne prace. Uzupełnia je kilkanaście obrazów z ostatnich lat życia, ukazujących zwrot malarza ku bardziej ascetycznym formom wyrazu.

Beksiński należy do wąskiego grona polskich artystów, których twórczość jest tak dobrze rozpoznawalna zarówno w Polsce, jak i w Europie. Rodzące wiele emocji i kontrowersji dzieła Artysty nikogo nie pozostawiają obojętnym. Wzbudzają w odbiorcach skrajne uczucia: od zachwytu, po ostrą krytykę. Język artystyczny Beksińskiego charakteryzuje ogromna szczegółowość. Mistrz uwiecznia w swych pracach zdeformowane postacie, opuszczone budynki, budzące grozę kształty i figury, które na przemian fascynują i przerażają…

Galeria Zdzisława Beksińskiego działa w NCK od 2016 roku.

Premiera spaceru – 25.04.2020 r. (sobota), g. 20.00

 

Sprawdźcie też koniecznie nasze inne propozycje, które pomogą Wam nie dopuścić do nudy w domu:

 

 

Oczywiście wszystko - w przestrzeni wirtualnej!

facebook.com/NCKnh

Wstęp wolny!