Marzysz o karierze w mediach? Chcesz doświadczyć pracy dziennikarza w praktyce? Interesujesz się sprawami swojego regionu?

Stowarzyszenie "Demokracja w Praktyce" zaprasza krakowską młodzież do udziału w #AkademiaDziennikarstwaObywatelskiego. To innowacyjny projekt edukacyjny mający na celu uwrażliwienie na lokalne problemy społeczne. Projekt aktywizuje i kształtuje kluczowe kompetencje społeczne u młodych ludzi, poprzez udział w otwartych webinarach i tworzenie materiałów dziennikarskich.

Weź udział w 6 otwartych internetowych webinarach, prowadzonych przez profesjonalnych dziennikarzy i ekspertów z Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ.
Samodzielnie przygotuj własny materiał dziennikarski o lokalnym problemie społecznym z Twojego regionu.
Zaprezentuj swój reportaż na uroczystej gali finałowej i walcz o atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 3000 zł oraz płatne staże dziennikarskie.

Projekt jest przeznaczony dla uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych i studentów, jednak w webinarach może uczestniczyć każdy - również osoby nie planujące brać udziału w dalszej części projektu.

Pierwszy webinar rusza już w sobotę 10 października o godz. 18:00. O tym jak język buduje medialny przekaz opowie dr Małgorzata Majewska - ekspertka od komunikacji werbalnej i niewerbalnej z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Link do rejestracji i wydarzenia: https://fb.me/e/5BxDeaiql

Szczegóły i regulamin projektu znajdziesz na naszej stronie internetowej: http://demokracjawpraktyce.pl/nasze-projekty/akademia-dziennikarstwa-obywatelskiego/

Nie czekaj, wciel się w lokalnego korespondenta z regionu i przeżyj prawdziwą dziennikarską przygodę!