Koci kustosz Hipolit zaprasza już od 3 czerwca do Kamienicy Hipolitów na wystawy Mieszczański dom i Pochwała książki. Robert Jahoda – rzemieślnik i artysta. Poznaj życie codzienne krakowskiego mieszczaństwa na przestrzeni kilku stuleci i dowiedz się, na czym polegała praca introligatora w Krakowie w XIX wieku.
Pamiętaj o maseczce na twarzy, zachowaj dystans od innych zwiedzających i koniecznie zapoznaj się z nowym regulaminem zwiedzania: https://bit.ly/KamienicaHipolotow

Odkryj Kraków na nowo!

Bądźcie z nami na bieżąco! Śledźcie naszą stronę internetową i media społecznościowe, gdzie będziemy informować o otwarciach kolejnych oddziałów i o innych akcjach w Muzeum Krakowa.
Informujemy, że od 2 czerwca udostępniamy zwiedzającym wystawę stałą Miasto pod kopcem Kraka w Muzeum Podgórza.

Muzealna akcja Odkryj Kraków wpisuje się w miejską kampanię Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków, ogłoszoną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Wesprzyj Muzeum Krakowa
W połowie marca znaleźliśmy się wszyscy w niespotykanej sytuacji i w związku z tym, tak jak większość podmiotów, Muzeum Krakowa ponosi poważne materialne straty. Przychody ze zwiedzania naszych oddziałów stanowiły znaczną część dochodów Muzeum i pozwalały nam zawsze pracować dla Was na najwyższym poziomie. Od kilkunastu dni kolejno udostępniamy nasze oddziały, jednak odbudowa poziomu frekwencji i przychodów sprzed epidemii zajmie bardzo dużo czasu.
W ostatnich miesiącach niemal całe życie społeczne przeniosło się do świata wirtualnego i dlatego od początku ogłoszenia stanu epidemicznego zespół Muzeum Krakowa pracuje intensywnie nad stałym dostarczaniem ciekawych treści online – m.in. wystaw, audycji czy działań edukacyjnych.
Jeśli podoba Wam się to, co robimy, wesprzyjcie naszą działalność. Pozwoli nam to kontynuować zarówno bieżącą działalność, jak i przygotować wystawy i wydarzenia na „czas po”: www.muzeumkrakowa.pl/wesprzyj-nas