W zbiórce bierze udział trzydzieści specjalnie wytypowanych schronisk, przytulisk oraz fundacji z całej Polski w tym aż dziesięć w woj. Małopolskiego. tj.

 

- Przytulisko dla psów i kotów w Harbutowicach

- Stowarzyszenie „Bochnianie Bezdomniakom" w Bochni

- TOZ w Polsce Oddział w Nowym Sączu

- Fundacja „Zwierzęta Podhala” w Zakopanem

- Fundacja „Człowiek dla Zwierząt” w Łętkowicach

- Fundacja „Stawiamy na Łapy” w Krakowie

- Fundacja „Zmieńmy Świat” w Tarnowie

- Fundacja „Na Zdrowie Zwierzęta Ludziom Ludzie Zwierzętom" w Zelczynie

- Fundacja „Ostoja Cztery Łapy" w Krakowie

- Fundacja „Mrruczando” w Lanckoronie

 

Czas PANDEMII to niezwykle trudny moment nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Szczególnie trudny dla tych, które znalazły się w schroniskach, przytuliskach i domach tymczasowych, bo oczy wszystkich się od nich odwróciły i przekierowały na bieżące problemy ludzi. To właśnie III edycja akcji „Mruczek sam nie poprosi o pomoc” jest w tym roku taka ważna. Gorąco prosimy, wspomóżcie naszą zbiórkę przysłowiową złotówką i razem z nami nakarmcie głodnego Mruczka!

Jeśli chcesz wesprzeć bezdomne koty przekaż symboliczną złotówkę i pomóż im przetrwać zimę. Dzięki Tobie przysłowiowy Mruczek otrzyma michę pełną karmy!

Więcej informacji o akcji oraz lista miejsc biorących udział w zbiórce znajdziecie na stronie: www.mruczek.psilos.org

Panuje powszechne przekonanie, że kot zawsze jakoś sobie poradzi. Niestety, ten stereotyp okazuje się całkowicie błędny. W dzisiejszych czasach wolno żyjące koty mają mocno „pod górkę”. Z jednej strony dokarmiane są przez osoby, którym ich los nie jest obojętny (tzw. karmicieli społecznych), z drugiej zaś zamyka się przed nimi piwniczne okienka lub przegania z miejsc, w których mogłyby się ogrzać i schronić przed mrozem lub deszczem. Wychłodzenie organizmu jest, poza głodem, bezpośrednim zagrożeniem życia dla kota. Często dosłownie w ostatniej chwili przeziębione i przemarznięte trafiają do schronisk lub zostają otoczone opieką przez fundacje, stowarzyszenia czy też przytuliska. Ile z nich nie ma tego szczęścia…

 

Z roku na rok organizowana przez nas ogólnopolska akcja „Mruczek sam nie poprosi o pomoc” cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko Darczyńców ale także firm, które w czasie trwania zbiórki przekazują oferowane przez siebie produkty, które następnie przeznaczamy dla jednego lub kilku miejsc biorących udział w naszej akcji. Dołączają do nas także większe i mniejsze media pisząc i informując opinię publiczną. Dzięki zaufaniu Darczyńców oraz nawiązaniu współpracy z mediami każdego roku suma, którą udaje się zebrać jest coraz większa. W ubiegłym roku zebraliśmy 107 434,28 PLN. Czy w tym roku pobijemy ubiegłoroczny rekord?

 

Wytypowane przez nas schroniska i przytuliska zapewniają tymczasowy dom dla wielu bezdomnych i niechcianych zwierząt. Trafiają tam psy i koty, które się zagubiły i czekają na swoich dotychczasowych właścicieli, ale i te, które zostały przez nich porzucone. To miejsca, do których przyjmowane są także zwierzęta w kiepskiej kondycji, potrzebujące kosztownego leczenia, karmy czy akcesoriów. Osoby opiekujące się czworonogami starają się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki bytowania, fachową opiekę i bezpieczeństwo. Ich marzeniem jest podarować czworonogom to czego najbardziej potrzebują – prawdziwego domu.

 

Nie bądź obojętny na los bezdomnych i potrzebujących zwierząt, wejdź na stronę www.mruczek.psilos.org i dołącz do nas, przekaż symboliczną złotówkę!