Radio Kraków

prawnik radzi

Kosztowne skutki burz i nawałnic

  • date_range 2016-06-29
Letnie burze, wichury i spadające gałęzie mogą nie tylko uszkodzić nasz samochód, ale stać się przyczyną odpowiedzialności prawnej. Z mecenasem Michałem Kulą rozmawia Marzena Florkowska. Posłuchaj:

Kilka wskazówek zanim kupimy wycieczkę w biurze podróży

  • date_range 2016-06-29
Korzystajmy ze sprawdzonych biur podróży i czytajmy umowy, by wakacyjny wypoczynek nie przerodził się w koszmar. Wybierając się na wczasy, warto wcześniej dokładnie przeanalizować ofertę. Zaniepokoić powinna nas rażąco niska cena lub opinie na forach internetowych.

Dziecko samo w domu

  • date_range 2016-06-22
Dwa miesiące wakacji to raj dla dzieci, a dla rodziców kłopot - zwłaszcza rodziców pracujących, którzy z różnych powodów nie mogą zapewnić dziecku letniego wyjazdu. O tym, kiedy można dziecko zostawić samo w domu lub na podwórku z mecenasem Maciejem Pietrzykowskim rozmawia Marzena Florkowska.

"Zgoda - prezent na Dzień Dziecka"

  • date_range 2016-06-02
"Zgoda - prezent na Dzień Dziecka" to ogólnopolska akcja mediacyjna. Przez cały czerwiec mediatorzy będą udzielać bezpłatnych porad rodzinom, które przeżywają kryzysy. Z Jolantą Piekarską z Małopolskiego Centrum Mediacji rozmawia Marzena Florkowska. Posłuchaj:

Ślub kościelny w plenerze

  • date_range 2016-05-25
Maj w pełnym rozkwicie, a przed nami miesiące wakacyjne, najpopularniejsze m.in. pod względem ilości ślubów. O szczegółach organizacyjnych tej uroczystości z mecenas Anną Stępniewską-Janowską rozmawia Marzena Florkowska. Posłuchaj:

O stwierdzeniu nieważności małżeństwa

  • date_range 2016-04-22
Procedura stwierdzania nieważności małżeństw zawieranych w Kościele katolickim wydaje się bardzo skomplikowana począwszy już od samej nazwy. W Radiu Kraków rozwiewamy niektóre wątpliwości. Z mecenas Anną Stępniewską-Janowską rozmawia Marzena Florkowska. Posłuchaj:

Tradycje wielkanocne, które mogą nam przysporzyć kłopotów

  • date_range 2016-03-25
Zabawa zabawą, ale wiosenno-wielkanocne tradycje mogą stać się przyczyną kolizji z prawem. O tym, co wolno, a czego należy unikać, z mecenasem Wojciechem Bergierem rozmawia Marzena Florkowska.

Wszystko o kredycie odwróconym

  • date_range 2016-03-04
Czym jest kredyt odwrócony i czy zawierając taką umowę z bankiem możemy czuć się bezpieczni we własnym mieszkaniu - o tym z mecenas Karoliną Szołtysek rozmawia Marzena Florkowska.

Czym jest obrona konieczna?

  • date_range 2016-02-23
Czym jest obrona konieczna i jak możemy się bronić przed agresją, aby samemu nie zasiąść na ławie oskarżonych - o tym z mecenasem Maciejem Pietrzykowskim rozmawia Marzena Florkowska.

Nowy rok, nowe opłaty. Sprawdź jakie

  • date_range 2016-02-19
Pierwsze tygodnie i miesiące roku to niestety często czas niemiłych niespodzianek w dziedzinie domowych finansów i opłat. Z mecenasem Maciejem Pietrzykowskim rozmawia Marzena Florkowska. Posłuchaj:

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię