W najbliższą sobotę w audycji Skarby Małopolski zabierzemy naszych słuchaczy na wieżę ratuszową. Z wysokości 56 metrów opowiemy o tym, dlaczego Biecz nazywany jest "małym Krakowem". Sprawdzimy też, co można znaleźć w kolekcji Muzeum Ziemi Bieckiej i pospacerujemy wałami. Z jednej strony rzeka Ropa, a z drugiej - mury Szpitala Świętego Ducha czy Kolegiata Bożego Ciała.

Z nami musi być też smacznie! Podejrzymy proces wypiekania Piernika Kasztelańskiego, który od lat kojarzy się z tym miastem. W szczycie popularności w latach 80. i 90. można go było kupić nawet w Gdańsku. Z kolei członkowie Koła Gospodyń i Gospodarzy z Biecza pouczą nas, jak w kuchni wykorzystać naturalną moc ziół.

W cyklu "Bezpieczne wakacje" ugościmy tym razem członków Automobilklubu Bieckiego. Natomiast w sportowej części naszego programu nadmiar kalorii spalimy trenując karate i piłkę ręczną.

Muzyczny fragment Skarbów Małopolski skupi się na europejskim dziedzictwie muzycznym dawnych wieków, odwołującym się do najważniejszego w regionie wydarzenia poświęconego muzyce dawnej - Kromer Festival Biecz. Nie zapomni jednak o lokalnych twórcach, wszak tradycje królewskiego miasta, które skrywa choćby najstarszy w Europie pulpit muzyczny, zobowiązują!

Do usłyszenia już 17 lipca od 10.00 do 13.00 na antenie Radia Kraków i do zobaczenia na Rynku w Bieczu. Zapraszają Marcin Małysz, Paweł Szczepanik i Maciej Wodziński