Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Posłuchajcie planety! Konkurs dla dzieci

  • Nasze akcje
  • date_range Czwartek, 2020.10.08 16:07 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:42 )
Czy ziemia nas słyszy? Co chciałaby nam powiedzieć, a o co poprosić? Radio Kraków i Festiwal Literatury dla Dzieci ogłaszają konkurs na wiadomość głosową od Ziemi do nas, ludzi, jej mieszkańców.

"Halo, tu Ziemia" to hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu. W programie zaplanowano rozmowy o różnorodności, naturze, bogactwie kultur, faunie, florze i ekologii – wszystkim tym, co ważne dla nas jako mieszkańców naszej planety! Będziemy też zastanawiać się, co ziemia chciałaby przekazać nam, swoim mieszkańcom. Dlatego właśnie zachęcamy dzieci do nagrania (z pomocą opiekunów – na przykład telefonem) krótkiej wiadomości głosowej. Wczujcie się w rolę planety – jak sądzicie, co chciałaby nam przekazać? Jesteśmy bardzo ciekawi, jakim głosem do nas przemówi! Czy będzie to śpiewny szept, jak szum wiatru, czy głośny huk, podobny do wybuchu wulkanu? A może głos dziecka? Przekonajmy się razem!


Podczas Festiwalu po raz kolejny wspólnie udowodnimy, że literatura, także dla dzieci, opisuje świat w całej jego wielowymiarowej złożoności. Jest kanałem, dzięki któremu możemy dotrzeć do najodleglejszych zakątków świata i który pozwala wzajemnie się zrozumieć nam, wszystkim jego mieszkańcom!


Oczekujemy na Wasze wiadomości – wyślijcie plik dźwiękowy (nie dłuższy niż 1 minuta) na adres: promocja.fldd@gmail.com


Spośród nadesłanych wiadomości wybierzemy dziesięć najciekawszych, z których stworzymy film “Posłuchajcie planety! Wielogłos”, Będzie można zobaczyć go na stronie internetowej Festiwalu (www.fldd.pl) oraz na jego profilu na Facebooku, a także posłuchać na antenie Radia Kraków podczas trwania Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie (10-14 listopada).


Na zgłoszenia czekamy do 31 października.


Na autorów wyróżnionych wiadomości czekają nagrody!

Regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię