Nowy materiał to 12 premierowych kompozycji, które powstawały w najróżniejszych zakątkach świata. Od Henson Recording Studios w Los Angeles, przez Metropolis Studios w Londynie, aż po Sanctuary Studios na Bahamach, Stonesi czerpią z różnych źródeł, a do współpracy zapraszają znakomitych gości.

Na „Hackney Diamonds” usłyszymy między innymi: Eltona Johna, Steviego Wondera, Paula McCartneya, czy Lady Gagę. Jest jeszcze jedna postać, która walnie przyczyniła się do powstania tego materiału, a której partie możemy usłyszeć w dwóch utworach. To nieodżałowany, zmarły przed dwoma laty Charlie Watts, którego perkusja wybrzmiewa w piosenkach: „Mess It Up” oraz „Live By The Sword”.

„Hackney Diamonds” to znakomita mikstura klasycznych, rockowych nagrań z domieszką bluesa, czy też z dodatkiem urzekających ballad. A gdyby komuś było mało, to na finał otrzymujemy zaskakujący cover Muddy’ego Watersa.

Tak brzmi wielki zespół, który już od wielu lat nie musi się z nikim ścigać, ani nikomu niczego udowadniać. Ale nawet pozbawiony tej nuty rywalizacji, pozostawia daleko w tyle resztę młodszej stawki.

Tracklista:

1. Angry

2. Get Close

3. Depending On You

4. Bite My Head Off

5. Whole Wide World

6. Dreamy Skies

7. Mess It Up

8. Live By The Sword

9. Driving Me Too Hard

10. Tell Me Straight

11. Sweet Sounds Of Heaven

12. Rolling Stone Blues