Markus Żamojda, Jan Bąk i Joanna Jewuła poznali się w zakopiańskim Domu Pracy Twórczej Halama, gdzie zmarł Julian Tuwim, a gdzie ściany przyozdabiały oryginalne obrazy autorstwa Witkacego. Był początek roku 2023, nasi bohaterowie postanowili zawiązać trio, jakiego rodzimy rynek muzyczny dotychczas nie widział i zabrali się do wytężonej pracy.

Działalność Przebiśniegów to próba balansowania między tym, co oczywiste i tym, co zagmatwane, ubrana w brzmienia z pogranicza kilku gatunków: indie popu, rocka, synth popu, funku i disco. To wypadkowa trzech osobowości i ich osobistych inspiracji oraz hołd dla formacji z lat 60-tych.

Debiutancki album przedstawia podróż po uczuciach rozpiętych między zakochaniem, wypaleniem, radością, spokojem i nostalgią. W zależności od interpretacji słuchacza, może to być emocjonalna historia jednej osoby lub kolaż "letnich myśli" wielu ludzi. Lato jest przedstawione jako czas refleksji i zabawy – ciepło sprzyja tu poezji, która dla Przebiśniegów jest sposobem na pełne przeżywanie życia.

Zespół odpowiada w całości za warstwę instrumentalną, kompozycje, ale i produkcję, miks, master. Od A do Z jest to praca własna, niezależna i szczera – płynąca z głębi kolektywnego serca.

Lista utworów:

1. Letnie myśli

2. Ostatni dom

3. Drzewa

4. Brzeg

5. Pod czerwonym niebem

6. Kierunek

7. Sawanna

8. Melodia zamierzchła

9. UFO

10. ?

11. Ogólnie

12. Cisza