Na czwartym albumie studyjnym pod tytułem „Próba przeczekania wiatru” pojawiło się 9 piosenek, które układają się w piękną opowieść o pogoni za marzeniami, mierzeniu się z przeciwnościami losu oraz wiecznie ewoluującym/zmieniającym się otaczającym nas świecie. Lorein pozostaje wierny swoim indie-rockowym korzeniom, które tym razem są o jeszcze jeden krok bliższe brytyjskiemu brzmieniu gitarowemu.
Całość materiału została zarejestrowana w Londynie.

Płyta jest albumem koncepcyjnym, który został w całości napisany i wyprodukowany przez zespół, co miało jeszcze mocniejszy wpływ na jego emocjonalność i wrażliwość oraz ilość detali zawartych w muzyce. Większość materiału powstała podczas sesji nagraniowych w Londynie, co stylistycznie odcisnęło swoje piętno na muzyce. Oprócz dźwięków unikatowość albumu stanowi również jego oprawa graficzna, do której wykorzystano zdjęcia Anny Musiałówny z albumu fotograficznego o takim samym tytule jak płyta.Lorein o płycie: "Próba przeczekania wiatru" to dziewięciopiosenkowa opowieść o czasie, w którym mierzymy się z widmem rezygnacji z naszych marzeń i celów poprzez stanięcie na rozdrożu i wyboru między tym co dobre a tym co łatwe.

31 marca Lorein zagrali sesję projektu #misjapolskamuzyka w studiu S5 im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Poniżej kilka zdjęć z nagrania. Całość sesji z obrazem i dźwiękiem już w maju.


Lista utworów:

1. Sen nocy letniej
2. Tacy mali
3. Na ulicach wielkich miast
4. Gwiezdny pył
5. Próba przeczekania wiatru
6. Wszystko za życie
7. Nierzeczywistość
8. Bezmiłość
9. Meteor