- O popularności Williamsa świadczy nie tylko liczba sprzedanych płyt, ale także fakt, że jego utwory wielu z nas towarzyszą w najważniejszych momentach życia - mówi szef redakcji muzycznej Radia Kraków, Piotr Metz. - Jego przebój z pierwszej płyty, "Angels", wyparł całą konkurencję z listy utworów najczęściej odtwarzanych na weselach, ślubach, a także... pogrzebach. 

Akcja fanów

Fani Robbiego Williamsa chcą zorganizować mu małą niespodziankę. Podczas ostatniego utworu ("Angels") chcą unieść kartony w biało-czerwonych barwach. "Sprawa jest prosta. Trybuny przynoszą białe kartki, a płyta - czerwone. Można zabrać kilka kartek, aby rozdać wokoło, albo nawet ryzę białego lub czerwonego papieru i rozdawać w kolejce. Jeśli nie macie kartek, bierzcie cokolwiek w odpowiednim kolorze - ręczniki,swetry, chusty" - piszą inicjatorzy akcji na facebooku. Podczas koncertu Robbie Williams zaśpiewa 24 piosenki, w tym swoje największe hity takie jak "Supreme", "Rock DJ" czy "Millenium".

Informacje organizacyjne

Bramy Tauron Areny zostaną otwarte o 18.00. O 20.00 jako support wystąpi szwedzki zespół Baskery. Trzy siostry wykonują żywiołową muzykę z wykorzystaniem motywów folkowych. Z pewnością rozgrzeją publiczość przed Robbiem Williamsem, który powinien pojawić się na scenie o 21.00.

Na halę nie będzie można wnosić napojów powyżej 0,5, litra. Puszki i szklane butelki są zabronione, a te plastikowe nie mogą być zakręcone. Oprócz tego zakazane są niebezpieczne przedmioty i parasole z ostrym zakończeniem. Można natomiast wnieść niewielki aparat fotograficzny albo kamerę. "Robbie Williams wręcz zachęca fanów, aby przynieśli małe aparaty, nagrywali filmiki i robili zdjęcia. Niewykluczone, że z samym Robbiem - mówi Grzegorz Kurant. - Zabronione są jedynie profesjonalne aparaty z wymiennym obiektywem".

Tradycyjnie ważną rzeczą jest parkowanie w rejonie Areny. Parking pod halą jest płatny (30 zł) i niewykluczone, że nie będzie w nim miejsc. Fani wykupują bowiem te miejsca przez internet wraz z biletem. Parkowanie przy okolicznych supermarketach (M1 i Plaza) także jest płatne. Chyba że zrobi się zakupy na określoną kwotę. Każda z galerii ma własne zasady, a szczegóły są przy wjazdach na parking i na stronach internetowych.