Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kings of Convenience - Peace or Love

  • Tomasz Buszewski
  • date_range Poniedziałek, 2021.07.12 09:46 ( Edytowany Wtorek, 2021.07.13 15:05 )
12 długich lat bez nowego albumu Kings of Convenience to stanowczo za długo. Singlem promującym album jest „Catholic Country” w duecie z kanadyjską wokalistką i kompozytorką Feist. Utwór opowiada o napięciach związanych z miłością oraz dystansem.

- Feist przyjechała do Europy latem 2019 i zmotywowała nas, abyśmy nagrali coś w moim domu na Sycylii. Pracowaliśmy nad wieloma utworami, które z pewnością w przyszłości ujrzą światło dzienne, ale „Catholic Country” było najbardziej dojrzałym owocem, który jedynie wymagał zerwania – wyjaśnia Erlend.

Album „Peace or Love” to brzmienie dwóch wieloletnich przyjaciół, którzy eksplorują najnowszą fazę wspólnego życia i próbują uchwycić tę magię w muzyce. Nagrania do płyty trwały pięć lat i odbyły się w pięciu różnych miastach. Całość brzmi świeżo jak wiosenny poranek: 11 utworów o życiu i miłości, z pociągającym pięknem, czystością i emocjonalnością – czyli dokładnie tym, czego możemy spodziewać się po Kings of Convenience.Eirik Glambeck BoE i Erlend Oye poznali się w szkole w Bergen w Norwegii i najpierw występowali w rockowym zespole Skog, by w 1999 roku założyć duet. Jako Kings of Convenience muzycy wyznaczyli nowe szlaki w nurcie intymnej, akustycznej muzyki. Grupa wydała trzy świetnie przyjęte albumy, koncertowała na całym świecie i zaskarbiła sympatię milionów słuchaczy.


Lista utworów:

1. Rumours
2. Rocky Trail
3. Comb My Hair
4. Angel
5. Love Is A Lonely Thing
6. Fever
7. Killers
8. Ask for Help
9. Catholic Country
10. Song About It
11. Washing Machine
Autor:
Tomasz Buszewski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię