Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ciepłownicy i muzycy - koncert zespołu Preizol Band w Radiu Kraków

  • Muzyka
  • date_range Piątek, 2018.05.11 14:20 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:52 )
24 maja o godz. 18.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej wystąpi zespół Preizol Band. Koncert odbędzie się w ramach obchodów 65-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Krakowie.

fot. Łukasz Zakrzewski (zdjęcia udostępnione przez zespół)

Łączy ich muzyczna pasja, radość z grania i... miejsce pracy. Wielopokoleniowy muzyczny skład Preizol Band, łączący doświadczenie z energią, tworzą bowiem w większości pracownicy krakowskiego MPEC-u. W ciągu dnia pracują, popołudniami i wieczorami grają..... Jak sami mówią: „jako ciepłownicy dostarczamy ciepło rurami preizolowanymi. Takie małe połączenie bluesa i techniki zaowocowało właśnie powstaniem bandu Preizol Band”.

Bluesowo-rockowy Preizol Band obecny jest na krakowskiej scenie muzycznej już od 15 lat, a koncert w Radiu Kraków będzie okazją do muzycznego świętowania dwóch jubileuszy: 65-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Krakowie i 15-lecia zespołu. Klimat, w którym muzycy Preizol Band czują się najlepiej to blues-rock. Zespół wykonuje utwory z autorskimi oryginalnymi tekstami Mariusza Piękosia i własną muzyką, w której pobrzmiewają echa muzycznych fascynacji twórczością BB Kinga czy Eryka Claptona. Preizol Band to jednak przede wszystkim niezwykła międzypokoleniowa energia, która jest niewątpliwym atutem koncertowych spotkań z muzyką Zespołu.

Preizol Band ma na swoim koncie dwie płyty studyjne: pierwszą płytę zatytułowaną „Deszcz” wydaną w 2007 r. oraz wydaną w styczniu 2016 r. płytę „Most Westchnień.” 24 maja, podczas koncertu w Radiu Kraków zarejestrowany zostanie materiał na pierwszą koncertową płytę zespołu. Serdecznie zapraszamy! Zaproszenia na antenie.


Zespół Preizol Band zagra w składzie:

Grażyna Duda - wokal

Dawid Płoskonka - gitara solowa

Paweł Michalewski - perkusja

Mariusz Piękoś - harmonijka ustna

Adam Szydło - bas

Prowadzenie koncertu: Paulina Bisztyga

 

 

Więcej o zespole na: www.preizolband.pl.

 

Sponsor koncertu: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie


 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię