Jej treningi przeplatają się z zajęciami na uczelni i wyjazdami na zawody, dlatego 24-letnia Monika Kukla z Niepołomic - zawodniczka krakowskiego AZS-u - jest rzadkim gościem w domu. Na szczęście rodzice już do tego przywykli. Pozwalają jej na realizację swoich marzeń. A są one śmiałe. Sięgają Igrzysk Paraolimpijskich. Narciarstwo biegowe, lekkoatletyka, crossfit i biathlon. Wcześniej było jeszcze wioślarstwo, pływanie i jeździectwo.
Możnaby powiedzieć – wszechstronnie wysportowana. I słusznie, ale trzeba pamiętać, że wszędzie dobiega, dopływa, ba - potrafi dopchać się na jednej nodze. Monikę zaprosił do rozmowy w cyklu Życiowe Fair Play - Grzegorz Bernasik.
- A
- A
- A
Monika Kukla: "Dopóki walczysz-jesteś zwycięzcą!"
Monika jest osobą niepełnosprawną od urodzenia. Urodziła się z krótszą prawą nogą. Na początku różnica długości kończyn była nieznaczna. Jednak wada rosła razem z nią i obecnie jest to około 30 centymetrów, czyli mniej więcej tyle ile mierzy łydka. Powtarza jednak - dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą!Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:19
Audycja z 22.03.2026 r.
-
21:05
Fetysze: wstydliwy sekret czy norma?
-
18:41
Mężczyźni św. Józefa: służba, odpowiedzialność i wspólnota
-
16:50
Czy to jest kraj dla starszych ludzi? O starzejącej się Polsce bez złudzeń
-
16:47
Lista Niezapomnianych Przebojów Not: 1608 z 22.03.2026
-
14:56
Szum potoków i pierwsze pąki. Zobaczcie, jak wiosna budzi Beskid Sądecki!
-
14:22
Małopolskie drużyny: wczoraj bez porażki, dziś bez wygranej. RELACJA MINUTA PO MINUCIE
-
13:10
List polskich biskupów: "Żydzi są naszymi braćmi". Mocne słowa o antysemityzmie
-
13:05
Tarnów z kolejnym multipleksem. Nie wszyscy są zadowoleni
-
12:49
Kibice uderzają w prezydenta Nawrockiego. Poszło o weto i zmiany w KPK
-
12:12
Pracowita niedziela tarnowskich strażaków: od wycieku paliwa po ratowanie dzikiej przyrody
-
12:05
33-letni kompozytor rzucił wyzwanie światu. Tak powstała Pasja
-
11:17
Od poniedziałku zwężenie Zakopianki w Myślenicach – ruszają kolejne prace
-
09:57
Kopalnia Soli w Wieliczce z nową atrakcją. Trzeba się pospieszyć, żeby to zobaczyć
-
09:26
Schron pod inwestycją De Niro w Krakowie. Powstaje miejsce dla ponad 1000 osób
-
08:43
Wieczysta o awans, Bruk-Bet o honor
-
08:15
35 lat Straży Miejskiej w Krakowie. Profilaktyka to nie tylko interwencje, ale codzienna praca z dziećmi i młodzieżą
-
07:35
Wystawa rysunków Zdzisława Beksińskiego w Nowohuckim Centrum Kultury
-
07:22
Programista z Krakowa buduje historię Polski z klocków Lego
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze