Radio Kraków

Mariusz Krystian

Mariusz Krystian: Co by było, gdybym zasiadał w Sejmiku i miał zagłosować na marszałka? To gdybologia

- W tym momencie skupiamy się na wyborach do Europarlamentu. Wybór marszałka małopolski jest na drugim planie - mówił poranny gość Radia Kraków, poseł PiS Mariusz Krystian. "W PiS-ie toczy się dyskusja, to też dowód na to, że nasze ugrupowanie jest partią demokratyczną" - mówił Krystian. "Nie będę gdybał, co by było, gdybym zasiadał w Sejmiku i miał zagłosować na marszałka" - mówił poranny gość.

Mariusz Krystian: Kamieniem milowym do odblokowania pieniędzy z KPO był Donald Tusk u władzy

- Kamieniem milowym do odblokowania pieniędzy z KPO dla Unii Europejskiej był Donald Tusk u władzy - powiedział w porannej rozmowie Radia Kraków poseł PiS Mariusz Krystian. "Ważniejszym pytaniem jest to, kto te pieniądze naprawdę wykorzysta, czyli do jakich firm i jakiego kapitału te pieniężne trafią" - dodał Mariusz Krystian. W połowie stycznia Polska złożyła wniosek o płatność z KPO w wysokości 6,9 mld euro. Ministerstwo funduszy i polityki regionalnej zdecydowało, że ze względu na opóźnienia w realizacji tzw. kamieni milowych związanych z sądownictwem, a tym samym odblokowaniu środków z KPO, niezbędna jest jego rewizja. Konsultacje publiczne zreformowanego planu rozpoczęły się 15 marca.

Mariusz Krystian: Prezydent zapowiada wysyłanie wszystkich ustaw do TK. Ma do tego prawo. Ma też rację

- Prezydent Andrzej Duda ma rację, kierując ustawę budżetową do Trybunału Konstytucyjnego - ocenił w Radiu Kraków poseł PiS, Mariusz Krystian. Gość porannej rozmowy tłumaczył, że proces wygaszania mandatów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika został uchylony przez Sąd Najwyższy, w związku z tym marszałek Sejmu powinien ponownie zająć się tą sprawą. Te mandaty - zdaniem Krystiana - wygaszono bezprawnie.

Mariusz Krystian: Władza sama w sobie nie jest celem. Władza to służba. Chcemy być opozycją patriotyczną

- Nigdy nie szedłem dla fruktów - powiedział poseł PiS Mariusz Krystian, były wójt Spytkowic, który przez 20 lat był samorządowcem, a od poniedziałku znalazł się w ławach rządowej opozycji. "Władza sama w sobie nie jest celem. Władza to służba, a moja rola jako posła opozycji jest bardzo duża. Chcemy być opozycją patriotyczną. Program, jaki realizowaliśmy przez ostatnie osiem lat, to program patriotyczny i taką teraz chcemy być opozycją" - podkreślił na antenie poseł PiS.

Mariusz Krystian: Nie jestem pewien, czy powstanie rządu opozycji będzie takie szybkie

- Nie przesądzałbym większości sejmowej, rozmowy opozycyjne idą opornie - oceniał na antenie Radia Kraków nowowybrany poseł PiS Mariusz Krystian, do niedawna wójt gminy Spytkowice. Jego zdaniem samorządy obecnej kadencji są wyjątkowo upolitycznione. Zaprzeczał też, by decyzje obecnego i poprzedniego rządu pozbawiły samorządy części dochodów, na przykład w związku ze zwolnieniem z płacenia podatku PIT osób do 26 roku życia. "Początkowo dochody samorządów spadały, ale potem rosły, wraz ze wzrostem gospodarczym i innymi wpływami podatkowymi" - mówił poseł Mariusz Krystian w porannej rozmowie Radia Kraków. W Spytkowicach rządzi teraz komisarz. Został nim Krzysztof Byrski, który od poniedziałku pełni obowiązki wójta. "To nie jest nominacja polityczna, to samorządowiec z kilkunastoletnim stażem" - mówił poseł Mariusz Krystian.

Sejm: Mariusz Krystian

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię