Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Supermarka Radia Kraków za 2016 rok dla Łaźni Nowej! Gratulujemy!

  • Kultura
  • date_range Środa, 2017.01.04 13:02 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 00:46 )
Już po raz piąty wybraliśmy Supermarkę Radia Kraków! Nagrodziliśmy Teatr Łaźnia Nowa za dwa fantastyczne spektakle" "Wszystko o mojej matce" w reżyserii Michała Borczucha i "Wieloryb the Globe" w reżyserii Evy Rysovej - sztukę napisaną specjalnie dla Krzysztofa Globisza.

Zdjęcie ze spektaklu "Wszystko o mojej matce" w reżyserii Michała Borczucha. Fot. Klaudyna Schubert

"Transfer 2016" dla spektaklu "Wszystko o mojej matce" w Łaźni Nowej
„Wieloryb The Globe” w reżyserii Evy Rysovej. Zdjęcia z próby

Borczuch zaprosił do współpracy grono fantastycznych aktorek z całej Polski. Jak skomentował krytyk teatralny Witold Mrozek: "Intymny spektakl Michała Borczucha i Krzysztofa Zarzeckiego mówi o doświadczeniu utraty, próbie przekładania wspomnień na język teatru i zażenowaniu towarzyszącym tym usiłowaniom". A Jacek Cieślak dorzuca: "Inspirując się Almodóvarem, wraz z Krzysztofem Zarzeckim opowiedzieli o śmierci swoich matek na raka. Podjęli też temat "jak mówić o intymnych sprawach, by ich nie zakłamać". Warto dodać, że po raz drugi z rzędu Borczuch wygrał Festiwal Boska Komedia głosami zagranicznego jury, a spektakl z Łaźni Nowej stał się kanwą nowego słuchowiska Radia Kraków.

Powrót Krzysztofa Globisza to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w polskim teatrze w 2016 roku. Najpierw była rola w "Podopiecznych" Pawła Miśkiewicza, gdzie aktor występował jeszcze na wózku. W grudniu Globisz powrócił w "Wielorybie The Globe" Pakuły w reżyserii Ewy Rysowej. Jak napisał w Rzeczpospolitej" Jacek Cieślak: "Dał imponujący pokaz siły woli, w centrum najważniejszych wartości, sytuując wyzwolenie się z własnych ograniczeń i troskę o innych".

Przypomnijmy, laureatem naszego wyróżnienia w 2012 roku były Muzeum Narodowe i Instytut Architektury, a w 2013 tarnowskie BWA. W 2013 roku nagrodę otrzymała nowa siedziba Cricoteki, w 2014 - obchody Roku Tadeusza Kantora w Krakowie. 

W tym roku ogłaszamy także plebiscyt publiczności - zapraszamy Państwa do głosowania TUTAJ.

 

 

RK

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię