Radio Kraków

koronawirus

Gorlicka biblioteka zachęca do czytania książek online

  • date_range 2020-03-18
Podczas spędzania czasu w domu wcale nie trzeba się nudzić. Gorlicka biblioteka zachęca do czytania książek online. Placówka jest zamknięta do 25 marca, dlatego to idealne rozwiązanie dla wszystkich moli książkowych.

Około godziny oczekiwania na granicy w Chyżnem

  • date_range 2020-03-18
Około godziny czekają w środę (18.03.) na odprawę osoby, które chcą przekroczyć polsko–słowacką granicę w Chyżnem. Jest to jedyne przejście graniczne w Małopolsce otwarte dla ruchu osobowego i tranzytowego.

Ratownicy GOPR apelują do miłośników pieszych wędrówek – zostańcie w domach

  • date_range 2020-03-18
Pogoda zachęca do wyjść w góry, ale GOPR-owcy apelują do miłośników pieszych wędrówek – zostańcie w domach. Na najwyżej położonych szlakach w Beskidzie Sądeckim wciąż jest sporo śniegu, a miejscami jest lód.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie uruchamia "Zakupy dla Seniora"

  • date_range 2020-03-18
Krakowianie mający więcej niż 60 lat, mieszkający samotnie, z drugą osobą w podeszłym wieku lub z niepełnosprawnością, którzy w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego nie powinni opuszczać domu, mogą skorzystać z usługi "Zakupy dla Seniora" uruchamianej od środy przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Z takiej pomocy mogą skorzystać także niepełnosprawni po 18. roku życia, którzy mieszkają sami.

Ł. Szumowski: nie wykluczamy przedłużenia stanu zagrożenia epidemicznego

  • date_range 2020-03-18
Pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego trzeba będzie podjąć decyzję w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego; nie wykluczamy przedłużenia okresu społecznej kwarantanny - powiedział w środę minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Ograniczenia na kolei. PKP Intercity zawiesiło ok. 90 połączeń

  • date_range 2020-03-18
Spółka PKP Intercity w najbliższych dniach zawiesi kilkadziesiąt połączeń. Od 18 marca zawieszonych zostanie około 90 połączeń kolejowych. To "ze względu na zmniejszające się zainteresowanie przejazdami oraz trwający stan zagrożenia epidemicznego w Polsce" - wyjaśnia przewoźnik w komunikacie.

Ekspert: ostrożnie z lekami o silnym działaniu przeciwzapalnym

  • date_range 2020-03-18
We wczesnej fazie infekcji nie należy stosować zbyt dużych dawek niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak ibuprofen - powiedział PAP dr Paweł Grzesiowski. Takie postępowanie może pogorszyć przebieg zakażenia wywołanego koronawirusem, jak też innymi patogenami, szczególnie wirusowymi.

Ministerstwo Zdrowia: 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

  • date_range 2020-03-18
Potwierdzono osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce - poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia. Nowe przypadki dotyczą czterech osób z województwa warmińsko-mazurskiego, dwóch z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Marcin Jędrychowski: Szpital Uniwersytecki sam nie zgromadzi potrzebnej ilości sprzętu

  • date_range 2020-03-18
- Mamy odpowiedź z kilkunastu podmiotów, które zaoferowały pomoc w dostarczeniu materiałów do szpitala - mówił na antenie Radia Kraków dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Marcin Jędrychowski. Jak wyliczał, obecnie placówka zużywa około 300 maseczek dziennie. W Szpitalu Uniwersyteckim przebywa czworo pacjentów zakażonych koronawirusem, ich stan jest dobry. "Dysponujemy rezerwami, które pozwalają na zabezpieczenie naszych potrzeb na kilka dni, przy ich zużyciu na obecnym poziomie. Szpital sam nie zgromadzi potrzebnej ilości sprzętu" - mówił dyrektor Jędrychowski w porannej rozmowie Radia Kraków.

Szpital Żeromskiego chce kupić dwa nowoczesne urządzenia do tlenoterapii

  • date_range 2020-03-18
Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, w którym od ponad tygodnia przebywa mężczyzna zakażony koronawirusem, apeluje o pomoc w zebraniu pieniędzy na zakup dwóch nowoczesnych urządzeń do tlenoterapii.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię