Radio Kraków

koronawirus

Kolejne 22 osoby w Małopolsce z koronawirusem. Łącznie 145 osób

  • date_range 2020-03-29
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 22 osób.

Szpital imienia Stefana Żeromskiego w Krakowie zamyka kolejne oddziały

  • date_range 2020-03-29
W związku z podejrzeniem kontaktu personelu i pacjentów z osobą zakażoną koronawirusem kwarantannie poddano trzy oddziały. Jak poinformował Radio Kraków dyrektor placówki, są to oddziały chorób wewnętrznych, położnictwa oraz neurologii.

W szpitalu w Myślenicach zmarł pacjent zakażony koronawirusem

  • date_range 2020-03-29
Ponad 80-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w podkrakowskich Myślenicach. Okazało się, że był zakażony koronawirusem. Na razie jednak oficjalną przyczyną śmierci jest niewydolność krążeniowo-oddechowa.

Dramatyczna sytuacja sióstr Norbertanek z Imbramowic wz. z pandemią

  • date_range 2020-03-29
Zadłużone klauzurowe siostry Norbertanki z Imbramowic nie mają pieniędzy na życie; w związku z pandemią nie mogą liczyć na żadne dochody. W związku ze "skrajnie dramatyczną sytuacją" zakonnice zwracają się z prośbą o pomoc.

Od poniedziałku w centrum Krynicy będzie można parkować za darmo

  • date_range 2020-03-29
Radni na wniosek burmistrza znieśli opłatę parkingową w związku z pandemią koronawirusa. To kolejne miasto w Małopolsce, które podjęło taką decyzję ze względów bezpieczeństwa. - Takie rozwiązanie jest w tym momencie potrzebne mieszkańcom - mówi burmistrz Krynicy Piotr Ryba.

Kościół w Niskowej koło Nowego Sącza zamknięty dla wiernych

  • date_range 2020-03-29
W świątyni nie odbędą się msze św. z ich udziałem, ponieważ księża z parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki przebywają na kwarantannie. To w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem u proboszcza. Duchowny czeka na wynik testu - ma on być znany w poniedziałek. Kościół został zamknięty ze względów bezpieczeństwa. Msze św. odprawiane są codziennie w kaplicy na plebanii. Transmisje z modlitw różańcowych można oglądać za pośrednictwem strony internetowej parafii.

11 nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce

  • date_range 2020-03-29
Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 11 osób w Małopolsce.

Łącznie już 1862 przypadki koronawirusa. Zmarły kolejne 2 osoby. 29.03. 2020 r. RELACJA

  • date_range 2020-03-29
Testy laboratoryjne potwierdziły 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w sumie zakażenie wykryto u 1862 osób - poinformowało w niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Z powodu koronawirusa zmarły już 22 osoby, w tym 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach.

Prezydent: jeżeli epidemia będzie dalej szalała, termin wyborów może być nie do utrzymania

  • date_range 2020-03-28
Gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.

MRPiPS: rodzicom dzieci do 8 roku życia będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego

  • date_range 2020-03-28
Będzie przysługiwać dodatkowe 14 dni zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do 8. roku życia z powodu zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii koronawirusa – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Rozwiązanie zawarto w przyjętym w nocy z piątku na sobotę przez Sejm tzw. pakiecie antykryzysowym.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię