MYSLOVITZ to jeden z najważniejszych zespołów ostatnich 30 lat na polskiej scenie muzycznej. Grupa powstała w 1992 roku w Mysłowicach. Zespół ma w swoim dorobku 11 płyt, które sprzedały się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Przeboje, takie jak „Długość dźwięku samotności“, „Dla ciebie“, „My“, „Chłopcy“, „Scenariusz dla moich sąsiadów“, „Peggy Brown“, „Z twarzą Marilyn Monroe“ i wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich stacjach radiowych.

W swojej historii grupa ma na koncie współpracę z reżyserem Januszem Kamińskim, fotografikiem Ryszardem Horowitzem, Markiem Grechutą, Jerzym Stuhrem. Zespół pojawił się na najważniejszych festiwalach europejskich, takich jak Das Bizarre-Festival i prestiżowym Montreux Jazz Festival. Zagrał trasy koncertowe u boku Iggy’ego Popa, Simple Minds, Skin, Travis. Myslovitz jest dwukrotnym laureatem MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act., wielokrotnie nagradzany był przez akademię Fryderykami, jest również zdobywca Paszportów Polityki, Superjedynek, statuetek Yach Film Festival i wielu innych nagród.

3 marca 2023 odbyła się premiera nowej płyty zespołu pt. „Wszystkie narkotyki świata“, a promują ją single:

  • „Miłość“ (premiera 04.03):

  • „19“ (premiera 08.04):

  • „Pakman“ (premiera 17.06):

  • „Wszystkie narkotyki świata“ (premiera 03.02.23):

Koncert w Radiu Kraków - Myslovitz

9 czerwca o godz. 19.00, Studio im. Romany Bobrowskiej / transmisja na antenie

Zespół wystąpi w składzie:

Mateusz Parzymięso: wokal, gitara,

Wojciech Powaga-Grabowski: gitara,

Jacek Kuderski: bas, wokal,

Przemysław Myszor: klawisze, gitara,

Wojciech Kuderski: perkusja.

Zaproszenia do wygrania w programach Radia Kraków.

Ważne. Ze względu na transmisję wydarzenia, prosimy o przybycie i zajęcie miejsc w studiu najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem koncertu.