- A
- A
- A
RK na festiwalu w Ostravie
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 10
Radio Kraków gości na festiwalu w Ostravie. Nasze reporterki- Agnieszka Barańska i Hanka Wójciak są jednymi spośród ponad 30 tys. uczestników. Słuchają muzyki oraz spacerują po niesamowitym terenie nieczynnej już huty w Witkowicach. Ten, niegdyś potężny zakład, piętrzy się potężnymi, zardzewiałymi konstrukcjami niczym średniowieczne zamczysko. Na wielkim, postindustrialnym terenie, ustawionych zostało kilkadziesiąt scen, z których każda rozbrzmiewa innymi dźwiękami. Słychać dużo klimatów etnicznych- bałkańskich, afrykańskich i słowiańskich. W sali koncertowej Gong wspaniały recital dała wczoraj Anna Maria Jopek. Śpiewała po polsku, a jej występ zakończył się owacją na stojąco. Na największych scenach prezentują się najgłośniejsze gwiazdy muzyki alternatywnej. Piątkowe koncerty na Ceskiej Sporitelnej Stage rozpoczął występ australijskiego beat boxera DUb FX. Poźniej do łez wzruszał nas Damien Rice, a Asaf Avidan, nazywany wcieleniem Janis Joplin, dał znakomity show, przenosząc nas w lata 60-te. Dziś kolejne emocje- The Knife, The xx, Balkan Beat Box i Duke Special. Słuchajcie relacji naszych reporterek po 20.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
00:00
Piwnica pod Baranami. Niezwykła kolekcja pamiątek Hieronima Sieńskiego
-
23:06
Przed nami koncert finałowy 18. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki
-
22:48
DOTYK CZASU. Nowa wystawa w Pałacu Sztuki w Krakowie
-
21:02
Jeden z najwybitniejszych tenorów świata wyróżniony przez Akademię Muzyczną w Krakowie
-
19:57
Kolejny Puchar Świata i kolejny medal! Klaudia Zwolińska z brązem w Augsburgu!
-
19:55
Kandydatka KO i PSL na prezydenta Krakowa o SCT, cenach biletów i nowej S7
-
19:17
Małopolski Wyścig Górski: Włoch Ballabio pierwszy na Górze Chełm
-
18:26
To oni chcą rządzić Krakowem. Lista aktualnych kandydatów na prezydenta miasta
-
17:50
Najstarsze w Polsce, drugie w Europie. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe ma 135 lat
-
17:10
Czy krakowskie referendum może zostać unieważnione? Prawnik wyjaśnia
-
16:52
Fuzja szpitala Narutowicza i Szpitala Wojskowego. Związki zawodowe stawiają żądania
-
16:44
Kraków: zaginął 30-letni Damian Pytel
-
16:05
Pakt migracyjny UE wchodzi w życie. Prof. Brzozowski: „To krok w dobrym kierunku”
-
15:50
Oszustwa, przemoc, cyberzagrożenia: jest pomysł jak pomóc seniorom
-
15:34
Wypadek z udziałem motocyklisty w m. Ropa. Są utrudnienia
-
15:11
Wyrok dla kibiców Sandecji za atak na wiceprezesa klubu. "Jedna z najłagodniejszych sankcji"
-
15:08
Akcja ratunkowa w Szlachtowej. Drzewo przygniotło mężczyznę
-
14:42
Domy w kwiatach. W Zalipiu rozpoczął się konkurs "Malowana Chata"
-
14:41
Alarmujące wyniki badań UJ wśród małopolskich nauczycieli. Największym problemem relacje z uczniami i rodzicami
-
10:45
Kraków dr Moniki Widzickiej - odc. VIII - "Muzyka w salonie”
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze