Radio Kraków

Budżet Obywatelski

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim Krakowa. SPRAWDŹ

Spośród 596 projektów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Kraków zrealizuje 180 zadań z największą liczbą głosów. Magistrat chwali się też frekwencją na poziomie 7%. To oznacza, że w głosowaniu wzięło udział ponad 51 tysięcy mieszkańców. Wśród zwycięskich pomysłów - podobnie jak w poprzednich latach są projekty dotyczące zieleni, kultury i infrastruktury. Sporo kontrowersji wywołała jednak informacja o tym, że magistrat planuje zredukowanie liczby osób zasiadających w Radzie Budżetu Obywatelskiego. To gremium odpowiedzialne za kształt tej inicjatywy oraz instytucja, do której mogą zwrócić się autorzy projektów odrzuconych na etapie wstępnej weryfikacji.

Większe zainteresowanie tegorocznym Budżetem Obywatelskim Krakowa

Ok. 36 tysięcy mieszkańców zagłosowało przez internet w Budżecie Obywatelskim w Krakowie. To o blisko sześć tysięcy osób więcej niż w zeszłym roku. Urzędnicy muszą jeszcze policzyć głosy, które krakowianie oddali osobiście.

Przed nami ostatnie godziny głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa

Najciekawsze projekty można wybierać tylko do północy. Do rozdysponowania jest aż 35 milionów złotych. Jak co roku dominują zadania dotyczące kultury, ekologii i infrastruktury. Gdzie dzisiaj można jeszcze zagłosować?

Mieszkańcy Krakowa będą mogli wybierać w tym roku spośród 596 projektów w budżecie obywatelskim

Znamy ostatecznie wyniki weryfikacji projektów w tegorocznej edycji krakowskiego Budżetu Obywatelskiego. 1 października kiedy rozpocznie się głosowanie. Mieszkańcy miasta będą mogli wybrać spośród 102 projektów ogólnomiejskich i 494 dzielnicowych.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię