Magdalena Sowul - producentka, kompozytorka, wokalistka i klarnecistka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie klarnetu prof. Bogdana Ocieszaka oraz podyplomowych Gender Studies IBL Polskiej Akademii Nauk. 

Liderka zespołu Ugla. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, tworzy feministyczny podcast o branży muzycznej - "Słyszane, czyli podcast o muzyce i płci". Komponuje muzykę do spektakli teatralnych, słuchowisk i filmów.

Debiutancka płyta Panilas ukazała się we wrześniu 2022r. To „głęboka podróż w gęstwinę kobiecego doświadczenia, odbywana w misternie utkanym, elektronicznym wehikule. Bit miesza się z goryczą, jak tusz do rzęs ze łzami w dyskotekowej łazience o piątej rano. Trochę do tańca, trochę do płaczu.”

Zdjęcia ilustrujące debiut Panilas powstały w wyjątkowej technice malowania światłem z różnych urządzeń przy długich czasach naświetlania. Żaden element nie jest tworzony przy pomocy komputera, ale w całkowicie analogowym działaniu fotografa, Adriana Mechockiego.