Opowieścią o mieście spisków, plotek, intryg i skandali budzących skrajane emocje czyli spektaklem „Człapówki  - Zakopane” według Andrzeja Struga 26 listopada Teatr im Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem rozpoczął cykl spektakli on line 

- Zaprojektowaliśmy taki cały program odzyskiwania kontaktu [ z widzem] w tych trudnych czasach[…] Transmisja będzie rzeczywiście na żywo, aktorzy będą grali na żywo i Państwo będą  to oglądali w czasie realnym. Zależało mi, aby ten rytuał bycia w określonym czasie, w określonym miejscu, to, co jest specyfiką teatru, żeby udało się także odzyskać korzystając z tego nowego, czy nowoczesnego przekaźnika – mówił w rozmowie Andrzej Stanisław Dziuk, reżyser i dyrektor zakopiańskiej sceny.

 

To nowe wyzwanie Teatr anosnuje na swojej stronie www wezwaniem do widzów :

„Ponieważ nie możemy zaprosić Was na spektakle na Chramcówki 15 - postanowiliśmy zagościć w Waszych domach. Od 26. listopada do 12. marca będziemy prezentować biletowane spektakle on-line (transmisje w czasie rzeczywistym!).
W wirtualnym repertuarze znalazły się "Człapówki - Zakopane", "Metafizyka dwugłowego cielęcia", "SPISKI - Hej!", "Rzeźnia" oraz dwie premiery: "The Underground Man" oraz "Akt przerywany czyli Teatr Nie (Konsekwencji)" (12. marca). Dokładny harmonogram planowanych spektakli znajdziecie na stronie www.witkacy.tv.


Życzymy Wam zdrowia - trzymajcie się ciepło!
Do zobaczenia wkrótce!

 

 

jd