Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Przystanek Kulinarny w średniowiecznym Krakowie

Sobotni Przystanek Kulinarny przeniósł się kilka wieków wstecz by zakosztować średniowiecznego życia. Zaczęliśmy od Wawelu, a pretekstem był Spacer Szlakiem Wina, Miodu i Piwa w Krakowie. Goścmi Przystanka i przewodnikami po tym średniowiecznym świecie jadła i trunków byli Beata Malczewska – przewodniczka po Krakowie, Monika Bielka Vescovi, prezes Stowarzyszenia Kobiety i Wino oraz Wojciech Bosak – wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle, dziennikarz i krytyk winiarski, sędzia na międzynarodowych konkursach winiarskich, prezes Polskiego Instytutu Winorośli i Wina.

O wielowiekowych tradycjach winiarskich, o tym jak polskie wino postrzegane jest za granicą, ale przede wszystkim o enologicznej edukacji mówiła Monika Bielka Vescovi, prezes Stowarzyszenia Kobiety i Wino.

Po wizycie przy królewskim stole Beata Malczewska  – przewodniczka po Krakowie zabrała nas za zamkowe mury, przez ulicę Grodzką aż na Rynek – z jego piwnicami w których toczyło się życie towarzyskie.

Wojciech Bosak – wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim i w  Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle, dziennikarz i krytyk winiarski, sędzia na międzynarodowych konkursach winiarskich, prezes Polskiego Instytutu Winorośli i Wina mówił o roli jaką wino pełniło na przestrzeni wieków  i jak kiedyś smakowało.

Nie zabrakło też oczywiście rozmowy z Pauliną Bandurą  z krakowskiej Księgarni pod Globusem i jej książkowej rekomendacji.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię