- A
- A
- A
MUZEA NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE
Udowadniamy to, wędrując śladami m.in. Hieronima Boscha do Rotterdamu i faraona Tutanchamona do Bazylei, wspominając kolor czarny, który stał się tematem czasowej wystawy w Landsmuseum Joanneum w austriackim Grazu czy odwiedzając kompleksy archeologiczne w Dolinie Królów, starożytne miasto Akrotiri na Santorini, wczesnochrześcijańskie kościoły Kapadocji i Mohendżo Daro w Pakistanie, które dało początek cywilizacji indyjskiej. Zostawiając „na deser” odliczające dni do otwarcia (z udziałem koronowanych głów, prezydentów, premierów, ministrów z całego świata) Grand Egyptian Museum pod piramidami - w Gizie.Południk Café: Muzea nie muszą być nudne
crop_free
1
/ 13
Oczywiście, nie ominiemy muzealnych gigantów w Paryżu, Wiedniu czy Londynie. Szukając jednocześnie granicy między muzeum a lombardem, bo przecież wiele słynnych kolekcji powstało w jakiejś części dzięki podbojom i grabieżom.
„Muzea nie muszą być nudne!” – na antenie Radia Kraków już w niedzielę, 16 maja, o godz. 12:05. Z dużą dawką wcale nie nudnej muzyki z płyty „Classical Chillharmonic”, firmowanej przez legendarny „Buddha-Bar”.
Okazją do tej podróży jest zbliżający się Międzynarodowy Dzień Muzeów (wtorek, 18 maja). Ruszajcie z nami! Nie będziecie się nudzić! :-) Zapraszamy!
ELŻBIETA I ANDRZEJ LISOWSCY
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
00:43
[3 listopad] Black Friday 2025 – kiedy, gdzie i jak kupować?
-
22:00
Audycja z 2.11.2025 r.
-
21:00
Psychologia mody – co mówi o nas nasz strój?
-
19:19
Miedź wraca na właściwe tory. Kolejna porażka Wieczystej
-
18:47
Śmiertelny wypadek w Spytkowicach. Nie żyje rowerzysta potrącony przez tira
-
18:08
"Wiślacka victoria" na płótnie!
-
17:27
Kraków: ośmiu obywateli Austrii zatrzymanych po kradzieży obrazu z salonu tatuażu
-
17:17
Lista Niezapomnianych Przebojów Not. 1590 z 02.11.2025
-
15:36
"Nerki bez usterki". Nefrolodzy prowadzą ogólnopolski program rozpoznania Przewlekłej Choroby Nerek wśród młodzieży
-
13:53
Wisła o włos lepsza, choć nie był to łatwy mecz
-
13:21
Nowy Sącz: tylko chwilowa ulga dla mieszkańców. Od poniedziałku wracają korki i objazdy
-
11:58
Rakowicki nocą. Wyjątkowe ujęcia
-
11:49
Cysterna uderzyła w bariery na A4. Są utrudnienia