Coraz więcej czytelników przekonuje się, że książki kulinarne dostarczają nie tylko wiedzy, ale też wzruszeń i przyjemności. Księgarki ze Spółdzielni Ogniwo w Podgórzu nie mają co do tego żadnych wątpliwości i wychodzą z książkami do ludzi. Co dwa tygodnie na pobliskim Targi Pietruszkowym rozkładają stoisko, na którym znajdują się książki o tematyce kulinarnej. "Można zrobić zakupy a po inspiracje co dalej zrobić z warzywami i owocami, można przyjść do nas" - mówiła księgarka Dorota Kawęcka, a szefowa Spółdzielni Ogniwo Ania Gulińska dodawała, że ludzie Ogniwa mają ważną misję do spełnienia.
- A
- A
- A
Październik z literaturą kulinarną
Noc Księgarń i Noc Poezji już za nami, a w ostatnie dni października czeka nas kolejna okazja do spotkań z dobrymi wydawnictwami i autorami, kiedy to rozpoczną się jubileuszowe 25 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Tej jesieni jest prawdziwy wysyp nowych i wspaniałych książek, będzie co czytać. W Przystanku Kulinarnym gościli księgarki i księgarze, którzy opowiedzieli o swoich ulubionych książkach kulinarnych.
Po wizycie w Podgórzu, wraz z naszą przystankową księgarką Pauliną Bandurą odwiedziłyśmy Księgarnię pod Globusem przy ulicy Długiej 1. Tu spotkałyśmy się z Adamem Strzembońskim a także Jackiem Dargiewiczem z Cafe Nowa Księgarnia, która mieści się w Nowej Hucie na osiedlu Zgody 7. Panowie przekonywali, że czytelnicy szukają książek o tematyce kulinarnej, są zainteresowani nowościami z tego gatunku literatury. Okazało się także, że obaj panowie przepadają za dziecięcą literaturą kulinarną i gorącą ją polecają.

Najnowsze
-
18:32
Łukasz Gibała: Kraków to ewidentne Bizancjum, a miasto jest w finansowym trybie awaryjnym
-
18:01
Prezydent Majchrowski przedstawił radnym projekt budżetu na 2024 rok
-
18:00
Inwestycje w infrastrukturę i plany rozbudowy krakowskich uczelni a tendencje demograficzne
-
15:54
O roli dzielnic z Jackiem Bednarzem i Łukaszem Cieślikiem
-
15:37
Dyrektor IPN o budowie nowej siedziby: ma akceptację konserwatora zabytków
-
15:20
Ponad 700 czworonogów w schronisku, rozpoczęła się dla nich zbiórka
-
15:07
90. rocznica urodzin Henryka Mikołaja Góreckiego
-
14:48
Stopy procentowe w Polsce pozostaną na dotychczasowym poziome
-
14:45
Wadowice: Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA w budynku wyremontowanego zabytkowego dworca
-
14:26
Prace budowlane w Nowym Sączu przy modernizowanej linii Chabówka-Nowy Sącza
-
13:59
Skiturowcy ruszyli w Tatry, rozpoczynając w ten sposób sezon narciarski
-
12:56
Po raz pierwszy na płycie wadowickiego rynku powstało lodowisko
-
12:52
Sądecka Biblioteka Publiczna zrobiła dziś prezent mikołajkowy czytelnikom
-
12:30
29- i 31-latek podejrzani o produkcję narkotyków rozprowadzanych w więzieniach
-
12:21
Dzisiaj 6 grudnia, czyli dzień, w którym św. Mikołaj obdarowuje prezentami
-
12:15
Nieznośna lekkość litu i zielona kolonizacja Ameryki Południowej w Galerii Podbrzezie
-
12:03
Grzegorz Piątkowski: polskie społeczeństwo jest głodne sukcesu
-
11:53
Nowe połączenia kolejowe Polregio w rozkładzie 2023/2024
-
20:46
Uwaga kierowcy - utrudnienia na obwodnicy Krakowa. Między węzłami Kraków Skawina a Kraków Południe w stronę Tarnowa… https://t.co/aWCDRAdztU
-
18:19
Kraków: prokuratura złożyła apelację od wyroku dla aktora Jerzego S. https://t.co/4IBqL4fLxF