Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Październik z literaturą kulinarną

Noc Księgarń i Noc Poezji już za nami, a w ostatnie dni października czeka nas kolejna okazja do spotkań z dobrymi wydawnictwami i autorami, kiedy to rozpoczną się jubileuszowe 25 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Tej jesieni jest prawdziwy wysyp nowych i wspaniałych książek, będzie co czytać. W Przystanku Kulinarnym gościli księgarki i księgarze, którzy opowiedzieli o swoich ulubionych książkach kulinarnych.

Coraz więcej czytelników przekonuje się, że książki kulinarne dostarczają nie tylko wiedzy, ale też wzruszeń i przyjemności. Księgarki ze Spółdzielni Ogniwo w Podgórzu nie mają co do tego żadnych wątpliwości i wychodzą z książkami do ludzi. Co dwa tygodnie na pobliskim Targi Pietruszkowym rozkładają stoisko, na którym znajdują się książki o tematyce kulinarnej. "Można zrobić zakupy a po inspiracje co dalej zrobić z warzywami i owocami, można przyjść do nas" - mówiła księgarka Dorota Kawęcka, a szefowa Spółdzielni Ogniwo Ania Gulińska dodawała, że ludzie Ogniwa mają ważną misję do spełnienia. 

Po wizycie w Podgórzu, wraz z naszą przystankową księgarką Pauliną Bandurą odwiedziłyśmy Księgarnię pod Globusem przy ulicy Długiej 1. Tu spotkałyśmy się z Adamem Strzembońskim a także Jackiem Dargiewiczem z Cafe Nowa Księgarnia, która mieści się w Nowej Hucie na osiedlu Zgody 7. Panowie przekonywali, że czytelnicy szukają książek o tematyce kulinarnej, są zainteresowani nowościami z tego gatunku literatury. Okazało się także, że obaj panowie przepadają za dziecięcą literaturą kulinarną i gorącą ją polecają.

Autor:
Brak nazwy

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię