Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Nowa siedziba Teatru KTO

W dawnym budynku kina Wrzos powstanie przyjazny dla artystów i mieszkańców budynek, wtopiony w okoliczną zieleń Parku Bednarskiego.

fot.Ewa Szkurłat

Elewacja frontowa  budynku wróci do swojej historycznej formy, zostanie również odtworzony  układ otworów okiennych i stolarki. Teatr KTO swoją wieloletnia siedzibę przy ulicy Gzymsików  w Krakowie opuścił 3 lata temu i grał spektakle na różnych gościnnych krakowskich scenach. Teraz artyści zapowiadają, że staną się międzynarodowym teatrem dzielnicowym.

 

Otwierany dach z funkcją zdalnego sterowania da możliwość otwarcia sceny na warunki atmosferyczne, a kawiarnia, dzięki otwieranej szklanej ścianie połączy się z zielonym tarasem i parkiem na tyłach obiektu. Wnętrze Sali Teatralnej ma być minimalistyczne, monochromatyczne, w kolorze czarnym, dające tło dla kreacji teatralnych, koncertów, performance.
Teatr KTO będzie powstawał zgodnie z zapisami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru „Stare Podgórze – Kalwaryjska”. W obrębie budowy rośnie kilka drzew. Pozostaną one bez zmian. W ramach inwestycji przewiduje się także stworzenie ogrodów sensorycznych oraz budowę altany, mobilnej sceny letniej z funkcją kina letniego, małej architektury wraz z mobilną widownią. Kompleks ma być zamknięty, od strony Parku Bednarskiego platformą widokową. Budynek teatru będzie oszczędny energetycznie.

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię