Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Król ziemniak na Najedzeni Fest!

Król jest tylko jeden i basta. Po młodych ziemniaczkach z koperkiem i masełkiem, którymi zajadaliśmy kilka miesięcy temu, teraz we wrześniu ziemniaki znów są na fali. Jesień idzie, jest tuż tuż, a to oznacza że mamy ochotę na comfort food, a ziemniaki wpisują się w ten trend idealnie. Ludzie są w stanie zrobić z ziemniaków prawdziwe cuda, a w najbliższą niedzielę na Starym Kleparzu w Krakowie szansa na skosztowanie ziemniaka w różnych odsłonach, od tych tradycyjnych poprzez szalone wariacje egzotyczne. W Przystanku Kulinarnym gościliśmy ziemniaczanych odkrywców, którzy przygotowali specjalne jadłospisy na Najedzonych Fest! Po ziemniaki! Naszymi gośćmi byli : Paulina Stempak z krakowskiej Manany, która reprezentuje kuchnię hiszpańską, Kasia Pilitowska - znana krakowska restauratorka, a także organizatorka Najedzonych Fest oraz współautorka książki Ziemniak, która napisała z córką Sophie. Byli też panowie : Mateusz Dąsal z włoskiej Sfoglii, czyli pracowni rzemieślniczej świeżego makaronu oraz Adam Hałaczkiewicz, który wraz z przyjaciółmi Wiktorią i Filipem prowadzi food truck Szamanie w drodze. Adam serwuje jedzenie kuchni indyjskiej. Połączyliśmy się także z Tomkiem Czajkowskim, znanym w sieci jako Magiczny Składnik. Tomek przyjeżdża na Najedzonych Fest ze specjalnym programem rozrywkowo kulinarnym.

W Pierwszej Części programu trwała gorąca dyskusja o tym jakie danie ziemniaczane przygotowaliby nasi goście na chłodną jesienną sobotę, by rozgrzać ciało a umysł wprowadzić w stan lubości. propozycje były oszałamiające. proszę posłuchać i poczuć ten smak

W drugiej części Przystanku odbyła się mała bitwa na jadłospisy, czyli kto i co przygotuje na Najedzonych Fest! By nas zjadaczy ziemniaków zadowolić. Nie ma wyjścia trzeba będzie, jak zwykle spróbować wszystkiego. Podczas naszej rozmowy pojawiła się również poczciwa sałatka jarzynowa.

Na finał przystanku Paulina Bandura wybrała najnowszą książkę poświęconą ziemniakowi. To książka napisana przez norweską blogerkę kulinarną. Ina-Janine Johnsen opracowała prawie 100 prostych przepisów na dania z ziemniaków. Tytuł "Ziemniak. Wyznanie miłości"

Autor:
Brak nazwy

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię